Dívka na kusy

Dívka na kusy https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288047/bmid_divka-na-kusy-hCQ-288047.jpg 4 452 133

Charlotte Davis je na tom zle. V osmnácti letech již přišla skoro o všechny blízké ve svém životě. Ale naučila se zapomínat. Její hluboké jizvy jsou plné bolesti a smutku, ale když zapomenete, naleznete trochu klidu. Nemusíte přemýšlet o otci, o vašem nejlepším příteli, který navždy zmizel ani o matce, která vám nemá co dát. Každou novou jizvou ztvrdne Charlottino srdce o trochu víc, přesto to stále tolik bolí. Bolí to dost, abyste na to nemysleli, což je někdy jediná cesta, abyste našli cestu zpět od kraje propasti. Hluboce dojemný portrét dospívající dívky na pokraji ztráty sebe sama a její cestě zpět do života. První próza Kathleen Glasgow je dojemně reálný a upřímný. Je to příběh, od kterého se nebudete moci odtrhnout.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Omega

Girl in Pieces , 2016

Dany3304
29.05.2018 3 z 5

BEZ SPOILERŮ
Byla to hezká knížka? Ano
Dobrej příběh? Ano
Je to jinej druh knížky? Ano
"Nutila" jsem se na její čtení? Ano
Chytala jsem absťák, když jsem den nečetla? Ne...bohužel
Za tohle mě bude chtít hodně lidí odstranit, ale já na tu knížku měla hooodně velký nároky, což se mi nejspíš vymstilo, protože knížka, která má 92%, musí být naprostá bomba (což hodně komentářů říka, že byla). Je to moje "špatná" vlastnost očekávat moc a pak být zklamaná. Líbí se mi, že hlavní hrdinka se s ničím nes-re. Je to surová a hezká knížka, ale když na mě někdo na prvních stránkách vybalí drogy, sex za peníže a řezání, který jemi brutálně nepříjemný, jen o něm čtu, tak to trochu dá šok.
VERDIKT
Knížku si přečtěte, protože vám otevře "nový pohled" na problematiku sebepoškozování, traumat a dalších.
ALE nemějte ooooobrovský očekávání jako by se jednalo o Bibli No.2

juni
29.05.2018 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Zamilovala jsem se do ní. Nádherně napsané, jak se snaží začít nový život a popisování pocitů a prostředí. Prostě nemám slov. Stala se mou nejoblíbenější, nejlepší, no prostě samý nej... knihou. Doporučuji!!!

Míša.Šnaj
23.05.2018 5 z 5

Po přečtení anotace jsem si říkala, že bude zajímavé se dozvědět více o tomto tématu. To jsem ale netušila, že se mi v některých situacích bude až svírat srdce. Popisy byly místy opravdu syrové, ale bez nich by to nebylo ono. Navíc mi to ukázalo jinou stránku věci a přinutilo více si vážit svého života - ne že bych si předtím nějak stěžovala. Dívka na kusy mi rozhodně zůstane ještě dlouho v paměti a nelituji jejího přečtení (které šlo jako po másle), akorát už na to asi nebudu mít druhé nervy...

twiggynka
22.05.2018 5 z 5

Kniha Dívka na kusy mě emotivně hodně dostala! Celý příběh jsem prožívala s ní a vím že tento příběh se mi dostal pod kůži! Myslím ,že ještě dlouho mi Charlotta zůstane v hlavě!!!

Tyrkysová
19.05.2018 4 z 5

Dívka na kusy je objektivně skvělým počinem pro (nejen) mladé lidi, kteří díky tomu poznají, že se svými problémy, jakkoli závažnými, nejsou na světě sami. S ničím se nepáře, jde rovnou na věc a nebojí se i explicitních vyjádření. Subjektivně se čte dobře a svižně, ale s hlavní hrdinkou jsem se prostě ztotožnit nedokázala. To pak mělo i vliv na celkový dojem z knihy. Ke konci se navíc stupňovala rozvláčnost psaní a chyběl mi i lépe pojatý závěr. Rozvláčnost ještě k tomu působí kontrastně k velmi dobrému začátku, který si nezavdá s úvodními kapitolami dobrého thrilleru :)

Maki09
19.05.2018 5 z 5

Po dočtení poslední stránky této knihy jsem měla husí kůži. Je to neuvěřitelný příběh, jedné neobyčejné dívky, který chytí za srdce. Určitě všem doporučuji!

hana2111
02.05.2018 5 z 5

Musím říct, že YA, jak je kniha označována, běžně nečtu. Po této knize jsem sáhla jen kvůli její reklamě na internetu a rozhodně to chyba nebyla.
I když první třetina byla pro mě poměrně zdlouhavá a nemohla jsem se začíst, zbytek knihy jsem zhltla jako jednohubku. Ke konci jsem i uronila slzu... :)
Příběh je poměrně jednoduchý, jednoduše řečeno: dívka v hlubokém srabu se z něj snaží vyhrabat. Ale způsob, jakým je příběh vyprávěný, ta surovost postav, vulgarismy a celkově tak nějak všechno, dodávají knize pocit reálnosti. Naštěstí jsem se s podobným problémem ve svém okolí nesetkala, ale je rozhodně správné o něm mluvit takto otevřeně, nebát se přiznat své problémy a postavit se jim čelem. Vždyť každý z nás někdy potřeboval pomoc okolí a jsem ráda, že i knižná Charlotte se pomoci dostalo.
Knížku rozhodně může doporučit, čtení je to skutečně zajímavé a jsem opravdu ráda, že ji mám ve své knihovně... Právem 5/5

cori
29.04.2018 4 z 5

Životní příběh sedmnáctileté Charlotte, která se snaží vyhrabat se ze svrabu a překonat své démony, jde opravdu na dřeň i proto, že autorka si podobným peklem prošla. První kniha o sebepoškozování, kterou jsem četla, ve mně zanechala hluboký dojem. Přečetla jsem ji za 2 dny.

TakumiMisaki
24.04.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Jako vždycky jsem se zcela vžila do příběhu. Napsala bych toho tu tolik, ale bylo by to na hranici spoilerů. A já nemám v úmyslu to tu všechno vypsat.
Doporučuji si to přečíst všem. Ať už jste na tom podobně jako hlavní hrdinka a nebo vůbec. Ale možná po přečtení této knihy dostanete více odvahy postavit se svým překážkám vstříc. A nebo pomoct lidem, kteří potřebují ty překážky zdolat. Možná dokážete někomu pomoct se znovu postavit na nohy. V této době se můžeme setkat se spousty lidí, kteří stále stojí před překážkou a nemůžou nebo se přes ní nedokáží dostat. Ano, možná vaší pomoc odmítnou, ale nenechte se. Zkoušejte to dál. I když to půjde po malých krůčcích. Tak stále i ten nejmenší krok, dokáže hodně změnit.

J_D
19.04.2018 4 z 5

Kniha se mně dobře četla, je to moc hezky napsané a poučné. Hvězdička dolů za to, že jsem tomu místy neveřil, alespoň dokud jsem si nepřečetl epilog. Těžko o tom bez spoileru povědět více.

ElliMuffin
14.04.2018 5 z 5

Jedním slovem.. neuvěřitelná kniha, která vás vtáhne do příběhu.

Lorej
11.04.2018 5 z 5

Po dočtení knihy jsem plná emocí, které nedokážu identifikovat. Takový hřejivý pocit kolem srdce. Naděje? Uspokojení?
Příběh mladé dívky, která za svůj doposud krátký život prožila více bolesti a utrpení, než by kdokoli jiný dokázal snést.
Popis vnitřního prožívání hrdinky je velmi detailní, což je vlastně v knize to nejdůležitější.
Myslím, že knížku jako je tato by si měl povinně přečíst naprosto každý, hlavně tedy dospívající. Začnete si vážit toho, co máte.

MT23
05.04.2018 5 z 5

Krásná a smutná zároveň.. Nejde jinak než pět hvězd.. Z čeho jsem však byla nejvíce v šoku, byla poznámka autorky.. Většinou už tyhle stránky na konci knihy nečtu, ale pokud jsem to správně pochopila, tak je to opravdu masakr!

knihomolka525
03.04.2018

V době kdy dítě má víc práv než dospělý -není se čemu divit.Proč?Protože pokud se dítěti díváte pod pokličku tak reaguje pobouřeně jakože zásah do práv.V dnešní době nemá rodič moc co zasahovat do výchovy.U dětí má větší váhu slova kamarád atd.Jednu zkušenost mám ze sousedství...Naštěstí jsem svoje děti vychovávala v době kdy bylo všechno jonak.

Mishak
31.03.2018 5 z 5

Tahle kniha by se měla dostat do povědomí všech - hlavně mladých lidí. Věřte mi, nikdy na nic nejste sami!

Celá recenze na knihu v záložce recenze.

CatherineH.
23.03.2018 5 z 5

Děsivý, ponaučný, strhující, důležitý příběh o lidech , se kterými vyrůstáme (někdy nejsme si ani toho vědomi) a někdy to mají těžší než my sami. Spisovatelka děj napsala tak dobře, že jsem si myslela , že s tou hl.hrdinkou prožívám její svět, život .Byla jsem do ní převtělena!(Spisovatelka psala příběh vlastně o sobě, byla mladá a smutná. Ale jednou chtěla se změnit a tak se i stalo!:))
Do ted'ka mám pocit, že mám plíce pokryté hustou vrstvou kouře od cigaret , i když nikdy jsem nekouřila .
Doporučuji to všem mým vrstevníkům , ale i rodičům , kteří mají nemocné dítě jako byla Charlie a lékařům.
Začátek knihy byl nudný, zmatený, ale později už mne příběh zaujal. Začal nabírat v ,,dobrém směru'' na síle – strach ,láska, pokušení, cíl /e,....
Ráda si znova knihu přečtu.

,,Uvědomíte si , že i když jste obklopení v temnotě. Nemáte nic a nikoho, nechcete už žít. Vždy se najde světlo v temnotě jako blesk či sluneč.paprsek , ve kterém se zrodí pro vás nový život a vy začnete znova žít svůj život , když chcete!'' moje citace

DoDidDone
23.03.2018 5 z 5

Neznám tolik knih, které by se zabývaly tématem sebepoškozování, proto jsem po knize ihned sáhl. Sám mám se sebepoškozováním dost nepříjemné osobní zkušenosti a znám i poměrně dost lidí, kteří s tím také bojovali, a přesto se o tom skoro nikde nemluví a nepíše. Měl jsem trochu strach, že to bude něco podobného jako „Třináctkrát proto“, jehož knižní verze si mě tedy rozhodně nezískala a spíš trochu odpudila (ale seriál je perfektní! :)), takže jsem k ní přistupoval trochu obezřetně, abych nebyl zklamaný. Tohle ale naštěstí nebyl ten případ. :) Z této knihy mám dobrý pocit a připadá mi, že by mohla někomu, kdo se trápí, skutečně pomoct… A nejen tomu, kdo se trápí, ale i okolí ukázat, co se skutečně odehrává v tu chvíli v hlavě. V dost výrocích hlavní postavy jsem se našel a souhlasně přikyvoval. Za to jistě může fakt, že si sebepoškozováním prošla i sama autorka, takže ví, o co jde a jaké to je. Kniha je dost autentická a upřímná, některé myšlenky jsem si zatrhával tužkou, protože vím, že se k nim někdy budu chtít vrátit a přečíst si je znovu.

Hlavní hrdinka to nemá v životě lehké a problémy se na ni jen kupí… Kniha je psaná –ich formou a Charlotte se nebojí používat sprostá slova, popisuje otrávenost vůči světu, vztah sama k sobě a ke všem ostatním. O své minulosti mlčí, protože je příliš ošklivá... Není těžké s ní sympatizovat, vytvořit si k ní vztah a fandit jí a přát jí lepší zítřky a dodat naději. Přitom je poměrně obtížné docílit toho, abyste ihned začali hlavní hrdinku milovat a obdivovat ji i přesto, že o ní tolik nevíte, protože mlčí. Styl psaní celé knihy je dost zvláštní a pro mě jediný problém při čtení spočíval v tom zvyknout si na něj, ale po prvních padesáti stránkách se kniha četla sama a dost rychle, protože jsem potřeboval vědět víc a zajímalo mě, jak to s postavou dopadne. Autorka nepopisuje samotné řezání, krev, ale pocity z toho, co k tomu vedlo, ukazuje, jaké to je, ale jinak, uvnitř.

Nejvíce mě zaujal doslov autorky, který je velice citlivý a milý. Na obalu stojí, že jde o Knihu roku pro mládež a tady se rozhodně trefili. :) Knihu bych doporučil snad všem, těm, kteří nejsou příznivci, i těm, kteří si to prožili, protože by mohla lidem, kteří si myslí, že se někdo sebepoškozuje „z nudy“, otevřít oči a na druhou stranu těm, kteří bojují, ukázat, že na to nejsou sami. :) Podobně psaných knih by rozhodně mělo být víc. :)

MishelleBlack
22.03.2018 5 z 5

Tato kniha pro mě byla naprosto nová zkušenost. Knížka věnující se tématu sebepoškozování jsem nikdy nevyhledávala, nebo spíš jsem na ně ani nenarazila. Dívka na kusy mě zaujala už od samého začátku. Čekala jsem klasicky psanou knihu, na jaké jsem zvyklá. Místo toho na mě čekala jakási "deníková" forma podrobně psaných myšlenek komplikované, nešťastné hrdinky. Čtení, u kterého vám víří emoce.

Anahk1
10.03.2018 5 z 5

Příběh po jehož přečtení, jsem vděčná za "svůj průběh života".. pochopíte, až si knihu přečtete.. vřele doporučuji.. kniha se mi opravdu líbila..

milunka21
08.03.2018 5 z 5

Perfektní, dokonalé, čtivé, smutné a takhle bych mohla pokračovat do nekonečna. Knihu rozhodně doporučuji, protože je to moc silné téma a kniha je tak dokonalá právě díky zkušenosti samotné autorky.