Dívka v ledu

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318890/divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4.21747

Inspektorka Erika Fosterová (1.)

The Girl in the Ice (2016)

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Grada

Zlodějka knih
včera

Kniha, která prostě stojí za přečtení...Začnete jednou mrtvou a skončíte u daleko vyššího čísla, podezříváte všechny a všechno, co se kolem děje a říkáte si aha chápu tady už mám vraha a pak mávnutí proutku je to nakonec uplně jinak....celé propojení případu se mi líbilo...těším se na další knihu ;)

Restang

Bryndza mě baví. Kniha se četla dobře, pozvolně napínavý děj, ale ne až tolik překvapující konec. Nicméně knihy od Bryndzy stojí za přečtení.

barus.rydlova

Naprostá pecká knížka se mi moc líbila určitě si přečtu další knihy od tohoto autora

jana1986

Skvělý příběh, napínavé, čtivé a velmi překvapivé! Postavy měly někdy až nečekaný vývoj.
Těším se na další knihy od tohoto autora.

IvetaM

Popravdě bych dala tak 3 a půl hvězdičky, kdyby to šlo a to jen kvůli pro mě neslaným, nemastným postavám, které jsem si nedokázala živě představit a vytvořit si k nim vztah. Kniha ve mě nevyvolávala vůbec žádné emoce a bylo mi zkrátka úplně jedno, co se komu stane.
Na druhou stranu se mi líbila originální zápletka a pro mě opravdu nepředvídatelný konec.
Možná si časem přečtu i další díly...

petra7942

Čekala jsem od světového bestselleru opravdu víc...dlouho trvalo,než jsem se do knihy ponořila,nemastné neslané dialogy...možná byla chyba číst tuto knihu hned po “Já,poutník”,to byla úplně jiná liga....dám autorovi ještě jednu šanci s další knihou o Erice...snad si u mě napraví reputaci....

Kamilajznik

Úžasná kniha, napínavá od začátku do konce. Mohu jen doporučit!!

Aki12

Dívka v ledu je má vynikající, svižný příběh plný napětí. Opravdu jsem byl napnutý od samého začátku až do konce. Postavy jsou překvapivě dost reálné a i ty vedlejší postavy, které se objevili jenom na chvíli, jsou skvěle propracované.
Kniha neměla žádná slepá místa nejspíše díky skvělému rozdělení do kapitol! To bylo asi na knížce to nejlepší!
Finální rozuzlení příběhu mě poměrně dost překvapilo, a i když mám čich na určení vraha, tady jsem překvapivě narazil! GRATULUJI :D.
Vřele doporučuji!

kkristynaa

Kniha je dobrá to uznávám, ale jako milovník detektivek, který jich přečetl už hrozně moc, musím hodnotit jako průměr. A to i hlavně proto, že jsem knihu přečetla asi před 2 týdny a skoro si nedokážu vybavit, co se tam vlastně odehrálo, takže mě až tak moc neuchvátila. Každopádně ale dám šanci i dalším knihám od Roberta Bryndzy, třeba mě překvapí trochu víc.

raidmnoid

Odpočinková napínavá kniha s nečekaným závěrem (alespoň pro mne). Ale jelikož jsem četl i Temné hlubiny, čekal jsem, že závěr bude překvapující.

iveta3689

Čekala jsem víc, podle nadšených recenzí. Podle mě je to tuctová detektivka, rozhodně nic strhujícího. Není špatná, určitě si někdy přečtu další ze série, ale asi na ně nebudu spěchat.

musska

Musela jsem sáhnout i po tomhle autorovi, abych zjistila co se skrývá za takovým úspěchem celé série. Kniha se četla velmi dobře a napínavá byla až do konce! Hlavní vyšetřovatelka Erika si prošla peklem a dál prochází, ale tady toho bylo trochu moc...

MedunováPetra

Ja byla nadšena..na Eriku si člověk musi zvyknout a další dil sem brala do ruky s myšlenkou ze se zase bude chovat jako kráva..ovsen jen diky jejimu chovani ktere je ma ranu vyresi případy :)

Desmond04

S detektivkami nemám v knižní podobě vůbec žádné zkušenosti, tak ani nemohu posoudit, jak moc je námět originální. Hlavním tahákem knihy je hlavní hrdinka Erika, pokud vám sedne můžete být maximálně spokojeni, pokud ne, kniha potom dostává trhliny. Já patřím k té druhé skupině, Erika není moje krevní skupina. Sympatií moc nepobrala a místy připomíná namyšleného egoistu, který může vše a vždy mu to projde. Ostatně podobné rysy jako hlavní antagonisté.
Nicméně jako celek příběh celkem funguje, čte se dobře a podle mého se ani identita vraha nedá předem odhadnout. Dám šanci další knize v sérii a uvidím, jestli mě Erika nakonec přesvědčí.

Nestorkea

Mohu jen potvrdit názory autorů tříhvězdičkových hodnocení..

Dominika_a

Po přečtení pár komentářů se mi do knihy vůbec nechtělo, ale přesto jsem ji zkusila.
A za mě tedy super. Kniha je napínavá od začátku až dokonce, čtivá. Vraha jsem neuhodla. Vlastně to pro mě bylo vážně překvapení.
Knihu určitě doporučím dál.

Shakina

Knížka neurazí ani nenadchne. Nevědět, že má autor kořeny na Slovensku, řekla bych, že má se slovany hodně velký problém. Zápletka nic moc, cca od půlky knihy jsem si byla téměř jistá, kdo to byl, jen ta omáčka okolo mě překvapila (ale ne v dobrém slova smyslu).
Na začátku knihy mě hlavně štval hodně jednoduchý, neumělý styl psaní (oproti Keplerovi, kterého jsem v ten den kompletně dočetla) a hlavně to, jak Erika neustále nadávala. A pořád stejně...
Osazenstvo policejní stanice k smíchu a stále stejná písnička jako v jiných detektivkách. "Zlý" a nepřejícný kolega - rival, přísný šéf, který má ale působit sympaticky, nesmlouvavý šéf šéfa, pár podlézačů z řadových policistů, kteří hlavní hrdince od začátku lezou do .... víte kam.
Kniha byla čtivá, další díly si nejspíš přečtu, ale už si je nejspíš nekoupím (leda by mě druhý díl naprosto uchvátil) a tuto knihu nejspíš předám o dům dál.

Marekh

Knihu hodnotím jako průměr. Bohužel mne neoslovila do takové míry, abych četl další knihy od tohoto autora.

hroneczek

Pozor! Příspěvek může odkrývat děj! ... Kniha sama o sobě je moc pěkná - napínavá, čtivá, dobře dějově vystavěná. Bohužel všechny detektivní příběhy poslední dobou mají stejný modus operandi: problémový vyšetřovatel, co potřebuje vyžehlit kariéru, napravit minulost, v počátcích vyšetřování mu nikdo nevěří, vede dvojí vyšetřování, nakonec je suspendován, ohrožen na životě, trpí depresí, má děsivé sny, je závislý ať už na alkoholu, kouření, či něčem víc, šéf ho nejdříve nemá rád, ale nakonec mu dá volnou ruku, čímž se případ zdárně vyřeší. Chce to změnu!!

Joyce24

Postava hlavní vyšetřovatelky mě byla zpočátku nesympatická, postupně jsem jí však přišla na chuť. Kniha se velmi dobře četla, pachatele jsem neuhádla. Ráda si přečtu další autorovo knihu a doufám, že bude ještě lepší než tato.

ivca84

dobra detektivka s napeti az do posledních stranek

jaja10

Dobré,ale něco tomu chybělo.

Anna 13

SPOILERY!!!

Na Dívku v ledu jsem se hodně těšila, ale nelíbila se mi...
Již od začátku mě to nudilo, děj nikam nepostupoval a postavy byly nesympatické a postupem času působily neprofesionálně, amatérsky...
Po kladném hodnocení se mi ji však nechtělo odkládat a tak jsem vydržela. Velkým plusem je, že se kniha čte velmi rychle i když má přes 400 stran.
Začalo se to vyvíjet docela zajímavým směrem, ale pak to již bylo překombinované. Příliš mnoho vražd bez nějakého motivu... Profil vraha se mi sice nepodařilo odhalit, ale nepřekvapilo mě to, abych vytřeštila oči a pomyslela si: "WOW"! Ne, prostě jsem jen zdvihla obočí a řekla si, že je to pěkně šílené... Obzvlášť otec, který kryje vraždy svého syna a ve výsledku mu promine i vraždu své sestry... :( Prostě se mi to nelíbilo a přišlo mi to nereálné... Psychopatické chování, které se autorovi nepodařilo vyjádřit, působí nepromyšleně a nezáměrně...

Neschopný tým vyšetřovatelů: otřes! Hlavně Marsh.
Sériové vraždy prostitutek - to je již ohrané..
V textu mi neuvěřitelně vadilo všudypřítomné oslovování "detektive šéfinspektore Fosterová" a dalších zmiňovaných hodností... To se četlo fakt špatně...

A v ději se objevila i spousta nejasností... A úplně mě iritoval fakt, že Erika nebyla schopná s sebou nosit nabitý telefon a že jí vždy chyběla zbraň!

Zklamání! :( :( :(

saphiral

Napínavé čtení,ale ten konec se mi nelíbil, Erika mi připadala jako amatérka. Byla to první kniha co jsem od autora četla, určitě si ještě nějakou přečtu .

Demonlover

Nejlepší , v daném žánru, co jsem v poslední době četl. Sice bukanýří rukopis, ale velmi čtivé, nenudí .

terinkha

Dívka v ledu se mi četla dobře, odsejpalo to a neměla jsem touhy knihu zaklapnout a už neotevřít.
Způsoby Eriky po návratu do služby byly mírně řečeno přitažený za vlasy, ale šla si holt za svým (a přiznejme si, že někdy poprat se s byrokracií a hlavně s ovlivňováním je sakra složitý).
Na mě byl ten konec docela zvláštně překombinovanej, vůbec jsem vlastně nepochopila, jak došla k tomu, kdo je vrah. Takže ne, já nevěděla, že to bude ten určitej člověk :-D
Jinak dobrý. Jsem zvědavá na Noční lov a věřím, že to bude ještě o kus lepší ;-)

Klára90

Nebylo to špatné,ale přišlo mi to takové těžkopádné, vrah nebyl pro mě žádným překvapením a chyběl mi tam motiv a nějaký zvrat. Třičtvrtě knihy jsem si musela zvykat na Eriku a Marshe, nebyli mi moc sympatičtí, ale oceňuji, že autor zasadil do hlavní postavy vyšetřovatele ženu - pro mě to byla příjemná změna. I když z knihy nejsem nadšená tolik, jako mnozí jiní, nemůžu popřít, že druhou půlku knihy jsem přečetla za 2 večery, děj mě vtáhl, a hlavně si uvědomuji, že toto je autorova prvotina ze série s Erikou, takže další jeho knihy si přečtu, protože potencial tam určitě je.

pipa36

Mě se tato kniha líbila - problém jsem ovšem měla s neustálým opakováním titulů hlavních hrdinů (...„Pohybujete se na tenkém ledě, detektive šéfinspektore Fosterová,“ poznamenal Marsh. „Telefonoval detektivu šéfinspektorovi Sparksovi, který mi předal zprávu.“... ...„To by stačilo, detektive šéfinspektore Fosterová. S detektivem šéfinspektorem Sparksem budete pracovat na linii vyšetřování,...")
Možná je to v Anglii normální, ale v knize to působí rušivě. Za všechny ty detektivy a šéfinspektory jedna hvězda dolů, jinak kniha velmi dobrá.

dzeta

velice čtivá a napínavá knížka. Nemohla jsem se dočkat až si k ní zase sednou a posune se děj o kousek dál.

Art82

Dobrá napínavá detektivka, jen začátek je trochu rozvleklej, ale pak to už stojí za to.