Dívka, která si říkala Tuesday

Dívka, která si říkala Tuesday https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282976/mid_divka-ktera-si-rikala-tuesday-Wf2-282976.jpg 4 755 240

Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit. Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery. Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: ekniha , Domino

Tuesday Falling , 2015

jituz
20.01.2019 1 z 5

Kopírka. Hvězda za to, že jsem to dočetla.

Devid
20.01.2019

Byla to skvělá kniha i když jsem se na začátku trochu strácel

Havree
02.01.2019 5 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Moc mě bavila, doporučuji. Ale je to taková jednohubka.

Haloon
02.12.2018 3 z 5

Reklama na tuhle knihu byla zcela nepřiměřená tomu, co mi ve skutečnosti dala. Pokus vytvořit na první pohled nevinou dívenku, která se ve skutečnosti mstí stylem marveláckého Punishera. Bohužel, nijak zvlášť jsem ji to nevěřil. Vlastně téměř ničemu, kromě inspektorově abstinenčnímu problému s tabákem. Zápletka mi přišla jednoduchá, monotóní a předvídatelná, ale aspoň to mělo spád.

Opatov
21.11.2018 3 z 5

Superhrdinka, ktera ma do Lisbeth Salander opravdu daleko. Dej ma spad, hlavni duvod pomsty je zajimavy, ale bohuzel zpracovani pokulhava. Otevreny konec naznacuje mozne pokracovani. Proste tuhle knihu jsem sice docetla, ale celkovy dojem byl velmi slaby.

soukroma
14.11.2018 2 z 5

Hned z prvních stran začala stříkat krev a rozjel se spíše nechutný (relativně krátký - to nakladatel papírem nešetřil) příběh než nějaký kloudný thriller. Nebýt těch krvavých zločinů, mohlo to být určeno teenagerům, ale takhle...?! Takže za mne tedy rozhodně ne.

March
02.10.2018 3 z 5

Četlo se to samo, občas něco spíše sci-fi, ale jinak zápletky, napětí, rozuzlení, no prostě mělo to všechno.

Belisima
18.09.2018 5 z 5

Knížka se četla sama. Žádná hluchá místa, vše velice realistické a zároveň nerealistické, ale já tomu věřila, protože jsem věřit chtěla. Užila jsem si čtení a ani po pár měsících, co jsem to četla, tak jsem na příběh nezapomněla.

lukma
23.08.2018 4 z 5

Pěkný příběh, krvák, doják, trošku hackingu... Co mě štvalo na samotné knize, jsou oddělené kapitoly neskutečným množstvím prostoru, kdy samotná kapitola začíná téměř v půlce stránky. Nemám rád takové plýtvání místem

Anie.M
17.08.2018 3 z 5

na Tuesday jsem narazila přes knihu Lovkyně informací. rozhodně to byla dobrá volba. knížka mě bavila, není to story rozepsaná na 700 stran a čte se velmi rychle. občas mi některé věci přišli až moc, ale vlastně proč ne. není to takový ten klasický thriller, který ráda čtu, ale Tuesday mi přišla sympatická a tak jsem se těšila, jak to dopadne.

AURIL
15.08.2018 2 z 5

Říkali: "Knižní událost roku. Nejočekávanější thriller. Nejlepší thriller. Suprtrupr Tuesday. Milujeme Tuesday." No... pokud by to tak mělo být, tak knižní svět by byl velice smutné místo.

jengibre
22.05.2018 3 z 5

Díky krátkým kapitolám a ději, který měl spád, se kniha četla moc dobře. Podle anotace jsem však čekala něco, z čeho bude mrazit v zádech a to se mi nedostalo. Postava Tuesday je až moc nereálná. Sedmnáctiletá dívka z ulice běžně nemívá takovéto „super schopnosti“. Prostě jsem ji autorovi tak nějak nevěřila a děj mi připadal přehnaný a svým způsobem naivní. Možná je chyba ve mně, že jsem nedokázala brát příběh s jistou nadsázkou, ale nemohu si pomoct a víc jak 3* nedám.

eva3433
17.05.2018

Za mě spokojenost, i když jsem četla více komentářů negativních než pozitivních.

alfinha2321
16.05.2018 4 z 5

A mě se to líbilo. Ani mi moc nevadilo, že hlavní hrdinka má chvílemi až superschopnosti, že jsou padouši úplně hloupí a detektivové na tom nejsou o moc líp. Vždycky jsem se těšila, až si zase přečtu další kousek. Taky se mi líbil styl, kdy každá kapitola je psaná pohledem někoho jiného. Jak se pak děj rozvíjel a rozmotával, docela ve mně trnulo a i slzičky skanuly, obzvlášť, když vedle mě v postýlce oddechovala moje vlastní dceruška...

Flafinka
03.03.2018 1 z 5

Ono by to nebylo tak spatne, ale ja mela tu smulu, ze jsem docetla Nesbovy strhujici pribehy Harryho Holea, tudiz na me tohle vypraveni o detektivech a mlade superhrdince pusobile plose a naivne. Je to takova pohadka, ktera se napeti snazi dohonit brutalni zapletkou.

Jája92
22.02.2018 4 z 5

Kniha se četla dobře, i když jsem čekala , že bude trochu lepší, podle ohlasů na internetu.

Vikos
01.02.2018 5 z 5

Tuesday - Best postava s velkým B
Knížka byla napínavá - a hlavně na konci :D
Vážně hezká (srdíčko)

bookcase
31.01.2018 4 z 5

Líbilo se mi to, Tuesday jsem fandila, stejně tak oběma detektivům.

Kirtans
19.01.2018 5 z 5

Za mne hodně našláplý kousek, luxusně se čte, opravdu od prvních stránek je to jízda.

Shinstria
30.12.2017 5 z 5

Už je to pár dní, co jsem knížku četla, ale pořád se k ní vracím v myšlenkách.. Knížka se mi líbila, hodně... Knížku jsem četla já, moje babička i mamka a líbila se nám všem. Tudíž si myslím, že věkově omezená není. Doporučuji, ale pouze pokud chcete temnější příběh s bolestným podtextem.