Dívka, která si říkala Tuesday

Dívka, která si říkala Tuesday https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282976/mid_divka-ktera-si-rikala-tuesday-Wf2-282976.jpg 4 755 240

Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit. Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery. Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

Tuesday Falling , 2015

DericCaster
18.01.2021 5 z 5

Já nevím... Mně se knížka tedy velmi líbila. Je asi fakt, že schopnosti hlavní hrdinky jsou trochu nadsazené a lecjaký specialista by se od ní mohl "učit", ale to nic nemění na faktu, že jsem si knížku užíval a hltal stránku za stránkou a tak trochu doufám a věřím, že autor už pracuje na dalším díle....

sipkulka
01.01.2021 3 z 5

Jsou knížky, které se čtou jedním dechem a nedá se od nich odtrhnout, tato k nim díky bohu (doma už jsou z mého čtení občas na prášky) nepatřila. Četla jsem o hodně lepší detektivky, nicméně dej měla ucházející a za přečtení stojí. Pozdrženo sečteno klasická tuctovka.

rilajaan
31.12.2020 4 z 5

Knížka má krátké kapitoly a proto se to četlo skoro samo. Děj se samozřejmě nerealistický, ale mě bavil.

Mateo67
28.12.2020 3 z 5

Výzva je výzva, takže kniha zapůjčena, čtena a přečtena a to je tak všechno. Co mě opravdu zaujalo, byly popisy londýnského metra, opuštěných stanic a podzemí vůbec. Těšila jsem se na tyto úseky a mám v plánu si o tom zjistit něco víc.

Lizard
23.12.2020 2 z 5

Poslechnuto jako audiokniha.... A jak už tady někdo psal, je to taková pohádka pro dospělé, děj je těžko realizovatelný :-) Audiokniha byla skvěle načtená, takže její poslech byl příjemný (i když poměrně dlouhý). Ovšem, nejsem si jistá, že bych knihu zvládla přečíst. Myslím, že by mě děj nezaujal, vadily by mi hodně krátké kapitoly a tak bych se u čtení nudila.

iLuciferie
11.12.2020 3 z 5

Knížka má spád díky krátkým kapitolám, příběh nereálný, ale bavilo mě to.
Poslouchala jsem jako velmi zdařilou audioknihu (ikdyž zvukové efekty mezi kapitolami mi přišly zbytečně dlouhé), zejména hlas Tuesday mi tam skvěle sedel.

Pidulka
19.11.2020 4 z 5

Vlastně ani nevím, jak se mi kniha dostala do ruky, ale jsem ráda, že se to stalo. Je to napínavé, má to spád a navíc je hlavní hrdinka fakt "sympoška". Četlo se mi to opravdu dobře, chvílema jsem se nemohla od knihy odtrhnout (přejela jsem zastávku při cestě do práce...). Přišlo mi to trochu jako ze série Muži, kteří nenávidí ženy, ale víc pro Young-adult fanoušky :-)

ElikaS
12.11.2020 2 z 5

Knížku jsem si přečetla kvůli čtenářské výzvě. A musím říct, že mě teda vůbec neuchvátila. Celý příběh byl absolutně nereálný a naprosto neuvěřitelný. Jako fakt jedna malá holka, vyřidí celé město a mafii? Jednu hvězdičku navíc dávám za to, že se knížka četla dobře a díky krátkým kapitolkám rychle ubíhala. Ale jinak knížku nedoporučuji.

Matilda
10.11.2020 4 z 5

Nic jsem od této knížky nečekala a byla jsem přijemně překvapená. I když Tuesday byla tak trochu Rambo :)

Hani77
07.11.2020 5 z 5

Knihu si půjčila dcera, tak jsem do ní ze zvědavosti nakoukla-a už jsem se od ní nedokázala odpoutat, dokud jsem nebyla na konci. Ano, je to pohádka pro dospělé, ale nebylo by vůbec špatné, kdyby na světě existovaly takové dívky Tuesday.

DarthElle
06.11.2020 odpad!

Počas poslechu audioknihy se ke mě dostával takový podivný, kvílivý zvuk, v němž se odráželo bolest a utrpení ... Počkat ... To jsem byla já! Sice jsem Dívku s dračím tetováním nečetla, ale i tak je mi jasné, že tohle měla být jakási karikatura na ni. OP tintítko Arya 2.0 se neohroženě vydává na svou (a mnoha jiných znásilněných) vendetu, kde nakope prdel (that's what she said) všem těm trubcům. Jelikož má mozek Sheldona Coopera, Aleca Hardisona a zřejmě i Sherlocka Koumlese, nic pro ní není nemožné! Navíc má i mušku, jak Americký sniper, s mačetama se ohání, jak Machete a prostě je supa cool, zatímco ostatním se vysmívá, jak jsou ubozí. A jelikož všichni kolem ní mají IQ skleničky s vodou, tak se chytí do každé pasti, nechaj se zastřelit, popálit, nahrát i rozsekat. Myšlenka dobrá, ale to provedení ... To by snad nikdo nevymyslel ... Jedině snad jogurt! A jelikož jsem se od půlky knihy měla chuť zabít, tak si to to hodnocení zaslouží! Ona i ta dovolená s bandou němců by byla lepší nápad.

barca9312
05.11.2020 5 z 5

Skvele a napinave

Kitty
27.10.2020 3 z 5

Taková pohádka pro dospělé. Měla jsem to jako audio a ty disharmonické zvuky jako předěly kapitol mi silně vadily.

Verunka926
25.10.2020 3 z 5

Knihu jsem četla jen kvůli Čtenářské výzvě a očekávala jsem od ní takový průměr. Má očekávání byla naplněna. Kniha neurazí, nenadchne.

terkabed
13.10.2020 2 z 5

Postava mi byla děsně nesympatická. Působila na mě Mary Sue dojmem. Pokud se na to dívám jako na YA, tak je to průměrná kniha. Pokud jako na thriller tak podprůměrné. V celé knize mi byla sympatická asi jedna postava.

Booky84
08.10.2020 4 z 5

Čtivá kniha, ale na Lisbeth hlavní hrdinka Tuesday nemá, to tedy ani náhodou. Uvidíme, zda bude nějaké pokračování...

Potvurka735
04.10.2020 5 z 5

Jedna z knih, u které pořád, zatím marně, čekám, že přibyde další díl. Bezkonkurenční příběh, který jsem přečetla jedním dechem.

IVANA0123
22.09.2020 4 z 5

Dočteno a ... nebo spíš ale...? Něco se mi líbilo, třeba zápletka, motiv a prostředí byly fajn a zajímavé. Navíc se knížka díky krátkým kapitolám celkem dobře a rychle četla. Ale celkově příběh a hlavně schopnosti Tuesday byly podle mě nadsazené a těžko uvěřitelné. (I když pokud by takových holek pár existovalo, nebylo by to špatné :-).) Přišlo mi to jako drsná "pohádka" pro dospělé. Ale jako oddechovka to špatné nebylo a musím říct, že oba detektivové mají mé sympatie, takže pokud by vzniklo pokračování, nevadilo by mi si ho přečíst. Za mě lepších 3,5*.
(9/20)

Hakate
16.09.2020 3 z 5

Knihu jsem četla v rámci ČV.
Pokud neznáte Larssonovu Lisbeth, příběh a děj se Vám pravděpodobně bude líbit.
Pokud Lis znáte, stejně jako já, bude Vám příběh a určité pasáže čarovat spíše úsměv na rtech. I když podle, některých recenzí Tue s Lis srovnávají. NE, opravdu není...

Velké plusy, krátké kapitoly a lehké čtení. Pro slabšího nebo "svátečního" čtenáře ideální, spíš bych jí zařadila do sekce pro Young Adult.

Shrnutí, kniha není špatná, ale.. těch ale je tam více..
S druhým dílem, možná, pokud se mi zase bude hodit do výzvy. ;)

verense
11.09.2020 2 z 5

Je to čtivé, ale takové jaksi nedovařené a málo uvěřitelné. Holt ne vždy přinese Výzva knihu, ze které si člověk sedne na zadek...