Dívka, která si říkala Tuesday

Dívka, která si říkala Tuesday https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282976/mid_divka-ktera-si-rikala-tuesday-Wf2-282976.jpg 4 755 240

Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit. Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery. Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

Tuesday Falling , 2015

katka.oo
06.09.2020 4 z 5

Kniha nebyla zas tak špatná, díky krátkým kapitolám se dobře četla, děj odsýpal a nakonec jsem byla opravdu zvědavá, jak to všechno dopadne ... ale nebýt výzvy (kniha, která má v názvu den v týdnu) tak po knížce nesáhnu.

tamara1351
03.09.2020 2 z 5

Tak také mě tahle kniha neoslovila,pasáže jsem spíše tak přelétávala očima a brzy jsem zjistila,že se vůbec nic neděje a že jsem pořád v obraze.Moc mi také nesedl sloh knihy,který byl značně jednoduchý a postavy vedly" nic moc" dialogy.Srovnání Tuesday s Lisbeth je hodně ,hodně nadnesené.

enymey
03.09.2020 3 z 5

Celkem dobré. Spíš pro teenagery. Mně trochu iritovaly drsňácký průpovídky hrdinky. Navíc to bylo občas trochu mimo éru - dnešní puberťáci neznají Nirvanu apod.. už jim to nic neříká a už to není "cool". Navíc po páté zmínce o ustřiženém límci u vojenské bundy/košile už se mi protočily panenky :-D Ale příběh sám je fajn napínavý.

slawa.cap
12.08.2020 4 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Nebylo to špatné. Klasický příběh o honbě za pomstou, kdy čtenář pomalu zjišťuje jaké jsou důvody všech zúčastněných. Do poslední chvíle napínavé, ale rozhodně ne nervy-drásající a i přes dost vážný obsah to ve mně nic nezanechalo. Nevím čím to bylo, ale atmosféra nebyla špatná, styl vyprávění mi vyhovoval a líbil se mi pohled z více stran, ale předpokládám, že za měsíc si na knihu nevzpomenu.

*Pájuše*
25.07.2020 4 z 5

Knihy tohoto žánru obvykle nevyhledávám. Úplně nejsou žánrem, který by mě bavil. Nicméně, o této knize musím říct... klobouk dolů. Nejvíce mě bavil pohled Tuesday, který byl směsicí sarkasmu, sebemrskačství a ostrovtipu. Nejméně pak pohled detektiva. Ono... byl pro příběh klíčový, ale na to, že byl polda dlouhou dobu, mu věci docházely s desetikapitolovým zpožděním... Blech! A postava Thuesday byla jako Sherlock Holmes, Jekyll a Hyde a James Bond v sukních v jednom... ovšem je mi trošku zatěžko věřit, že by takhle...jak to jen říci?... "propracovaný plán" na zničení mafiánského podsvětí dokázala vymslet malá holka.

Pulp_catastroph
20.07.2020 5 z 5

Tohle bylo akční, rychlý, kraťoučký kapitoly. Tuesday je tmavší kopie Lisbeth. Puberťačka proti londýnské mafii

Roscata
27.06.2020 5 z 5

Nejsem příliš velkým milovníkem thrillerů, ale občas narazím na něco co mě zaujme. A tohle mě dostalo. Tuesday je neuvěřitelná, takový mix MacGyvera a Chucka Norrise s IQ až do nebe, ale překvapivě mi to vůbec nevadilo. Četlo se to výborně a upřímně bych klidně Tuesday dala víc prostoru. Její dějová linka byla čtivější a zajímavější než ta detektivova. U něj mi spousta věcí neseděla. I když chápu, že bez ní by se dal celý příběh jen těžko vyprávět. Jinak mě to ale fakt hodně bavilo. Jen mi přišlo škoda, že je konec takový otevřený. Trochu to zkazilo dobrý pocit z celé knihy.

IG: zrzi_cte

Deia
23.06.2020 3 z 5

Kniha sa mi spočiatku čítala dobre, kapitoly sú relatívne krátke a písané z pohľadu Tuesday alebo z pohľadu vyšetrovania. Ale potom sa to nejak zadrhlo a do čítania som sa musela celkom nútiť. Tiež mi to prišlo až príliš nereálne, malé (vzrastom) dievča, ktoré len tak zabíja mužov a v podstate po sebe nezanecháva stopy. Aj vyšetrovanie mi prišlo také jednoduché, odfláknuté. Na druhú stranu, dej je dosť akčný a napínavý. Ale tiež je to (pre mňa) ten typ knihy, ktorý si o chvíľu nebudem vôbec pamätať, dočítala som ju pred pár dňami a už teraz sa mi to stráca.

Schary
22.06.2020 3 z 5

Masakr těch zlých a nedobrých jednou malou ublíženou holkou...Thuesday. Za mě: nenadchne a možná i urazí...

IDH
14.06.2020 3 z 5

„Tuesday, jak ji znáte, se mi zformovala v hlavě při probuzení se do jednoho temného rána roku 2014,“ řekl v jednom z rozhovorů Stephen Williams. „Pak si jako Aténa moderního věku probojovala cestu z mých myšlenek přímo na papír, plně ozbrojená a připravená do akce.“ V tom má kniha nepopiratelné kvality – dokáže zaujmout, vrhne čtenáře do děje bez obalu a přitom přirozeně. Nicméně, sem tam může vadit přílišná jednoduchost, se kterou jsou místy součásti příběhu předkládány. Jako by náhle více polopatě, což od tohoto typu knihy neočekáváme. Na druhou stranu je to thriller podle všech pravidel žánru. Proto si kniha zaslouží vysoké hodnocení.

Nestorkea
10.06.2020 5 z 5

Že je to pohádka pro dospělé? No a co? Která z knih Keplerů, Nesba nebo třeba Agáty není vlastně pohádka? Děj ubíhá rychle, Tuesday je geniální a má bezvadné myšlenkové pochody. Ačkoliv jsem ke knize přistupovala s rozporuplnými pocity, naprosto mě pohltila.

Majulda8
09.06.2020 5 z 5

Strhujici dej a skvely zaver. Z knizky jsem byla nadsena.

Gabetka
27.05.2020 3 z 5

Pohádka pro dospělé o křehké dívce, která dokázala vymyslet a uskutečnit dokonalý plán lépe než kdejaký trénovaný zabiják. Tuesday a její ironické sžíravé poznámky mě bavila, její pohnutky byly pochopitelné, plán skvělý a kniha čtivá. Začátek mě hodně nadchl již od první strany, pak se to však jaksi protahovalo a až závěr opět zaujal.

Acnaj
04.05.2020 5 z 5

Teda, tahle kniha je fakt můj šálek kávy, vtáhla mě do děje a za pár hodin byl konec... Autora neznám, tohle je moje první kniha od něj, narazila jsem na ni v rámci výzvy a musím si přečíst i další jeho knihy. Trochu mě zklamal konec. Bude pokračování? Taková zrada...

Ana72154
03.05.2020 2 z 5

Vůbec mě to nebavilo, hodně jsem se v tom ztrácela, hlavně kdo, v dané kapitol vystupuje... Čteno v rámci výzvy

Epes
29.04.2020 4 z 5

Čtivé, ale nepřesvědčivé, konec nedopracovaný.

SilvieSisinka
29.04.2020 4 z 5

Kniha mě bavila a to velmi. Brala jsem ji jako drsnou pohádku pro dospělé. Ale tak proč ne že.... Nějaká změna ve čtení :-)

mazlak
27.04.2020 4 z 5

Bohužel se musím opakovat. Kniha je velice čtivá, ale opravdu pohádka pro dospělé. S realitou to nemá vůbec nic společného. Asi bych po této knize vůbec nesáhl, ale čtenářská výzva mne nasměrovala a pak už jen sáhnout po tom co je poruce.

Nela.Rob
22.04.2020 4 z 5

Po knize jsem sáhla jen kvůli letošní čtenářské výzvě, a nakonec to tak zlé nebylo. Místy dost nereálné a přehnané, ale čtivé. Po další knize autora ale asi nesáhnu.

Marek.Sc
20.04.2020 3 z 5

Kto je to dievča, ktoré likviduje členov londýnskeho gangu? Je to len také nevinne vyzerajúce EMO dievča, na ktoré si myslia, že si môžu trúfnuť. Ona však s prehľadom zlikviduje a zmrzačí vo vagóne metra filipínskymi bojovými mačetami výrastkov. Výrastkov ktorí dílujú drogy a znásilňujú. Po útoku sa spokojne usmieva do bezpečnostnej kamery s jasným odkazom pre detektíva Lossa a jeho parťáčku Stoneovú. Avšak nie je všetko tak, ako vyzerá a tento čin je aktom pomsty. Pomsty, ktorá nekončí, ale ešte len začína. Thuesday ide po tých, čo jej zničili život a čo ničia život iným. No táto likvidácia sa nepáči, nikdy zo svojho apartmánu nevychádzajúcemu bossovi všetkých bossov, ktorý kontroluje obchod s drogami v Londýne. Až raz však musí vyjsť von. Kto však bude nakoniec ťahať za kratší koniec ? Polícia, mafia, dievča Thesday alebo ....? Možno úplne niekto iný. Ale prekvapenie až na záver.