Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345177/bmid_divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 4 9360 2272

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

Nicole-Kate
21.06.2016 5 z 5

Jedním slovem - WAU. Naprostá paráda, skvělá kniha, úžasně napsané. Mám ráda, když mne kniha vtáhne do děje a u Dívky ve vlaku se tak rozhodně stalo. Výborně napsané formy datumů, skvěle formulované pasáže. Ten pocit, když na konci zjistíte, kdože to vlastně byl. A ty iluze o tom člověku Vám naráz přestanou dávat smysl.
Myslíte si, že zaručeně víte charakterisku postav, ale na konci knihy zjistíte, že nevíte vlastně vubec nic.
Jedním slovem prostě paráda.
Kniha, která by neměla chybět v žádné knihovně.

crazyslunicko
21.06.2016 1 z 5

Nejprve se mi kniha moc nelíbila, začínala dost nezáživně a nechutně o jedné alkoholičce. Postupně se, ale příběh rozvine s překvapivým koncem.. Hitovka to pro mě není, znám lépe napsané knihy. Ano konec byl překvapivý, ale to je asi všechno. Spíš je to taková ta pohodovka. Popravdě ani hlavní postava mi nebyla moc sympatická, ale to bude nejspíš můj sugestivní názor na "alkoholiky".

kristyna2513
21.06.2016 2 z 5

Knihu jsem si přečetla, protože jsem chtěla vědět, co všichni mají na tomto "bestselleru". Příběh je originální a psaný neklasickým stylem. Myšlenky Rachel jsou skoro jako živé, úplně mě vtáhly do centra dění. Nicméně první stránky jsou docela slabé a necítím žádnou gradaci ke konci. Vyvrcholení příběhu je podivné a některé postavy jednají nenormálně, ale to k tomu asi mělo patřit...Příběh by si zasloužil lepší rozuzlení.

evarec
20.06.2016 5 z 5

Skvělá knížka, děj je vyprávěný z pohledu zúčastněných žen. Příběh je napínavý, , hlavní vypravěčka je žena alkoholička, ocenila jsem, jak autorka hezky vystihla její postavu, myšlenky, pohnutky.
Podle mě jedna z nejlepších knížek, jaké jsem četla.

Kyta
20.06.2016 4 z 5

Myslím, že je tento román až příliš přechvalován. Kniha roku 2015? Myslím, že jsem četla spoustu lepších knih, než je tato.
"Dívka ve vlaku" mě zpočátku moc nezaujala - čekala jsem, že mě bude bavit od začátku do konce, že mě chytne a nepustí, jenže nestalo se. Seznamování s dějem mi přišlo moc zdlouhavé a nudné, děj jako takový se začne pořádně rozvíjet až teprve v druhé třetině knihy. Nejlepší na knize je ta poslední třetina, která mě udržovala v pozoru až do poslední stránky.
Vypravování z pohledu 3 postav knize neuškodilo, spíš naopak. Nicméně ani jednu z nich jsem si neoblíbila. Příběh měla autorka ale krásně promyšlený, postupně odkrývá onen tajuplný děj plný záhad a postupných souvislostí. A ten konec vás jistě nezklame. Velké plus dávám za čtivost.

Nebyla tak dobrá, jak jsem očekávala, ale i tak myslím, že stojí za přečtení.

Asi jsem si měla nejdřív přečíst Zmizelou, abych mohla s čím porovnávat. :)

Tynule
20.06.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem četla.
Psychologická co se týče člověka alkoholika. Neskuteční rozplétání tajuplného příběhu a neskutečný závěr. Vřele doporučuji.

silvara
20.06.2016 3 z 5

Ehm...tahle knížka je označována za Knihu roku 2015? To byl rok 2015 tak slabý? Nechápejte mě špatně, není to tragicky-špatná kniha. Za skvělou nebo dokonalou bych ji ovšem neoznačovala.
Dívka ve vlaku je průměr. Ano, čte se jedním dechem (zvládla jsem ji přečíst během dne). Ale ten děj. Příhodné zapomínání a rozpomínání, na můj vkus nedostatečně vykreslená psychika postav, poměrně slabá detektivní zápletka (vraha jsem odhalila v půlce knížky) a vysloveně antiklimatické finále potencionál Dívky srážejí.
A teď trochu pozitivní kritiky :) obsadit do role hlavního vypravěče nedůvěryhodnou osobu mi přišlo jako geniální tah. Oh, a to sladké zjištění, že nejen v ČR mají vlaky neustálé zpoždění :)

SimonaP
19.06.2016 4 z 5

Knížka se mi líbila, konec jsem neodhalila, seděl mi i styl vyprávění, ale asi jsem od nejprodávanější knihy roku čekala tak nějak víc nečekaných zvratů a překvapení. Ale je pravda, že posledí třetinu jsem musela přečíst na jeden zátah, takže doporučuji.

AlenaZelova
19.06.2016 4 z 5

Knihu jsem dostala od kamarádky k narozeninám, chvíli mi to trvalo, než jsem se do ní pustila. Označení bestseller roku 2015 ve mě vzbuzovalo rozporuplné pocity, na jednu stranu mě knížka lákala, na druhou jsem si říkala, aby to nebyl propadák, jak už se u pár knih obdobného označení stalo.
Když jsem začala knížku číst, úplně mě pohltila, čte se velmi dobře. I když nějak v půlce jsem se zasekla a říkala si, kdy se už něco stane, nějaký zlom. Ten přišel asi v poslední čtvrtině knížky, hodně se toho přihodilo. Konec jsem přečetla jedním dechem.
Knížku bych neoznačila bestsellerem 2015, ale rozhodně není špatná.

bianca5
19.06.2016 5 z 5

Přečteno za jeden den - nešlo jinak.....
Za mě moc líbilo- zase jedna kniha,kterou nešlo odložit,protože ....a co dál,jak to bylo dál.....???

LucinQa77
18.06.2016 5 z 5

TOP TOP TOP! Knihu jsem přečetla za pár dní. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, Zajímavý příběh, krásně čtivá kniha. Patří mezi mé nejoblíbenější. Ráda si ji přečtu znovu.

Loovenka
18.06.2016 5 z 5

Knihu mám mezi svými oblíbenými. Děj byl dobře vymyšlený, jen chvílemi trochu předvídatelný.
Ovšem, už je to příliš zmedializovaný a to mi pohled na knihu trochu kazí. Na film vím, že určitě nepujdu. Knižní podoba je vždy lepší.

prestiggio
16.06.2016 3 z 5

pri tejto knihe som sa presvedcila ze bestsellerom sa moze stat hocijaka kniha

Markét.t
15.06.2016 3 z 5

Protože názory na tuto knihu byly hodně rozporuplné, rozhodla jsem se, že si ji přečtu, abych to mohla posoudit sama.
A hodnotím kladně. Velmi čtivý příběh plný napětí. Až na začátek - tam to bylo mírně zdlouhavé.
V dnešní době už se sice nejedná o nijak převratný a originální nápad, ale i tak mě celou dobu zajímalo, jak to celé dopadne.
Ale Zmizelá je Zmizelá...

Antoaneta
14.06.2016 5 z 5

Tak tahle kniha byla super donutila mně číst dlouho do noci-musela jsem prostě dočíst a vědět jak to vše dopadne.Vyprávění z pohledu 3 žen mně prostě bavilo,Rachel jsem držela palce a doufala že vše zvládne a bude v pohodě.Čtení jsem si užila za sebe mohu knihu vřele doporučit.

KláraJurdová
13.06.2016 5 z 5

Kniha přečtená za jeden den, bez zastávky....

monulka
13.06.2016 4 z 5

Asi jsem chytla knihu do ruk v pravou chvíli :-) Nemohu si stěžovat, že by kniha neměla spád nebo že by začátek byl nudný. Pro mě ne. Ty pocity Rachel byly tak dobře popsané, že já cítila, jak mizerně jí musí být a cítila jsem lítost. Po knize jsem chytala každou volnou chvíli a nebylo jich třeba hledat moc, poněvadž tato kniha je takový ten hltací počin. Vřele doporučuji.

Ben Nevis
13.06.2016 5 z 5

Ani jsem nevěděla, že je to nějaký bestseller, takže jsem k tomu nepřistupovala s kladným či záporným očekáváním. Příběh se mi líbil, protože kromě klasické detektivky "uhádněte ze tří lidí, kdo z nich je vrah" autorka nahlíží do duší tří naprosto odlišných žen. Každá z nich je v jistém smyslu svině, ale zároveň jsou lidské a pochopitelné. Rachel sice dělá psí kusy, aby byla u zdroje, ale svým způsobem její vlezlost byla roztomilá. Ani jedna žena mi nebyla povahově blízká, ale jejich osudy nenudily.

marketa4853
13.06.2016 2 z 5

Já upřímně nevím, co jsem čekala. Nemám moc ráda detektivky, ale přesto jsem si Dívku ve vlaku přečetla. V první půlce jsem se absolutně ztrácela. Nevěděla jsem kdo je kdo ani kdo s kým co dělá. Ačkoliv kniha byla psaná z pohledu více osob, troufám si tvrdit, že právě to byl kámen úrazu. Od knihy z edice světového bestselleru jsem čekala klidné a pohodové čtení, které mě překvapí. Ale překvapení se nekonalo. Až se kniha překulila na druhou půlku, četla se lépe. Ale upřimně? Příběh nic moc. Neurazil, nenadchl. V tomhle případě se výjimečně těším na film.

skableska
12.06.2016 4 z 5

Na to, jaké byly ohlasy, tak jsem čekala víc. Začátek se rozvíjel pomalu, ale poslední třetinu knihy jsem zhltla, ta měla spád. Ale každopádně doporučuju přečíst :-)