Dívka na kusy

Dívka na kusy https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288047/bmid_divka-na-kusy-hCQ-288047.jpg 4 451 133

Charlotte Davis je na tom zle. V osmnácti letech již přišla skoro o všechny blízké ve svém životě. Ale naučila se zapomínat. Její hluboké jizvy jsou plné bolesti a smutku, ale když zapomenete, naleznete trochu klidu. Nemusíte přemýšlet o otci, o vašem nejlepším příteli, který navždy zmizel ani o matce, která vám nemá co dát. Každou novou jizvou ztvrdne Charlottino srdce o trochu víc, přesto to stále tolik bolí. Bolí to dost, abyste na to nemysleli, což je někdy jediná cesta, abyste našli cestu zpět od kraje propasti. Hluboce dojemný portrét dospívající dívky na pokraji ztráty sebe sama a její cestě zpět do života. První próza Kathleen Glasgow je dojemně reálný a upřímný. Je to příběh, od kterého se nebudete moci odtrhnout.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Omega

Girl in Pieces , 2016

michaela.22
06.07.2020 4 z 5

Kniha je napsaná jednoduchým textem, snadno se v ní orientuje a rychle se čte. Oceňuji hlavní myšlenku a zejména vyjadřování pocitů hlavní hrdinky. Sice bych uvítala více napínavý děj, ale i tak doporučuji každému aby si ji přečetl. Věřím tomu, že tato kniha by mohla pomoci mnoha lidem.

pavlusa025
29.06.2020 4 z 5

Silný příběh, skvěle napsaný. Přečteno za dva dny.

dawson321
26.05.2020 2 z 5

Bohužel mě kniha moc nezaujala a ani jsem ji nebyl schopen dočíst. Možná to bude mým současným rozpoložením a prostě jsem na podobnou knihu neměl náladu. Dám ji šanci někdy v budoucnu a třeba hodnocení změním.
Dvě hvězdičky dávám za to, že autorka v knize přinesla přínosná aktuální témata o kterých by se jistě mělo psát jako psychické problémy mladých či sebepoškozování.

Nikusha
25.05.2020 4 z 5

Ze začátku mi docela vadilo, že jsem nijak nebyla seznámena s postavou, ale časem se její minulost a příběh odkrýval, takže to nakonec mělo své kouzlo. Přehlídka lidských závislostí a slabostí. Plácání se ode zdi ke zdi. Nic příjemného, ale svým způsobem by to mohla být povinná četba. Jakási předzvěst toho, jak by to mohlo dopadnout.

asodomkova
21.05.2020 4 z 5

Tahle kniha mě naprosto ohromila, ale nevím, jestli tím dobrým, nebo tím špatným způsobem. Příběh je strašně psychicky náročný a opravdu na mě silně dolehl.
Na přebalu je napsané, že je to "důležitá kniha". Ze začátku jsem to moc nechápala, ale teď s tím jen a jen souhlasím. Tenhle příběh by si měl přečíst každý, důvodů je spousty. Na každého to má ale nejspíš jiný dopad, třeba to podpoří růst vaši empatie, kdo ví?
Nahned bych dala pět hvězdiček, ale ze začátku (asi cca 70 stran) mi chvíli trvalo, než jsem se začetla.
Ale jinak naprosto doporučuji. Pokud uvažujete nad přečtením, tak neváhejte a pusťte se do toho.

Misshell1
13.05.2020 5 z 5

Tohle byl hodně silný příběh a skvěle napsaný. Jsem ráda za konec.

iška
11.05.2020 3 z 5

Sebepoškozování. Přehlušit bolest další bolestí. Vlastně to úplně nechápu, za což jsem vděčná, protože tohle těžko pochopí někdo, kdo to neprožívá. Sice jsem už hodně mimo věk, pro který je kniha prvořadě určena, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

tereza0684
25.04.2020 5 z 5

Úžasná kniha

oranginka
24.04.2020 4 z 5

Nejdříve jsem se nemohla začíst, ale pak knihu přečetla prakticky na jeden zátah. Zajímavá kniha, která rozhodně stojí za přečtění.

Jandýs
20.04.2020 5 z 5

Drsný příběh mladé holky, moc hezky odvyprávěný, při čtení mě svírala úzkost a jsem moc ráda,že konec byl ve znamení naděje.

mone
19.04.2020 3 z 5

Nechala jsem se nachytat špatným zařazením do kategorie, tohle určitě nebyl román pro ženy, spíš pro dívky, dospívající... I když jsem nebyla cílová skupina, nakonec to nebylo špatné. Dočetla jsem to! :)

Mentolka78
14.04.2020 5 z 5

Jednim slovem uzasna kniha! Smutna s dobrym koncem.

Jani23
13.04.2020 5 z 5

Knížku jsem přečetla za pouhé dva dny,příběh mě neskutečně pohltil. Rozhodně doporučuji přečíst si tenhle příběh.

melien
08.04.2020 5 z 5

Neskutečně silný příběh....

Lily-fairy
07.04.2020 2 z 5

Autorka se snažila sem nacpat takových psychologických témat, že zapomněla na příběh a klouzala jen po povrchu. Škoda, myslím, že sebepoškozování je důležité téma, ale zde je do toho přimícháno znásilnění, drogy, život na ulici, smrt blízké osoby... Nic jsme se však nedozvěděli přesně, jakoby záměr byl, aby si příběh vymyslel sám čtenář

veronika3141
07.04.2020 4 z 5

Zajimavy pribeh,ja ktera ctu spise detektivky precetla tenhle pribeh,ale je to takove divci o znovu nalezeni a nova sance.Za me doporucuji a jsem rada ,ze to dobre dopadlo .....

mmartinastef
26.03.2020

Mrazivý příběh...naštěstí s dobrým koncem.

NiklMint
17.02.2020

Abych pravdu řekla, tak jsem se téhle knížky opravdu bála, protože mi bylo v celku jasné, že to bude o nějaké dívce, která je zničená. Měla jsem pravdu. Četla se mi špatně, protože pro člověka, který si prožívá sám těžký život tak tohle je celkem silný šálek kávy. Já ráda čtu takové knížky, i přesto, že je to pro mě těžké číst tak alespoň vím, že nejsem jediná, která trpí. Myslím, že s některými věci jsme si prošli úplně každý. Tuhle knížku určitě všem doporučuji hlavně mladistvým. Je hezky napsaná, ale pro lidi co prožily podobný příběh tak to bylo velice težké. Nevím co k tomu více dodat, protože jsem z toho hodně špatná a ani o této knížce nedokážu úplně mluvit, protože když o takových věcech jrnom čtu tak se mi chce vskutku brečet.

katerina9582
31.01.2020 5 z 5

Kniha mě pohltila od první stránky, velica čtivá... a jak je napsáno na obalu velmi důležitá kniha . DOPORUČUJU

Nikkaa
28.10.2019 4 z 5

Kniha jako celek působí velmi dobře, krátké pasáže mi vůbec nevadily, příběh byl poutavý.. Kniha poukazuje na problematiku se kterou se občas tu a tam setkáváme, rozhodně sebeposkozovani není řešení...