Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9365 2272

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

petbrab
15.02.2023 4 z 5

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy.
Kdysi jsem viděl film, ale moc jsem si už nepamatoval detaily.
Kniha označována jako bestseller, kniha roku, na obálce recenze od Kinga, NY Times, Witherspoon, jak se nemohli odtrhnout od knihy.
Mě moc nebavila, dokonce jsem zvažoval, že ji odložím.
Ale od 136. stránky se to rozjelo a ani já ji nemohl odložit, dokud jsem ji nedočetl.

Alca893
13.02.2023 4 z 5

Myslela jsem si, že knihu ani nedočtu - jak se hlavní hrdinka čím dál víc zaplétala do svých lží, jak šla průšvihům naproti svými šílenými rozhodnutími, bylo mi z toho vyloženě zle. Ale stejně jsem chtěla vědět, jak to dopadne, tak jsem četla dál... Asi až někde v polovině knihy jsem začala číst jedním dechem a nakonec se mi kniha líbila

vvendiss
11.02.2023 2 z 5

Jedna z mála knih, které jsem nedočetla. Bohužel je velmi pomalá a nudná. Hlavní protagonistka tomu na zajímavosti také nepřidává. Škoda.

hanzmb
10.02.2023 4 z 5

Nevím proč je v žánru uveden thriller. O nějaké krimi složce se moc mluvit nedá a opravdový thriller je jen v posledních 10 větách knihy. Spíš psychologický román. A pro chlapa velmi náročný ke čtení. Jak se mám ve svém věku vžít do postav 3 psychicky narušených třicítek, navíc v kombinaci s alkoholismem hlavní hrdinky. Takže spíš 3,5*.

poník654
10.02.2023 5 z 5

O této knize se furt někde bavilo, takže jsem se rozhodla si ji přečíst. Velice mě překvapila. Je napínavá a nedá se od ní odtrhnout oči. Takový konec jsem nepředpokládala. Rozhodně jen doporučuji:)

Sammy.Boy
30.01.2023 4 z 5

(Čtenářská výzva) Po nějakých 7 letech od návštěvy kina dozrál čas si přečíst i knížní předlohu. Jelikož už jsem si všechny události z filmu nepamatoval, byl jsem celkem překvapený dějem. Pořád mi tam něco neštimovalo a nechtěl jsem věřit všem těm alkoholovým extempore, kterých se DÍVKA VE VLAKU dopouští. Naštěstí jsem si dal včas dvě a dvě dohromady a odhalil viníka. Sice možná trochu prvoplánové, ale vykreslení postav se autorce povedlo na výbornou.

Alexxxka
24.01.2023 5 z 5

Kdysi jsem viděla film. Vím že se mi líbil ale moc jsem si to nepamatovala a to je dobře. Jinak bych si knihu asi tolik neužila:-) A teda - hodně mě to bavilo. Rachel a alkoholismus - super vykreslené, napětí po celou dobu, hodně čtivé. Takže za mě spokojenost velká:-)

LuckaDea
20.01.2023 5 z 5

Kniha, ve které se prolínají osudy 3 žen. Příběh byl plný napětí a dobře se četl, takže jsem se u knihy vůbec nenudila. Právě naopak, tuto knihu řadím na vysokou příčku.

Majký_
11.01.2023 4 z 5

Když jsem tuto knihu četla poprvé, byla jsem jí naprosto uchvácená, nemohla jsem se odtrhnout. Nyní po druhém přečtení (s odstupem cca 4-5 let) přišlo částečné vystřízlivění, ale přesto si své kvality uchovává. Teď už ale nejspíš poputuje o dům dál.

Okoslav
07.01.2023 4 z 5

Zhruba od půlky víte, jak to celé dopadne, ale psychologie postav je překvapivě dobře popsaná, takže vám ten nedostatek napětí nakonec vlastně ani nevadí.

VěraČamková
07.01.2023 3 z 5

Knížka mě bavila, měla napětí, četla se takřka sama, jedna z těch, od kterých se nelze odtrhnout. Ale bohužel - jedna z řady hodně si podobných knih, takže zas nepřinesla tolik nového.

lucinova
06.01.2023 3 z 5

Kniha je sice velmi čtivá a dokonale čtenáře vtahuje do děje, ale co se děje a zápletky týče jsem od tolik opěvovaného světového bestselleru čekala možná trochu víc.

helusa2
05.01.2023 5 z 5

Tož dobré to bylo. Občas mi něco lehce nesedělo, ale bylo to napínavé natolik, že jsem nad tím nezůstávala přemýšlet a rychle jsem četla/poslouchala dál. Dobře se to četlo a i audio bylo pěkně natočené (střídala jsem to podle možností ;-)
Jasně, alkoholu tam bylo požehnaně, vzhledem k alkoholismu jedné z postav, ale musí říct, že mě to vedlo k úvahám, které mě zatím u žádné alkoholické postavy nenapadly - pro mě zatím snad nejnaturálnější a nejuvěřitelnější popis alkoholikových procesů, co jsem zatím četla (a že jsem toho četla víc). Možná, že to bylo tím, že to byla “obyčejná” žena a ne nesmrtelný a charismatický Harry Hole :-D

Scarefish
04.01.2023 2 z 5

Moc se mi to nelíbilo. Tu bestsellerovost nechápu. Příběh vcelku plytký a povrchní, žádné velké napětí. A toho chlastu je tam vážně moc.

Debbra
24.12.2022 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale některé části byli za mě bohužel nudné. Můj problém byl asi i v hlavní hrdince. Prostě mi ta holka nesedla :D

jirimatejka
12.11.2022 3 z 5

Docela fajn čtení, ale na to že to má nálepku bestselleru a knihy roku jsem čekal trochu více.

uzivatel5137
31.10.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku je skvělá. Od počátku se autorce (i díky literárnímu principu, kdy každou kapitolu vypráví jiná postava) podařilo navodit hodně dobrou atmosféru. Aspoň mě to sedlo. A to je důvod, proč je to tak dobré. Příběh samozřejmě není nijak extra originální, ale díky té atmosféře se daří pracovat s odhalováním pravdy celkem dost poutavě.

nela3812
12.10.2022 3 z 5

Čtivost se příběhu nedá upřít a za dvě odpoledne bylo opět hotovo, nicméně mám spoustu ALE, kvůli kterým bych tuto knihu nezařadila mezi thrillery, které nesmíte minout.

V první řadě tu máme celkem 5 charakterově velmi podobných postav. Zpočátku vypadají odlišně, ale v průběhu čtení zjistíte, že jsou si všichni mnohem víc podobní, než byste čekali. Vlastně všichni holdují alkoholu a nějaké opička pro ně není problém, všichni všechny sledují a rozhodně to nikdo z nich nemá v hlavě v pořádku. To jak jednají, v domnění, že je to správném, je až děsivé. Velmi divná společnost.

Další mínus za to, kolik prostoru věnovala autorka hlavní hrdince a jejím alkoholovým radovánkám. Kéžby se víc věnovala myšlenkám vraha než aby opakovaně rozebírala závislost hlavní hrdinky, která si je svého problému plně vědoma a odmítá to řešit. Alkohol pro mě není řešením žádné situace, proto jistě nikoho nepřekvapí, že jsem k hlavní hrdince nepociťovala ani nejmenší sympatie nebo lítost.

Zápletka samotná je napínavá a dobře propracovaná, bohužel je však až moc upozaděná za opičkami naší hlavní hrdinky. Jistě, mělo se jednat o postupné vzpomínání, ale ona chlastá vážně pořád, až to je (byť jen ze čtenářského hlediska) velmi nepříjemné. Musím však pochválit vyvrcholení příběhu, které mělo skvělý spád a střípky, která nám autorka postupně ukazovala, do sebe opravdu krásně zapadli.

Hodnotím 3/5 - prapracovanost a zápletky a čtivost se knize nedá upřít.

VendulaB
04.10.2022 4 z 5

Jde o čtenářsky příjemnou knihu, která má více než zajímavý konec, bohužel cesta k němu mi příliš napínavá nepřišla. Musela jsem se do četby trochu nutit, neustálé opilecké vzpomínání hlavní hrdinky Rachel mě moc nebavilo. Není to špatné čtení, ale rozhodně to není žádná bomba.

Mišák240
29.09.2022 4 z 5

Příběh vypráví tři ženy, kniha byla čtivá a i filmové zpracování se mi líbilo.