Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345177/bmid_divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 4 9365 2273

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

Yorika
21.05.2016 2 z 5

Ta kniha mě obklopovala všude.Kniha roku,napínavý příběh,světový bestseller.Ach ten marketing.Jakmile na nějaké knize vidím nadpis bestseller zbystřím.Ne vše,co je populární musí být totiž dobré.Kniha mě nezaujala.Ať už kvůli nesympatickým postavám,do kterých jsem se nedokázala vcítit nebo zápletce,která se nijak neliší od jiných a mnohdy lepších detektivek.Nechápu humbuk kolem této knihy.

tita22
21.05.2016

Výborná ☺

Mišák214
20.05.2016 5 z 5

Krásná kniha se super zápletkou napínavá až do posledních stránek ♥♥

Colletka
20.05.2016 4 z 5

Knížka velmi překvapila, moc jsem od ní totiž nečekala. Moje první kniha od autorky a myslím, že si od ní přečtu ještě další kousky. Perfektně napsáno, zatím jsem se s podobným sepsáním knihy nesetkala. Vůbec jsem se nenudila a hrozně jsem se těšila, až budu moct ve čtení zas pokračovat. Napínavé až do konce.

BADguy.cz
20.05.2016 5 z 5

z počátku mi trochu vadil až přehnaně negativní přístup ke všemu, co vypravěčka pociťuje a trochu mi dělalo problém se do knihy začíst, díky bohu, že jsem vydržel!! Postupem času jak se rozvíjel příběh, mi to vadit přestalo a dokonce jsem si Rachel natolik oblíbil (i přesto, že jsem většinu času nesouhlasil s tím co dělá), že za dva dny nebylo co číst. Jak to na obálce popisuje tuším Stephen King - vypravěčka-alkoholička, mě prostě baví :)
až na pasáže s Annou jsem knížku hltal a nemohl se vynačíst?? asi jo :)
za mě 5 hvězd

Jonny
19.05.2016 3 z 5

Začátek (prvních 30%) je dost slabý, ale s postupem příběh nabírá na zajímavosti. Na to, že je ta kniha bestseller, není až tak strašná. Celkově je skličující, že v knize není žádná sympatická postava, všichni mají větší, či menší vady na kráse.

Helianthus
19.05.2016 4 z 5

Hodně dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Hlavním důvodem je pro mne celkem dost nesympatická hlavní hrdinka a její řešení situací. Nakonec jsem přečetla, a nelituji. Není to úplně standardní detektivka s kladným superhrdinou a s tím je třeba na začátku počítat.

Zuzanka46
18.05.2016 4 z 5

Naprosto skvělá knížka! Velmi se mi líbilo, jak je děj vyprávěn ze tří odlišných pohledů a všechny hlavní hrdinky mi byly velmi sympatické. Možná příběh Megan byl trochu překombinovaný, ale to nic nemění na tom, že knížka určitě stojí za přečtení. Jednu hvězdičku strhávám za nedokončený příběh Scotta a za to, že vraha jsem odhalila poměrně brzy :)

tomaserd
17.05.2016 5 z 5

Úžasná kniha kterou bych chtěl všem doporučit u této knihy jsem: brečel, smál jsem se ale i přemýšlel, oblíbil jsem si Rachel a ten konec mne překvapil a nečekal jsem to. Knihu doporučuji na 98%

Aneta6
17.05.2016 3 z 5

Také nechápu, proč je tato kniha bestseller a přirovnána ke Zmizelé, se kterou se vůbec nedá srovnávat. Průměrná kniha.

AlenaV
17.05.2016 3 z 5

Co všechno zmůže dobrý marketing. Za mně průměr, nikoliv bestseller.

Madlenka24
16.05.2016 2 z 5

Upřímně nechápu, jak toto může být bestseller... Žádný z hlavních hrdinů mě ničím neoslovil. Postavy to byly až nereálné a povrchní, takže jsem knihu dočetla se silným sebezapřením. Jak se věci ve skutečnosti mají, jsem tušila zhruba od poloviny knihy, takže žádné velké překvapení se nekonalo. Zkrátka žádný literární zázrak.

amanda99
16.05.2016 1 z 5

pár knížek s nálepkou jsem už přečetla,ale větší blbost jsem snad ani nečetla,zklamaná....každý má jiný vkus :( kniha roku?

Adel703
15.05.2016 2 z 5

Nechápu proč byla na knihu tak obrovská reklama. Možná, že kdybych jí denně nevídala úplně všude a kdyby se nevychvalovala až do nebe, možná potom by se mi líbila. Děj mi přišel vcelku o ničem k tomu pěkně natahovaný. Kapitoly Rachel mě vysloveně nudily a u ostatních dvou dam jakbysmet.
A konec... jestliže děj knihy měl jakž-takž hlavu a patu, konec tomu nasadil korunku svou absurditou.
Nelíbilo se mi to. Takovou kampaň by si zasloužily jiné knihy.

Janin
15.05.2016 4 z 5

Na knihu, Dívka ve vlaku,označenou jako bestseller,jsem byla zvědavá.Četla jsem ji na doporučení a musím říct,že nezklamala.Napínavé až do konce,střídající se dějové linky.Jediné,s čím jsem se musela vypořádat,bylo čtení o všech osobách v 1.osobě jednotného čísla tzv.ich formě.Určitě doporučuji.

lucie8168
15.05.2016 2 z 5

Neuvěřitelné zklamání, kniha byla neuvěřitelně nudná a všechny postavy neuvěřitelně nesympatické. Už od půlky knihy jsem bohužel věděla, jak to dopadne a jen jsem čekala, kdy jim to konečně dojde. Knihu jsem dočítala s obtížemi a byla jsem ráda, že už to mám za sebou. Dvě hvězdy možná až moc.

zpevSusannah
14.05.2016 3 z 5

Kniha roku? Jako vážně???
Malinko jsem se bála toho, že je Dívka ve vlaku přirovnávaná ke Zmizelé. Protože Zmizelá byla fakt peklem vystavěného z hloupostí. Naštěstí věčně nasávací dívka jezdící každý den do "práce" kolem útulného domku se zahradou bylo už menší zlo.
Přesto je tu spousta ALE... Všechny postavy nesympatické, zvláště Anna. Nekonečné jízdy vlakem. Pořádné rozběhnutí děje až na posledních 50 stranách.
Děkuji Bohu alespoň za ten konec (dvě hvězdy) a za čtivost (jedna hvězda)! Suma sumárum - spravedlivé tři hvězdy pro Paulu Hawkins.

Toňula
11.05.2016 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a trochu jsem její přečtení odkládala vzhledem k její velké mediální propagaci,kterou nemám ráda..Ovšem když jsem se do ní začetla, pochopila jsem,že chvála byla oprávněná. Čtivé, napínavé, prolínání několika vypravěčů a pozoruhodné,i když mnou trochu tušené, vyústění..Naprosto uspokojila mé čtenářské potřeby.

Janek
11.05.2016 2 z 5

Tenhle bestseller mě skutečně hodně zklamal. Text připomíná pohádku o tom, jak pejsek s kočičkou vařili dort a pak mu udělali pořádnou reklamu. Jako nepovedená slohová práce příliš sebevědomého autora/životem zkoušené autorky. Never more, každá knížka v tomto žánru, kterou jsem dosud četla, byla o sto procent lepší než Dívka ve vlaku. Je to sice čtivé, ale to je v tomto případě spíš ke škodě - člověk se horko těžko prokousává k pointě, která zklame.

pajuu
10.05.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila a už před koncem mi začínalo být jasné, co se stalo. Ale opravdové rozuzlení bylo i tak na mě až moc a autorka mě dokázala vtáhnout do děje, přímo do prostředí našich postav, ať už šlo o vlak, nebo místa, kolem kterých projíždí, chování postav a jejich reakce. A i přesto, že jsem nad kopanci hlavní hrdinky občas kroutila hlavou, nakonec mi byla docela sympatická. Příjemné čtení.