Dívka v ledu

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318890/divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4.21264

Inspektorka Erika Fosterová (1.)

The Girl in the Ice (2016)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Grada

SilvieDee
včera

Tato detektivka určitě patří mezi tu oddychovou knihu, kterou přečtěte na posezení. Některé pasáže se trošku vlekly, ale určitě jich není moc. Celkově je kniha opravdu zábavná a napínavá. Nejedná se o nic náročně psychologického, takže ji ocení i upracovaní a psychicky unavení jedinci, kteří si chtějí odpočinout. Hlavni hrdinka je moc sympatická. Srážím jednu * akorát za to, že mi hodně rychle došlo, kdo je vrah.

Jana65

První kniha od tohoto autora, ale byla jsem mile překvapená. Kniha se mi moc líbila a určitě si přečtu další knihy tohoto autora.

b.safarik

Nálepku bestselller si zaslouží, sympatická hlavní hrdinka, skvělý téma a ačkolliv jsem tušila, kdo bude vrah, stejně se objevil wow effect. :)
Super!

TinaTina

Kniha me ze zacatku moc nebavila, nevim, cim to.. a nutila jsem se ji docist.. A jsem rada, ze jsem ji docetla! Pak uz mi v pribehu nechybelo nic, bylo to napinave a dobre se to rozjelo! Knizku jsem pak docetla uz jednim dechem. Super!

Jolina

Dobrá detektivka s napínavou zápletkou. Hlavní vyšetřovatelka je vykreslená velmi barvitě, jde si tvrdě za svým a nedbá konvencí, což se mi líbilo. Přečteno rychle, zimní Londýn měl svou atmosféru...

bagel

Hodně dobrá detektivka, napínavá, vyšetřující policistka měla mé sympatie, ale přece jen jsem podle ohlasů čekala malinko víc.

Lenka8418

Skvělá, úžasná knižka od první stránky. Policistka Erika Fosterová je báječná, svérázná a to se mi moc líbí !!!! Za mě výborné a jdu na další knihu tohoto autora a prosím "jen tak dál" :o), ať mám co číst. Je to něco jako příběhy J.Deavera s Lincolnem Rhymem a Amélii a nebo Rizzoli and Isles. Doporučuji

Aduska81

Odpočinková a čtivá detektivka, která má spád. Příběh má jednu dějovou linii a šéfinspektorka Erika je sympaťáčka. Takže chválím, jen tak dál.

swayno

Přečteno jedním dechem. Doporučuji

Finduska

Výborná kniha.dlouho jsem přemýšlela zda zkusím dalšího autora a jsem nadšená

ArwenAragorn

Výborná čtivá detektivka, má spád i napětí, velmi dobře prokreslené postavy. Vraha jsem sice tipovala, ale to vůbec nevadilo. Určitě si ráda přečtu od autora další knihy a tuhle mohu doporučit.

helcab

Pro mě nový autor, ale jsem příjemně překvapená. Příběh byl napínavý až do samého konce. Pěkně, čtivě napsáno. Už se těším na další případ.

Acinore

Nejdřív se mi do rukou dostal druhý díl, který byl rozhodně lepší než tenhle první... Takže mám smíšený pocity, nejspíš to bude díl od dílu lepší serie. Každopádně například v druhým díle jsou Erika s Isaacem nejlepší kámoši, ale v prvním díle spolu mluvili jen jednou. No, těším se na další díl.. U mě teď vede série s Kim Stone :)

kikies

Napínavá a strhující detektivka, s lehce vyhořelou vyšetřovatelkou a názornou ukázkou toho, jak jsou si všichni před zákonem "rovni". Rozuzlení mě velice překvapilo, já budu v sérii rozhodně pokračovat. Hvězdičku ubírám ze obrovské množství chyb a překlepů, které výsledný dojem dost kazí.

Pavcitko

Knihu jsem dlouho přemisťovala v knihovně a teď lituji, že jsem ji nepřečetla dřív. Je perfektní! Napětí, emoce ani spád jí nechybí. Velice dobře se čte a když jste na konci, chcete aby pokračovala. Vřele doporučuji.

kikiodvi

Na začátku jsem nic nečekala a byla jsem příjemně překvapená. Mrazivý příběh zasazený do prostředí zimního Londýna mě chytnul. Až skoro do konce mi nebylo jasné, kdo je vlastně vrahem a byla jsem ráda, že zápletka nebyla tak průhledná, jak někdy bývá. Je ale možné, že jsem si nevšimla detailů, které mohly něco naznačovat.
Za mě dobrá detektivka, klidně bych jí dál doporučovala.

Verr_Black

Byla jsem celkem skeptická, když jsem na obalu viděla označení Bestseller. Nakonec mě příběh oslovil, i když byl rozjezd pomalý. Kniha byla strašně čtivá, takže se opravdu nedalo od ní odtrhnout. Nicméně anotace knihy je dle mého tak trochu nešťastně napsaná, neboť odhaluje zbytečně moc informací, které navíc nacházíme až někdy v polovině příběhu. Čtenáře to tak zbytečně připravuje o překvapení. Tato knížka se mi celkově líbila, ale nenadchla mě natolik, abych sáhla po dalším dílu.

Dobby888

Knížka měla sice pomalý rozjezd, ale od půlky jsem četla jedním dechem. Nepatří sice k tom špičce, ale za mě doporučuju :-)

Veru1992

Do knihy jsem se rychle zacetla a bavila me :-) Jiz jsem poridila dalsi knihu od autora,tak doufam,ze bude stejne skvela.

MíšaK.

Knížka i příběh byl hezký. Napínavý děj, zajímavá souvislost. Ale asi nejsem úplně vášnivý čtenář detektivek. Je totiž jasné, že se to vyřeší (ano, bylo by blbý číst detektivku, která neskončí rozuzlením) a že to bude ten, který byl celou dobu v ústraní.

Zania

Bestseller to rozhodně není. Znám lepší knihy, co se nedočkaly hodnocení. Celkem Dvl zklamala.

IVANA0123

Knížka se mi celkem líbila, napínavý děj i dobrý námět a Fosterové jsem fandila. Co bych knížce vytkla byl překlad, hlavně začátek byl místy krkolomný.

Didi15

Skvělá kniha. Přečteno za pár hodin. Jdu shánět Noční lov:)

Kamiš1986
05. záříodpad!

Do čtení jsem se musela od začátku nutit a nakonec jsem knihu odložila... Nevím, jestli mě iritoval způsob psaní autora, nebo to bylo čistě špatným českým překladem (špatné skloňování, gramatické chyby, použité výrazy...), ale bylo to pro mě natolik výrazné, že jsem nedokázala číst dál. Velice slabé dílo oproti jiným severským detektivkám.

raty

Lehce nadprůměrná detektivka se silně nadprůměrnou reklamou. Příběh se rozjel někdy okolo strany 150. Celkem dobře se četl. Ale zápletka není zas tak originální a vrah není tak nepředvídatelný, jak nám je slibováno.

Martina1805

úžasné čtení, pořádně mě však začala bavit asi až od sté stránky, jsem ráda, že jsem jí neodložila protože to rozuzlení bylo neskutečné i když v koutku duše jsem to tušila, super už se těším na další knihy

kasilka

Kniha je pěkně napsaná, ale vadilo mně tam teď celkem používané "detektivní klišé" ....SPOILER..... například sériový vrah - dobrá detektivka se dá napsat i s jedinou vraždou, pak suspendace během vyšetřování, bojování s vlastními démony - nezdařený poslední policejní zásah, atd. Chtěla jsem se pustit i do druhého dílu, ale odrazuje mě představa dalšího sériového vraha....

lifeoptimist

Kniha se mi moc líbila a pouštím se hned do další. Supr detektivka a rozhodně se mi líbila více jak Maestro z tzv. "SUPER" norských krimi

kneznaliba

Výborná kniha. Napínavá, velmi dobře napsaná a s nečekaným koncem. Tak jak to mám ráda. Má očekávání nezklamala.

brabofka
29. srpnaodpad!

Na knížku jsem se těšila. Dlouho v knihovně čekala. A nedočetla ani do půlky. Nevím jestli to je překladem nebo celkově už dáno autorem, ale prostě to nejde. Chvíli se snažíte, jde to ale těžko a pak už se jen díváte na titulní stranu. Prostě se ta chuť nějak vytratila. Je mi to líto, ale musím odložit. A bohužel, dojem je takový, že nyní vím, že se k ní ani nikdy nevrátím (jako např. u GoT). Škoda, třeba si to ta kniha nezaslouží, ale prostě to nejde.