Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9350 2272

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

Radimka
Radimka
03.07.2023 4 z 5

Nejdřív jsem viděla film a nic jsem si z něj nepamatovala. Teď jsem poslouchala audioknihu a super.

peeetta
peeetta
25.05.2023 4 z 5

Kniha napsaná z pohledu tří žen, Rachel, Megan a Anny, vzájemně se jejich výpovědi doplňují. Postupně se dozvídáme střípky informací. Všechny nakonec sáhly po láhvi. Každá skončila jinak.

lenka9250
lenka9250
24.05.2023 4 z 5

A mě se líbilo. Poslouchala jsem jako audioknížku. Zajímavá zápletka s překvapivým vyvrcholením.

Komaeda
Komaeda
24.05.2023 1 z 5

Blbost

TaňulKA1997
TaňulKA1997
17.05.2023 4 z 5

Připomělo mi to Zmizelou, ale není to stejný. čekala jsem kdy se to rozjede. Nevim jestli šáhnu po další knize autorky. ASi ne.

evice9290
evice9290
15.05.2023 2 z 5

Kniha mě moc neoslovila.

LenkaDv
LenkaDv
10.05.2023 5 z 5

Velmi milé překvapení a velmi zajímavý konec. Rozhodně mě to bavilo.

Olga980
Olga980
22.04.2023 4 z 5

Začátek zdlouhavý a nezáživný, ale pak super a musela jsem dočíst téměř bez přestávky.

miša63

Mnohem lepší než film.

Taťka Hraboš
Taťka Hraboš
27.03.2023 3 z 5

Moc nechápu, proč se po vydání knihy kolem ní strhl takový humbuk (i když jak je patrné ze zdejšího hodnocení, v mezidobí se všeobecné nadšení z knihy značně zmírnilo). Já osobně jsem byl docela zklamaný. Že je hlavní hrdinka alkoholička (a podstatně jí to ubírá na čtenářské přitažlivosti), na tom je kniha postavena a musí se s tím počítat. Co jsem ale obtížně překousával, byla její hloupost. Především je to ale kniha překombinovaná a psychologicky nevěrohodná (hlavně pokud jde o osobu pachatele). Takže pozitivně hodnotím, že jsem si mohl odškrtnout další položku ve čtenářské výzvě a možná i to přiblížení myšlení a jednání na alkoholu závislé osoby (snad si k tomu autorka předtím nastudovala dost informací, protože na autobiografii to nevypadá).

Galadwen
Galadwen
22.03.2023 2 z 5

Upřímně nechápu, jak se tento text mohl stát takovým hitem, bestsellerem a románem roku (tuším 2015). Postavy šmahem všechny nesnesitelné, dvě třetiny knihy jsem umírala nudou a konec mi připadal nějak psychologicky nevěrohodný. Za mě teda NE.

Anavi8912
Anavi8912
19.03.2023 3 z 5

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy. Ze začátku jsem se nemohla do knížky začíst. Trochu mi vadila neustále opilá a ukňouraná Rachel. Od poloviny se to zlomilo a konec byl pro mě zajímavý a nečekaný.

martineknatasa
martineknatasa
17.03.2023 4 z 5

hezky napsaná, čtivá, napínavá knížka. Bavila mě jen mi tam něco scházelo. Proto jednu * ubírám.

SilvaK
SilvaK
13.03.2023 3 z 5

Zo začiatku som sa strácala pri preskakovaní z rozprávania o jednotlivých hrdinkách. Prvá polovica dosť nuda, už som uvažovala, že ju odložím. Ale to zvyčajne nerobím, tak som dočítala. Ku koncu už to trochu dostalo spád, ale celkovo za mňa nie viac ako na tri hviezdičky. A som prekvapená, že získala hodnotenie ako kniha roka.

Mánička178
Mánička178
13.03.2023 3 z 5

Nejsem znalý detektivkomilec, ale tato krimi mě bavila hodně a udržovala v napětí tak moc, že jsem ji přelouskala za půl dne intenzivní četby. Zejména oceňuji, že v ní nejsou líčeny nějaké úchylárny do nejmenšího krvavého detailu... :D Za další (vedlejší) plus považuji líčení odvrácené strany života alkoholika, dělalo se mi u toho občas fyzicky vážně zle :D

AlexandraBane
AlexandraBane
04.03.2023 2 z 5

Četla jsem jí před lety, když to byla novinka. Líbila se mi. Teď když jsem si jí přečetla po druhé, tak nevím co jsem na ní tehdy viděla. Nebavila mě.

Martina157
Martina157
04.03.2023 5 z 5

Detektivky čtu zřídka, ale tato byla velmi vydařená

TeriLoch
TeriLoch
23.02.2023 4 z 5

Napínavé, někdy možná trochu zdlouhavé a říkala jsem si, jestli to někdy není až zbytečně moc složité a zamotané, ale stejně jsem v napětí četla dál :)
Chtěla jsem si nejdříve přečíst knihu a teď se chystám na film, těším se. Knihu doporučuji :)

Parwana
Parwana
22.02.2023 4 z 5

Kniha není špatná, ale trochu nechápu, jak se mohla kniha stát knihou roku. Nejdřív jsem viděla film a knihu četla až posléze, spousta věcí je tudíž trochu jinak psaná a zfilmovaná. Vsechny postavy jsou vykresleny stejně, což je škoda. Osobně mi bylo Rachel dost líto, autorka mohla polovinu pasáží popisujících Racheliny opilecké eskapády vynechat.