Dívka na koštěti

Dívka na koštěti https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136727/mid_divka-na-kosteti-zk7-136727.jpg 4 83 11

Saxana je žákyní střední školy nadpřirozených bytostí, obor čarodějnictví. Jenže čarování ji moc nebaví, daleko více ji láká svět lidí. Proto do něj utíká. Co všechno v něm prožila a způsobila jsme se nejdříve dozvěděli ve filmu Dívka na koštěti (1971) a pak i ve stejnojmenné knížce.

Kontryhelka
09.06.2023 5 z 5

Známá a příjemná klasika, která potěší hlavně pamětníky.

mia.com
15.01.2023 4 z 5

Moc hezká knížka s fajn ilustracemi. Ale film to výjimečně překonat nemůže.

nicolettkaa
04.06.2021

Ono to není špatné, ale když zná člověk filmovou verzi takřka nazpaměť, kniha už nemá moc co nabídnout. Ilustrace jsou ale skvělé, ty tomu přidávají na hodnotě.

georginaa
09.04.2021 5 z 5

Není nad krásnější filmovou pohádku než dívka na koštěti. Když jsem si knihu půjčila k přečtení, stejně mi to dělalo potíže se odpoutat od filmové tvorby. Prostě to nejde, film ve všech směrech předčil tuto knihu.

Pavelpi
10.08.2018 5 z 5

Co je lepší film nebo kniha?Pokud to porovnávám,tak asi film,ale jenom o malinký kousíček.Ale byl to výborný nápad tohle téma a myslím,že i pro malé děti je to velmi dobře napsáno.

Adelaide777
09.11.2017 5 z 5

Jako malá jsem film Dívka na koštěti doslova milovala, stejně tak knížku.

1v8na
21.08.2014 5 z 5

Tohle byla taková oddechová četba na konci školního roku a bylo to fajn. Vyplatilo se to přečíst si to.

Poutnice
18.02.2014 4 z 5

přečetla jsem v sobotu večer místo koukání na bednu - bylo to, jako bych sledovala film, jen jsem si mohla představit ty lidi podle popisu :) moc hezký

Marčullkas
27.01.2014 5 z 5

Opět jedna z dalších úžasných pohádek! Knížka se mi líbí víc jak film:)

Dandulka
10.06.2012 5 z 5

Klasika! Nedávno jsem na ni narazila v knihovně a doslova jsem ji zhltla za večer. Jak by také ne, text je doplněn spoustou obrázků A. Borna a fotografií ze stejnojmenného filmu.

fransi
21.04.2011 5 z 5

Knihu jsem měla přečtenů ani ne za hodinku :) velmi se mi líbila, byla lepší než film :)

zfilmováno český film

Autoři knihy

Miloš Macourek
česká, 1926 - 2002
Hermína Franková
česká, 1928

Kniha Dívka na koštěti je v