Dívka na kusy

Dívka na kusy https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288047/bmid_divka-na-kusy-hCQ-288047.jpg 4 452 133

Charlotte Davis je na tom zle. V osmnácti letech již přišla skoro o všechny blízké ve svém životě. Ale naučila se zapomínat. Její hluboké jizvy jsou plné bolesti a smutku, ale když zapomenete, naleznete trochu klidu. Nemusíte přemýšlet o otci, o vašem nejlepším příteli, který navždy zmizel ani o matce, která vám nemá co dát. Každou novou jizvou ztvrdne Charlottino srdce o trochu víc, přesto to stále tolik bolí. Bolí to dost, abyste na to nemysleli, což je někdy jediná cesta, abyste našli cestu zpět od kraje propasti. Hluboce dojemný portrét dospívající dívky na pokraji ztráty sebe sama a její cestě zpět do života. První próza Kathleen Glasgow je dojemně reálný a upřímný. Je to příběh, od kterého se nebudete moci odtrhnout.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Omega

Girl in Pieces , 2016

Baja333
03.05.2021 2 z 5

Kniha mne docela zklamala. Občas jsem se musela do čtení nutit. Samotné téma bylo zajimavé ( někdy trochu psycho), ale styl psaní neoslovil.

joscer
30.04.2021 4 z 5

V jedné ruce máte vzpomínky, v druhé prázdno a chlad po ruce osoby, která se už nikdy nevrátí a na zádech... těžký batoh, který vás táhne neustále k zemi - vaší minulost.
Takhle bych asi popsala celou knihu. Byla to neuvěřitelná jízda. Jsem moc ráda, že jsem do ruky dostala právě tuto knihu. Mám zase trochu jiný pohled na svět. Dívka na kusy je smutná a trochu i děsivá, ale po přečtení nebudete litovat.
Jediné co mi na knize vadilo, byl neustálý vulgarismus (na ten jsem si pak zvykla) a také jsem se poměrně potácela ve jménech.
Ale to je jen malé "ale" o proti tomu, co autorka dokázala přenést na papír.
Děsivé, ale nádherné. Na Dívku na kusy budu myslet ještě velmi dlouho.

ivetdos
13.04.2021 2 z 5

Smutná, děsivá, ale krásná mi teda Dívka na kusy nepřišla. Bylo mi z ní úzko, docela depresivní a nepřekvapivý konec. Za mě ne. Četla jsem ji hlavně přes den, protože jsem si nechtěla kazit večer. Jediné, co se mi na ní líbilo, byly věrně vykreslený pocity hlavní hrdinky a taky styl psaní, kdy některé slova byly zvýrazněny kurzívou a člověk se nad nimi mohl pozastavit. Dokážu si představit, že v Americe tato knížka může mít úspěch, protože se sebepoškozováním tamní mládež má v dnešní době nejspíš problémy. Ale pro nás to zase tak závratná knížka nejspíš není, dle mého názoru. Trochu zklamání.

Mruskulka
01.03.2021 5 z 5

Příběh autorky mě pohltil a vnesl další informace do oblasti sebepoškozování. Všeobecně se o tomto tématu málo mluví, je dobře, že je na trhu kniha s tímto tématem a ještě napsána velmi poutavě

Makaja
30.01.2021 3 z 5

Zajímavé téma, ale bohužel asi ne pro mě, nedokázala jsem se vžít do kůže Tiché Sue a ani dalších postav - což byl pro mě asi kámen úrazu. Že se prakticky v té knize nevyskytovala žádná nenarušená postava, to mi přišlo zvláštní. Styl psaní celkem fajn, ale prostě mě to nějak minulo, nebavilo..............

heliiinka
07.01.2021 4 z 5

Jen za dovětek dávám o jednu * víc. Líbí se mi, že kniha končí dobře, ale né dokonale sluníčkovsky dobře. Líbí se mi, že ač smutná, je to kniha o naději.
Sebepoškozování jde úplně mimo mě a není to kniha o mně, ale je super číst něco, co může být o lidech kolem.
"Byla na mě hodná. A to je super, protože i jedno laskavé slovo zmůže opravdu hodně."

Polinka92
26.12.2020 5 z 5

Fascinující, srdcervoucí, silný příběh. Moc krásně napsané!

adriane9
16.10.2020 5 z 5

Naprosto zničující duševně drásající kniha. Emoce až na půdu a slzy prostě nezadržíš.. Kniha o sebepoškozování a o tom jak vydržet, najít důvod milovat především sebe a pak teprve jiné. I když je kniha zařazena spíš pro mladší, doporučuju pro všechny co o tom něco vědí nebo by chtěli vědět.

Adush
16.09.2020 5 z 5

Strhující čtení. Postupně se rozplétající příběh mladé slečny, která si prošla neskutečným utrpením. Bylo skvělé pozorovat její proměnu.

Maus04
30.08.2020

Na začátku trochu problém se čtením, ale jakmile jsem se začetla, tak nešlo přestat. Příběh o sebepoškozování, týrání, snaze najít vlastní místo na slunci a žít normální život.
Aktuální téma k zamyšlení

LusSyNDA
19.08.2020 4 z 5

Kniha o mladé dívce, která chce zemřít. Kniha o sebepoškozování. Čtivě napsané, i když ze začátku mi trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní

denisa4297
15.08.2020 5 z 5

Kniha mě zaujala už jen svým názvem. Po přečtení pár stránek mi bylo jasné, že bude patřit mezi mé nejrychleji přečtené knihy (což se i stalo). Příběh je velice čtivý. Jde vidět, že spisovatelka má s daným tématem zkušenosti. Hltala jsem jednu stránku za druhou a doufala, že to nakonec dobře dopadne.

lenka7679
11.08.2020 5 z 5

Velice zajímavé téma. Zcela mimo můj žánr a přesto se konalo překvapení. Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Pak už to šlo svižně. Kniha je napsaná čtivě a děj je zajímavý. Mohu jen vřele doporučit.

Millyf
09.08.2020 5 z 5

Citlivý námet na príbeh,kniha ma zaujala od prvej stránky a nesklamala.Velmi dobre sa čítala a myslím,že by pomohla viacerým mladým ľuďom, ktorí trpia určitou formou sebapozkodzovania.Pocity hlavnej hrdinky boli realistický spracované.

Petraxxx
03.08.2020 5 z 5

Strhující příběh dívky-ženy, která se dokazala vyhrabat z bahna. Kniha je plná emocí, myšlenkových pochodů, prostě skvěle popsané pocity. Dlouho mě žádná kniha tolik nezaujala.

Pulp_catastroph
03.08.2020 3 z 5

Charlotte to má hodně těžké to jo... Ale litovat se mi ji moc nechce, protože na druhou stranu se staví ke svým problémům tak, že je jednoduše zakrývá. Má kolem sebe lidi, kteří ji drží nad vodou a snaží se jí pomoct.

verense
02.08.2020 4 z 5

Takovéhle knihy by si měl člověk číst pravidelně, aby si uvědomil, jak nepodstatné hovadiny kolikrát řeší. Zajímavé čtení, nejen pro mládež, ale i pro dospělé, aby měli oči otevřené a nebáli se podat pomocnou ruku. Ne každý máme na růžích ustláno.

domihruzkova
30.07.2020 3 z 5

Téme rozhodně zajímavé a nevšední, mně se však celý příběh strašně táhnul a vlastně jsem byla ráda, že už to mám za sebou. Každopádně chválím za závěr, ten se mi líbil nejvíce.

Pine
19.07.2020 3 z 5

Tohle pro mě byla exkurze do jiného světa. Vrhla jsem se do neprobádaných vod nejen co se tématu sebepoškozování týče, ale i literatura YA mě už nějaký ten pátek nechává chladnou. Čtení hezky plynulo, text je psaný jednoduchým jazykem. Autorka se však mohla více věnovat popisu života na Farmě, na ulici nebo doma s matkou.
Vydrápe se Charlie z životního bahna a jakou cestou se vydá? Tou správnou, andělskou? Čtěte! Třeba vám dojde, že ve vlastním životě řešíte marginální problémy...

Veronika2692
12.07.2020 5 z 5

Tak ta se mi moc líbila, tuhle knihu by si měly přečíst hlavně ty dívky, kterých se tohle téma týká. Rozhodně je ale dost zajímavá i pro ostatní. Já z ní byla opravdu paf, krásně napsané a popsané všechny emoce a celý příběh. Chvílemi velmi dojemný, skoro se mi chtělo brečet.