Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345177/bmid_divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 4 9365 2272

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

Čmeláček
14.05.2022 5 z 5

Všechny ženský zralý na přesdržku, ale kniha výborná :))). Četla se dobře.

DominaCZ
27.04.2022 odpad!

(SPOILER) No takže co to tu máme: jednu ště*ku co si myslí, že může odjíždět každýho beztrestně a jakmile se zadělá na fakanstvo, bude její. Dostala lekci, výborně. Byla poučena, žádná oběť.
Jedna ožralice co se s.ala kam neměla, typ co by ojel i svou matku a ta, která jen naznačovala a vlastně neměla místo (Anna).
Tuny chlastu, potácení se, trapasů, oken a zapomění. Sorry ale tohle žádnej thriller není...spíš logický vyústění.
Nuda pruda hnus. Notně nadnesené dílo.
(A ve filmu představitelka té enormly sexice Megan?! K smíchu :)))) )

Mrňous1
24.04.2022 4 z 5

Tak musím se přidat k většině komentářů. kniha stojí za přečtení, ale v tomto žánru jsem už určitě četla lepší, reklama rozhodně splnila účel...Ale nápad zajímavý, postavy uvěřitelné, i když některé chování mi přišlo nelogické, ale to tak bývá:-) přeskakování v čase mírně matoucí, ale druhá polovina knihy se rozjela a konec byl opravdu čtivý.

hungryreader00
20.04.2022 5 z 5

Už je to delší dobu, co jsem četla tuto knihu, ale vzpomínám si, že jsme si ji četli s partnerem nahlas a bylo to super napínavé. Moc se mi líbila forma a použití nespolehlivého vypravěče. Bylo to skvělé.

kachna146
17.04.2022 5 z 5

Zprvu se mi kniha trochu táhla a moc se mi nechtělo pokračovat, poté jsem se do příběhu ale ponořila a za jedno odpoledne byla dočtená. Příběh jako takový za mě skvělý, postavy dobré a konec (aspoň tedy pro mě) nečekaný. Určitě doporučuji.

veronika4289
15.04.2022 4 z 5

Zamotané, komplikované, ale přesto krásně čtivé a příběh jako takový zaujme. Obzvlášť, když ji čtete ve vlaku a začnete pozorovat svoje okolí jinak, než dřív ;)
Ráda se k ní vrátím.

Nikcasmej
13.04.2022 4 z 5

Tato kniha se ukrývala v mé knihovně snad od té doby, co vyšla. Trvalo mi hodně dlouho, než jsem si k ní našla cestu a já jsem ráda, že ta chvíle nastala.
Kniha je napínavá, čtivá a dle mého názoru má dobré hlavní postavy. Přesto že Rachel byla alkoholička, tak mi byla sympatická. A Annu jsem nesnášela za to, jak odporně se chovala.
Musím uznat, že mi přišlo, že se začátek strašně táhl, tedy než se začalo něco opravdu dít, na druhou stranu, konec za to stál. Konec byl pro mě hlavně i překvapením, protože to, co se stalo a hlavně jak se to stalo, jsem nečekala.
Po dočtení, jsem si pustila film, který je právě podle této knihy a musím říct, že kniha je opět lepší. Nedokázala jsem se tam tolik sblížit s postavami tak jako v knize.
Příběh ode mě dostává čtyři hvězdičky, protože mě bavila a konec jsem nečekala, přesto do pěti hvězdiček mi tam něco chybí.
Knihu bych doporučila lidem, kteří mají rádi thrillery .

ladaol
13.04.2022 3 z 5

Jedna alkoholička, druhá notorická lhářka a třetí, no, nevím. Nakonec to byla vcelku dobrá detektivka, spíš tedy opravdu ten konec, ale znovu to číst určitě nebudu.

čuřil
05.04.2022 3 z 5

No já musím být a napsat, za mě tedy spíše zklamání. Opravdu jsem čekal více. Sic vyprávění alkoholičky, jak přichází až "přepadá" ze dne na den bylo dá se říci i poučné. Ale bylo toho přespříliš. Závěr sice vyvrcholil v příjemnou detektivku, nicméně to pro mě byla tato knížka zklamání.

DarthElle
26.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Raaachel! Raaachel! ... sakra, špatná kniha! To je tak, když někomu v hlavě uvízne Řbitov zvířátek a nechce pryč! Měla jsem to napůl rozečtené a napůl rozposlouchané, audiokniha byla naprosto perfektně namluvená! Všechny tři čtenářky do toho daly srdce i duši, dokázaly se do toho úžasně vžít a já se do toho ještě víc ponořila.
Příběh byl parádně zamotaný, zpočátku jsem netušila, která bije, kdo vlastně unesl Megan, žije nebo bude mrtvá? Byla to Rachel? To přeci nemůže být tak jednoduché! A taky nebylo. Prakticky jsem ani netipovala, kdo by to mohl být, jelikož to rychle šlo z jednoho podezřelého na druhého.
S Rachel a Megan se mi souznilo celkem dobře, ač jedna byla nechutná alkoholička a druhá gigantická děvka ... ale Anna ... tu jsem vážně ne ... neměla ráda. Tím koncem si to možná maličko spravila, ale jinak mě většinu času nehorázně štvala.
Nakonec mi pomalu začalo docházet, kdo je hlavní viník, nejen v případě smrti Megan, ale i alkoholismu Rachel a možná i budoucímu alkoholismu Anny.
Kniha mě chytla a nechtěla pustit, dokud nebyla u konce. 11 z 10 IGN!

a304
11.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Velmi komplikovaný propletenec, nikdo nevyloží karty na stůl, ztracená důvěra, drama, kéž by se škody, z unáhlených rozhodnutí mohly napravit...

Áža707
16.02.2022 3 z 5

První dočtená kniha v únoru byla právě Dívka ve vlaku, tato kniha byla mým rereadingem po cca 5 letech. Celkově, když o tom přemýšlím, tak můj únor se nese v duchu rereadingů.

Na dívku ve vlaku jsem se dost těšila, protože při prvním čtení mě kniha doopravdy dostala. Upřímně musím říct, že jsem si hlavní zápletku nepamatovala, ale v půlce knihy mě začaly napadat myšlenky o konci a jedna z mých teorii se potvrdila. Musím přiznat, že nedokážu odhadnout z jaké části jsem někde v mozku našla jakousi vzpomínku a z jaké části je kniha snadněji předvídatelná. Podle reakce ostatních, se dali některé věci odhadnout.

Kniha se čte poměrně dobře, máme náhled do hlavy nekolika hlavních aktérek. Postupně dáváme dohromady celý příběh, dílek po dílku celou skládačku. Kromě toho, že se zde řeší zmizení dívky Megan, kterou Rachel sledovala z okna vlaku, tak zde máme náhled do života alkoholičky a vlastně i jejího okolí a jak je těžké se s tím vyrovnávat z obou pohledů.

Osobně musím říct, že od té doby mám načtené jiné thrillery a rozhodně i lépe napsané, že mě jejich konce dostaly mnohem více, proto nedávám této knize plné hodnocení.

Knihu bych doporučila milovníkům thrillerům, ale spíše méně náročným čtenářům. Rozhodně si myslím, že kniha má, co nabídnout

⭐ 4/5

eliska8983
30.01.2022 5 z 5

Po několika letech jsem se odhodlala si knihu přečíst, neboť mě odrazovala spousta negativních hodnocení, a nestačím zírat - kniha předčila má očekávání, byla napsaná skvěle, bavilo mě střídání v čase a střídání vypravěčů, člověk si zpětně chtěl pročítat nějaké stránky, aby mu celý příběh zapadl do škatulky.

Všechny postavy byly nesympatické, ale to je právě dělalo zajímavými, člověk do poslední chvíle neví, jak přesně se děj vyvine a jak to celé dopadne, psychologie postav je vykreslená věrohodně.

Čtivý a svižný příběh s originálním nápadem, dobrým zpracováním a zápletkou, na kterou si čtenář přichází pomalu a postupně. Jo, todle bylo hodně povedené.

A ještě poznamka: Stěžování si na hlavní postavu, že je nesympatická, že je otravná a ufňukaná, že se do ní nejde vcítit - kdyby autorka vytvořila sympatickou obdivuhodnou postavu, nebyl by tento příběh takový. Takže je trochu mimo mísu ji za to kritizovat.

MichaLela
26.01.2022 1 z 5

Za mě teda ne. Za mě je to brak. Hlavní hrdinka ubohá, děj předvídatelný a ten konec.. No nevím, knihu jsem četla na doporučení, ale sama ji doporučit nemůžu

LuckaWeiss
25.01.2022 3 z 5

Do hlavní hrdinky jsem se nedokázala pořádně vcítit, přišla mi jednoduše ubohá a její občasné nelogické chování mne otravovalo, ale i tak jsem chtěla vědět, jak příběh dopadne. Kniha je psána čtivým stylem, stránky ubíhají rychle, ale ačkoliv se jedná o thriller, během čtení jsem necítila žádné mrazení či napětí a místy jsem se už těšila, až knihu dočtu. Nevím, jestli se ke knize ještě někdy vrátím, ale za přečtení podle mne stojí.

P.S.: Co se týče hlavní postavy bych ještě ráda dodala, že to byla alkoholička, zlomená žena a autorka to vystihla velice dobře, za to má můj obdiv.

Lusa
16.01.2022 3 z 5

Knize nelze upříto to, že je čtivá a vlastně je i zajímavé pozorovat, jak to nakonec skončí. S hlavní hrdinkou jsem se ale nemohla sžít ani s ní soucítit. Není to prostě detektivka na kterou jsem zvyklá, plná napětí a rozplétání se záhadou kousek po kousku, tady je policii projistotu úplně neschopná, i když to je Londýnská policie a ne služebna na zapadlém venkově. Další knížky od autorky mě asi už ani nelákají.

věrapodpěra
15.01.2022 odpad!

Vzdala jsem to na straně 157. Hlavní postava je NESKUTEČNĚ otravná, naivní, ufňukaná troska. Její nekonečné monology mě čím dál více vytáčely, takže - mrzí mě to, ale nedočtu.

onik6141
12.01.2022

Výborná kniha, četla se sama. Příběh byl napínavý až do konce. Určitě si přečtu další knihy od této autorky.

Sahti
10.01.2022 5 z 5

Skvěle napsáno, četlo se samo. Autorka, od které si ráda přečtu další knihy.

Tereza137
08.01.2022 3 z 5

Bohužel mě kniha moc nechytla, nevím, čím to bylo. Námět byl fajn, postavy celkem též, hlavní hrdinka celkem naivní... Prostě takový dobrý průměr, číst se to dalo, ale znovu už bych do toho nešla.