Dívka pod hladinou

Dívka pod hladinou https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458125/bmid_divka-pod-hladinou-M0C-458125.jpg 4 464 134

Sloan McPhersonová série

Nový dobrodružný thriller od autora bestselleru Šelma! Sloan McPhersonová je ve vodě jako doma. Její otec je lovec pokladů a ona sama se potápí od dětství. Jednoho dne se však ocitne nejen v roli svědkyně, ale zejména podezřelé. Zrovna když je ve vodě, někdo do kanálu hodí zavražděnou mladou dívku, kterou kdysi znala. Kolegové od policie teď sledují každý její krok – a vrah taky! Stopy vedou k drogovému kartelu, kterému právě zmizelo půl miliardy dolarů a dokumenty, usvědčující zkorumpované soudce a politiky. A tyhle peníze a důkazy chce každý: kartel, policie i federální bezpečnostní složky… Sloan má sice s potápěním spoustu zkušeností, ale pokud si nedá pozor, nepřátelé ji stáhnou pod hladinu už napořád…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Girl Beneath the Sea , 2020

LenDa70
09.04.2022 2 z 5

Příběh mě nezaujal....

kathla
27.03.2022 3 z 5

Prostě průměrné...Prostředí bylo zajímavé, nicméně hrdince šlo vše tak na ruku, ač vše řešila bez rozmyslu, nepřipravená a bez výbavy, že už to nebylo uvěřitelné a tím to ztrácí na bodech.

Plaknel
04.03.2022 3 z 5

Už pátá kniha od Andrew Mayne, ale nějak nevím, co napsat. Jeho styl psaní je jiný než u jiných "detektivek ". Ale první dvě Šelma a Hračkář byly bomba.
Příběh mi přišel tak trochu přitažený za vlasy, ale já se v potápění nevyznám, tak nemůžu soudit.
Nemohla jsem se ze začátku začít, přišlo mi to všechno moc zdlouhavé. Ale nakonec to celkem ušlo.

Belanna
02.03.2022 4 z 5

Než jsem knížku začala číst, snažila jsem se oprostit od Thea a jeho případů a myslím, že to pomohlo.
Tato knížka je z naprosto z jiného prostředí, plná akce, stále se tu něco děje. Hodně času se Sloan trávíme pod vodní hladinou, což je velké zpestření. Krátké kapitoly dodávají na napětí a knížka se tak rychle a dobře čte. Navíc mi Sloan a její parťák přirostli k srdci a těším se na jejich další případy. Andrew Mayne nezklamal.

novina
23.02.2022 3 z 5

Příběh se četl dobře. Ale něco mi tam prostě chybělo.

miklis
06.02.2022 odpad!

Důkaz, že zlatá “medaile” Edice světový bestseller se dává knihám jen kvůli zvýšení prodejnosti. Kniha o ničem. Fakt jsem se snažila, ale tohle je naprosto nezáživný až hloupý příběh. A myšlenkové pochody hlavní hrdinky si můj komentář ani nezaslouží.

Ulala
04.02.2022 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Sloan a George Solar vypadají na správnou dvojku. Knize sice dávám čtyři hvězdičky, ale musím uznat, že příběh byl zajímavý, neotřelý. Odehrává se v podmořském světě a s tím se zase tak často nesetkáváme. Kromě toho se mi líbil styl vyprávění hlavní hrdinkou, její vzpomínky, které zapadají do sledu události. Určitě si přečtu další díl, který letos doufám vyjde.

TeriLoch
31.01.2022 5 z 5

Po přečtení série Naturalista jsem tuhle knížku musela mít. A nezklamala. Napínavé a zajímavá změna prostředí - pod vodou. Těším se na další díl!

markyticka
15.01.2022 4 z 5

Místo vědce Thea je tu mladá policejní potapěčka Sloan. Musím říct, že mne změna prostředí potěšila. Kniha se četla dobře, lehce rozvleklé vyprávění se na konci hodně zrychlilo.

Januli
10.01.2022 3 z 5

Bylo to trošku něco jiného než jsem zvyklá, ale nemůžu říct špatně. Zajímavé, pro mě zcela nové téma (potapeni) , kdy jsem se něco dozvěděla.

veriszv
08.01.2022 3 z 5

Dívka pod hladinou sklízí recenze s příchutí zklamání, protože všichni čekali Šelmu a ona to Šelma není...
Já jsem ale spokojená, sice uznávám, že styl vyprávění autora je opravdu jiný, než v jeho předchozích knihách, a že vědecké pasáže, které i mě v Šelmě moc bavily, tady chybí, ale i Dívka pod hladinou má podle mě co nabídnout.
Hlavní hrdinka Sloan pracuje jako policejní potápěčka a celá kniha se tak odehrává ve velice atraktivním a originálním prostředí, na moři a pod hladinou. Příběh je akční má spád a napětí, zkrátka ideální čtení, pokud chcete něco oddechovějšího. Navíc mě hodně bavila i chemie mezi všemi postavami. Víceméně to byli všichni sympaťáci a dost jsem si je během čtení oblíbila. I proto doufám, že i přes tolik zklamaných reakcí bude Andrew Mayne pokračovat dalším dílem.

Hella
06.01.2022 2 z 5

Chtěla jsem. Fakt jsem chtěla, ale nešlo to. Tak něco nezáživného a nezajímavého (honosícího se navíc označením thriller) už jsem dlouho nečetla. Sloan a George přitom nebyli špatní, jen ten drogo-kartelovo-podvodní příběh tomu dal na frak. Doufám, že případná pokračování (třeba o hledání zmizelých studentů) budou už zábavnější.

asam
05.01.2022 2 z 5

Jedině snad zajímavé prostředí , jinak mě kniha zklamala.

Arsi007
03.01.2022 5 z 5

Od začátku příběh plyne svižně, akce je zde víc než dost a i rozuzlení dává smysl. Bohužel na mě byl samotný závěr až moc useklý. Vše bylo vysvětleno, ale čekala jsem ještě nějaký epilog, který by mě dostal do kolen. To se nestalo. I tak jde mezi thrillery o nadprůměr a doporučuji ho všemi deseti.

IG: @hanybooks

jpatr
02.01.2022 4 z 5

Jako každá kniha od autora, tak i tato mne zaujala a byla fajn.

čef
29.12.2021 5 z 5

Dobrodružné thrillery mám vždy rád zvláště od tohoto autora. Zde je nová hrdinka – policejní potápěčka Sloan. Za vydatné pomoci svých přátel a rodinných příslušníků řeší nekonečně nebezpečnou misi proti těm nejvýznamnějším veřejným i tajným osobám ze státu Florida i výše. Nouze o napětí tedy nemůže v žádném případě být, takže pozor na čtení před spaním.

Dajine
26.12.2021 4 z 5

Žena superman.

nina3905
20.12.2021 3 z 5

Po prečítaní knihy som mierne sklamaná, pretože autora poznám a od knihy som čakala viac. Výpočet vecí, s ktorými nie som v knihe stotožnená je rozsiahly. Uvediem aspoň niektoré: "za vlasy pritiahnutá" špionážna téma, ponorky ( na toto slovo som bola ku koncu doslova alergická), zápletka priemerná - miestami ťažko uveriteľná... A to som sa na knihu veľmi tešila, pretože anotácia ma veľmi nalákala, ale príbeh mi jednoznačne "nesadol".

marketa1860
13.12.2021 3 z 5

Zajímavé téma, na mě moc špionážní, ztrácela jsem se ve zkratkách policejních, celních a tajných organizací. Mayne je vždycky důsledný a jde do detailů, ale tady jich na mě bylo moc. Drogy, ponorka, zločinné kartely. Má to spád a koho tato témata baví, bude spokojený,

š.m.i.k
08.12.2021 4 z 5

Chování Sloan bylo sice místy naivní až hloupoučké, je to taková "prvoplánově-akční" policistka, ale i tak mě to celé bavilo. A samozřejmě jsem musela fandit klaďasům... Dějově mi to přišlo dobře vymyšlené včetně potápění.

thrillery potápění, potápěči dobrodružství Florida

Andrew Mayne
americká, 1973
2018  78%Šelma
2019  79%Hračkář
2019  74%Teorie vraždy
2020  74%Temný vzorec
2021  70%Dívka pod hladinou

Kniha Dívka pod hladinou je v