Dívka v ledu

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318890/divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4.21423

Inspektorka Erika Fosterová (1.)

The Girl in the Ice (2016)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Grada

muchomurka
dnes

Začátek byl velmi unylý, zdlouhavý a nepříjemný. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická, ale postupem času se to obrousilo. Detektiv Marsh byl bezpáteřní a neskutečně mě vytáčel. Chce, aby Erika vyšetřila vraždu a přitom jí půlku informací nedá, zakazuje jí se ptát a vyšetřovat a chce zázraky. Jsem doufala, že si to na konci odskáče.
Cca od poloviny knihy byl děj plynulejší a čtivější, dokonce jsem začala být zvědavá, kdo je vrah a jaké má motivy. Na to, jak autor budoval atmosféru, konec byl příliš rychlý, jak kdyby to už chtěl mít z krku. Nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo. Uvidím, zda se to v dalších příbězích zlepší.

Katie46
včera

Detektivky moc nečtu ale tato mě zaujala na první pohled. Myslela jsem, že jí budu nějakou chvíli číst ale přečetla jsem jí jedním dechem. Děj byl poutavý, příběh pro mě nepředvídatelný. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah a překvapilo mě, pak jeho odhalení.
Pro mě dobrá kniha, čtivá a poutavá. Rozhodně se pustím do dalších dílů u Erice Fosterové.

LaMila
včera

Jedna z těch lepších detektivek které jsem za poslední dva měsíce přečetla a že jich bylo dost. Nezklamala, naopak krásně se četla, žádné zbytečné zdržování. Napínavé. Skvělé rozuzlení případu. Určitě si přečtu jeho další knihy.

rubit
včera

Dívka v ledu o něco lepší než Noční lov. Ale pro mě stále takový průměr, nenadchne, neurazí. Styl psaní Roberta Bryndzy mě moc nezaujal, já mu to prostě nevěřím, chování Eriky Fosterové mě přijde nesmyslné, neadekvátní situacím. Od těchto knih jsem čekala více.

jasnyj
předevčírem

Skvěle napsaná strhující detektivka. Napětí od začátku do konce. Žádné zdlouhavé popisování postav a okolí. Krátké kapitoly. Nečekané rozuzlení. Že inspektorka je původem slovenka, je fajn :) Vřele doporučuji. Pouze pět hvězd je málo...

m.valova
16. listopadu

Kniha se mi líbila,určitě si přečtu i další díly,jediné co mi vadilo opakované odvolávání z případu a tím pádem děj nabral na obrátkách až ke konci.

anna6021
16. listopadu

Možná jsem čekala trochu víc... Nicméně detektivka na úrovni, jsem zvědavá na další knihu od tohoto autora

rlupinek
15. listopadu

Kniha nebyla úplně špatná, jenom jsem byl místy na pochybách, jestli je šéfinspektor detektiv Fosterová opravdu tak dobrý policista, když vyšetřuje mnohonásobnou vraždu beze zbraně, nebo ji alespoň není schopná použít a snaží se na sériového vraha zapůsobit vlídným slovem... Dále jsem byl v rozpacích, ačkoliv nejsem odborník na počasí v Anglii, že i když se děj odehrává v zimě (leden, únor), je poměrně často bouřka s hromy a blesky.

Mindy
14. listopadu

Ze začátku mě to moc nebavilo, musela jsem se trochu nutit do čtení, ale druhá polovina knihy to zachránila, dobrá detektivka.

amanda99
14. listopadu

První knížka od tohoto autora a supr,napínavé,čtivé,nedala se snadno odložit.

Aki12
12. listopadu

Dívka v ledu je má vynikající, svižný příběh plný napětí. Opravdu jsem byl napnutý od samého začátku až do konce. Postavy jsou překvapivě dost reálné a i ty vedlejší postavy, které se objevili jenom na chvíli, jsou skvěle propracované.
Kniha neměla žádná slepá místa nejspíše díky skvělému rozdělení do kapitol! To bylo asi na knížce to nejlepší!
Finální rozuzlení příběhu mě poměrně dost překvapilo, a i když mám čich na určení vraha, tady jsem překvapivě narazil! GRATULUJI :D.
Vřele doporučuji!

eiramka
12. listopadu

Začnu chválou: napínavá detektivka, děj má rychlý spád, postavy jsou zajímavé, prostředí atraktivní, Erika má docela slušně našlápnuto k tomu, že se k ní lidé budou rádi vracet. Přiznávám, že jsem knihu přečetla za pár dní, i když je to pěkně tlustá bichle :) Po dočtení mám i pár výtek - s Bryndzou musíte přistoupit na jeho způsob hry - jistou disproporci uvěřitelnosti - na jedné straně se dodržují pravidla a procedury do detailu a pak inspektorka udělá (a to několikrát) něco, co by nikdy udělat nemohla (nesměla). Ale co už, je to jen detektivka, že :)
Překlad - oslovení policistů "Důstojníci" mi prostě rve uši.

bezzink
11. listopadu

Za me o trochu lepsi kriminalka nez prumer, takze tak nejak 3,5. Nektere otazky nebyly dostatecne zodpovezeny. Mam rada, kdyz jsou motivy vraha ''logictejsi'', jako lze videt u knih Chrise Cartera nebo Jefferyho Deavera.
SPOILER - vrah mohl byt chytrejsi, anebo je to nedomyslene autorem? Proc dam psanicko do kapsy vysetrovatelky a navedu ji tak na moji stopu?
Nevim, obcas mi to zkratka prislo nedomyslene, ale 4 hvezdy si to zaslouzi, melo to spad a ctivost.

karavela
10. listopadu

Skvělá a strhující detektivka,od které jsem se nemohla odtrhnout.

kleo9554
09. listopadu

Asi už jsem přečetla příliš mnoho detektivek, protože mě hned napadl vrah :-) Četlo se to dobře a rychle. Hezdká oddechovka.

JAG
08. listopadu

Pokud má detektivka víc ne 400 stran, jsem obvykle skeptická a obávám se, že bude natahována zbytečnými vsuvkami a podepíše se to na spádu děje. Ale tohle není ten případ! Tohle krimi je tak reálné a přesvědčivé, jako málo které. Erika Forsterová si mě naprosto získala. Pro jednou detektiv, který nechlastá a má sice na duši stín, ale je "normální":-) Tleskám a těším se na další knihy ze série.

Zdeničkačteráda
07. listopadu

Kniha je skvělá, čtivá, napínavá, přečetla jsem ji jedním dechem! Autor mě moc baví.

Dumicek
06. listopadu

Za mě plný počet hvězd. Nemohu jinak. Kniha je čtivá, je svižná, děj ubíhá krásně svižným tempem. Napětí v knize cítit a dějové zvraty jsou také moc příjemné. Fostervou jsem si zamilovala už od začátku, nejde jinak. Cítíte s ní a víte, že to měla,má a bude mít težké, ale všem ukáže že se nevzdává a hrdě si stojí za svou pravdou či teorií. Samozřejmě, že podpora jejího tým jí dává sílu a je skvělé, že stojí při ní až na vedoucí papaláše. S nima je vždy těžké pořízení..Vraha jsem tušila tak od poloviny knihy, ale to na její " kráse" neubralo vůbec nic! Přečteno za dva dny a jdu se o noční vrhnout na další :)

Bisdog
04. listopadu

Super kniha

david5746
03. listopadu

Lehounce nadprůměrná detektivka, která je ale docela čtivě napsaná, takže se čte samo a rychle.

Zabka27
02. listopadu

Kniha se čte naprosto sama, přečteno opravdu na dva zátahy. Příběh má spád, přirozeně se vyvíjí a vše je dle mého naprosto důvěryhodné. Pro hlavní postavu dektiv šéfinspektor Fosterivá, jednoznačně palec nahoru. Jsem mile překvapena, že se mi detektivka tak libila.

Siege03
01. listopadu

kniha velmi poutavě napsaná,inspektorka Fosterová vynikajicí postava.Na muj vkus by kniha mohla být kratší cca 300 stran,ale jinak doporučuji.

Bára91

hanulie

Přečetla jsem jedním dechem. Úžasná detektivka.

26Mirka

Kniha se mi líbila, byla napínavá od začátku do konce, už se těším na další knihu od pana autora.

krtica

Taková průměrná detektivka.

TheGoldenHill

Tahle detektivka mě potěšila, velmi pěkně se četla a měla spád. Líbil se mi napínavý začátek a trochu mě překvapil i konec. Inspektorku Eriku Fosterovou a její nový tým jsem si oblíbila a těším se i na další knihu Noční lov.

kululinka

Velmi čtivá kniha, která mě chytla. Detektiv Erika Fosterová mi přirostla k srdci a celou dobu jsem ji v podstatě hltala. Docela mě zklamalo, že jsem vraha tipla správně. Mám ráda detektivky, kde je konec naprosto šokující. I tak ale velmi dobrá kniha, určitě se k autorovi vrátím. Na konci mi však chybělo nějaké bližší vysvětlení motivu..ale možná jsem knihu zhltala tak rychle, že mi to jen uniklo, a všechno do sebe zapadne, až se mi to trochu rozleží :-)

eliska8761

Mne se kniha libila. Ma spad a je ctiva.

Drgajda

Jak uz mnozi psali, vysoka ocekavani a pak zklamani z prumernosti. V teto knize nebyl vubec zadny prvek, ktery by ji vyzdvihl z dlouhe rady dnesnich detektivek. Ten zaver byl take ne uplne originalni a osoba a motiv pachatele neverohodny...