Dívka, která si říkala Tuesday

Dívka, která si říkala Tuesday https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275121/bmid_divka-ktera-si-rikala-tuesday-yeK-275121.jpg 4 755 240

Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit. Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery. Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

Tuesday Falling , 2015

Tebby
20.04.2020 3 z 5

Rambo v sukni. 2* za příběh, 3. * za čtivost.

mataj
14.04.2020 4 z 5

I když se kniha četla dobře, měla spád a zajímavý děj, něco mi tam vadilo. Hlavní hrdinka je mladá holka Tuesday, která se mstí za křivdy z minulosti a přitom se chová jako superman (všichni kolem jsou hloupí a jenom ona si se všemi poradí).

Metla
08.04.2020 4 z 5

„Tuesday hodila granát a zabila 29 protivníků. Potom granát explodoval.“ Pouhá parafráze vtipu o Chucku Norrisovi, ale docela se k této knize hodí.
Vzpomeňte si na nejschopnější akční hrdiny, takové ty neprůstřelné, nezastavitelné týpky, které ve filmech ztvárňovali pěstmi mlátící, noži bodající i střelnými zbraněmi rámusící svalovci jako Schwarzenegger, Stallone, van Dáma a podobně. Máte? Přidejte k nim nejgeniálnější mozky - Hawking, Einstein, Bill Gates nebo ten cucák, co ho za 79 sekund roznesl při šachové partii, Magnus Carlsen, nezapomínejte na Suvorova a další významné vojevůdce, jejichž taktika pokaždé přinesla vítězství. Všechny dominantní vlastnosti dotyčných chlápků zmačkejte do kuličky, řekněme šému, a vložte do drobného těla sedmnáctileté dívky. Hotovo, máte Tuesday, holčinu, která (bez jakéhokoliv výcviku) kosí padouchy po tuctech, ať jde o sjeté puberťáky či protřelé zločinecké gangy.
Pro mě je tato (super)hrdinka ideální spíše do komiksu, vlastně i hlavní záporák je tak zlý, až je neuvěřitelný. Román bych měla raději blíže k realitě, přesto bylo fajn nakouknout do pochmurně pohádkového světa, kde se na každou násilnickou svini vaří voda v podobě nelítostné mstitelky.
Kromě Tuesday a jejích terčů zde máme ještě policejní duo, občas neskutečně natvrdlé, a nářky v sociálním tónu, jak je ten svět nespravedlivej, jak chudáci trpí (dokud nejsou vyburcováni k revoluci a pak trpí dál), zatímco boháči žerou děti.
Moje chyba, potřebovala jsem spíše temnotu a tajemno podzemí, na akční vlnu se mi úplně nedařilo přeladit. 70%

Atanone
02.04.2020 5 z 5

Tak tohle mě dostalo. Ten příběh je strašně smutný.
Tuesday je neuvěřitelná – ve všech významech toho slova. Je to ženský mix MacGyvera a Chucka Norrise, její IQ by asi zbouralo menzu, ale propána koho to zajímá? Čte se to tak dobře, že mám jedinou poznámku – kde jsou další kapitoly? Děj prakticky nemá hluchá místa, snad jen čísla kapitol, ale i ty dramatizují děj, protože vám ukazují, že se blížíte ke konci.
A konce jsem se bála nejvíc. Že bude happyend...nebo že nebude. Jste zvědaví?
Je to na vás...
Doporučuji.

Sarah01
30.03.2020 4 z 5

Hodně zajímavé a chytlavé téma, čte se takřka samo. Taková krásná sladká pomsta. Jen by mě zajimalo, jestli je v knížce ten Londýn popsaný pravdivě nebo je to jen fikce. To musím určitě zjistit. :-)

Jani23
27.03.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla s chutí. Děj je napinavy od začátku do konce. Líbily se ki krátké kapitoly a styl psaní.

twiggynka
20.03.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře. Příběh zajímavý, chvílemi těžko uvěřitelný a smutný. Myslím, že kniha za přečtení stojí. :-)

Kristy78
09.03.2020 4 z 5

Netušila jsem, co budu vlastně číst a kniha mě pohltila. Přečetla jsem ji jedním dechem. Skvěle napsané, krátké kapitoly, přelínání dějů, ale rychle, takže jsem nikdy nezapomněla, co se kde děje.

miša63
02.03.2020 3 z 5

Napínavé čtení, které nutí k zamyšlení nad příběhem, který je popisován.

lucie2371
01.03.2020 5 z 5

Kniha podle mého gusta! Napínavá od začátku, do konce. Plno akce a napětí. A navíc splní i jednu z výzev roku 2020 ????

klotylda.ln
25.02.2020 4 z 5

Líbilo se mi to, poutavé čtení, i když dost přitažené za vlasy co se týče schopností hlavní hrdinky. Ale jo, za mě dobrý :-)

muf4108
25.02.2020 5 z 5

Parádně se četla.

AlbionFoxyFox
24.02.2020 4 z 5

Díky krátkým kapitolám a napínavému ději přečteno za den :)

papajapa
23.02.2020 4 z 5

Jednoduche, rychle cteni. Kratke kapitoly. Nic narocneho.

barbora3888
23.02.2020 2 z 5

Nápad dobrý, ale zpracování nic moc. Po knize bych nebýt knižní výzvy nejspíš nesáhla.I když byla kniha celkem čtivá, nedokázala mě vtáhnout do dějě tak, jak bych si představovala.

Ajrad1981
20.02.2020 3 z 5

Nápad není špatný, napsáno to je čtivě, ale dost dlouho mě poháněla jedině zvědavost zjistit, jak to bylo s tou DNA. To mi přijde dost málo. Navíc ta 17letá holka. Co to má být? Malý génius? Jedině tak, protože pochybuji, že by jinak mohla mít takové znalosti a přehled. Konec byl reálný, aspoň co se týče ne/dopadení gaunera/gaunerů (to abych nespoilerovala). Ale Loss a Stoneová? Tak půl napůl. U Stoneové bych čekala takovou, hm, jak to napsat, kariéru? Není to úplně to správné slovo, ale pokud nechci nic vyzradit... Zato u Losse se mi to fakt nezdá. I když, nejsem psycholog, možné je všechno.
Dost jsem váhala mezi 3 a 4 *. Každopádně bylo by to něco málo přes 3, zaokrouhleno dolů.

Aprilek
15.02.2020 5 z 5

Napínavé

Andrea81
15.02.2020 3 z 5

Četla jsem kvůli výzvě. Dějově dobrý nápad, tunely pod Londýnem, dívka alá Robin Hood. Ale něco mi tam chybělo a něčeho bylo až příliš. Mám takový rozporuplný pocit.

miruska1
30.01.2020 5 z 5

Je to sice něco jiného než na co jsem zvyklá, ale za mně skvěly příběh. Děj krasně plynul, vyvolával ve mně potřebu číst stále dál a dál a při tom tam nebyli žádné zbytečné kecy. Cely čas jsem byla napjata jak se to bude vyvíjet a jak to dopadne. Závěr zůstal otevřeny, tak snad bude i pokračováni ...............

tlllk
28.01.2020 4 z 5

Nová verzia Lisbeth salanderovej ? A prečo nie, malo to náboj od začiatku do konca , celkom sa teším na ďalšie diely.

vraždy Londýn vzpomínky znásilnění podzemí pomsta gangsteři metro spiknutí psychologické thrillery

Autorovy knížky

2016  75%Dívka, která si říkala Tuesday