Dívka, která si říkala Tuesday

Dívka, která si říkala Tuesday https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275121/bmid_divka-ktera-si-rikala-tuesday-yeK-275121.jpg 4 754 240

Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit. Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery. Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

Tuesday Falling , 2015

berydana
berydana
10.10.2016 4 z 5

Mě se knížka docela libila,ikdyž to není žádné světoborné čtení.Rozhodně to není knížka,kterou si uložíte do knihovny,aby jste si jí mohli ještě párkrát přečíst.
Je psána velice jednoduše,pro obyčejného čtenáře,který nepotřebuje u knih mnoho přemýšlet.
Příběh je zajímavý,lehce vás vtáhne do děje,ale bohužel hodně přehnaný.Hlavní hrdinka Tuesday je takový Chuck Norriss v sukních .

Lenka1981
Lenka1981
09.10.2016

Přiznám se, že jsem od knihy čekala mnohem více. Už pro srovnávání se Stiegem Larssenem. Byla jsem zklamaná, nereálné situace, nic moc děj. Znova bych ji nečetla.

happy-smile
happy-smile
08.10.2016 2 z 5

Fantasmagorie... tohle slovo to podle mě vystihuje. Příběh o nějaké podvyživené emo ninja mstitelce a geniální hackerce, která jako Robin Hood bere život gangsterům a dává naději utlačované chudině a schovává se v podzemí Londýna, odkud má přístup do všech koutů této metropole, kdykoliv se jí zamane. Čím si tohle získalo takovou popularitu? Takhle naivní příběh jsem už opravdu dlouho neviděla.

Viky.nox
Viky.nox
21.09.2016 4 z 5

První polovinu knihy jsem četla poměrně dlouho, ale zbytek jsem přečetla v jednom deštivém odpolední. Byla velice napinava a strhující, přiznám se, ze až do úplného konce jsem netušila, jak to celé dopadne. Pan Williams ve mě zanechal myšlenku, že každý má v sobě temné já, které může kdykoli "vykvést", takže i z 14tileté vystrasene dívenky se může stát inteligentní a vynalézavá žena prahnoucí po pomstě. Každý máme v sobě malou Tuesday a každá dívka by ji měla najít, být tedy silná, statečná a soběstačná.

thooomasek
thooomasek
20.09.2016 3 z 5

Celkem fajn knížka, hodně podobný "Plivu na váš hrob", ale mám tyhle příběhy rád. Líbilo se mi to, napínavý, strhující.

Ivulik7
Ivulik7
12.09.2016 5 z 5

Knížka mě vtáhla do podzemí a nepustila dokud nebyla předčtená. V poslední době opravdu jedna z nejlepších knih.

Barbarka_CZ
Barbarka_CZ
10.09.2016 4 z 5

Velmi zvláštní knížka. Napsaná ze dvou pohledů - ich formou z pohledu titulní hrdinky a klasickou er formou psanou z pohledu ostatních. Děj se místy vrací v čase a hned zase skočí do přítomnosti, není proto radno to číst s velkými přestávkami, jinak se ztrácíte. Samotný příběh je zajímavý, do poslední chvíle jsem čekala, co se z toho vyvine, i když tam nějaké náznaky byly, nicméně jsem si nemohla být jistá, že to tak, jak si myslím, skutečně je. A to se mi líbí! :) Přišlo mi to, že to bylo ze (skoro) současného Londýna, resp. z Londýna nedaleko v budoucnosti, tak trošičku s jistými náznaky postapo světa (nebo to k němu spíš směřovalo). Rozhodně stojí za přečtení, jen ten konec... Je to záměrně napsané tak, aby si čtenář sám domyslel, co bude dál. Nicméně to ve mně vyvolávalo pocit, jako kdyby sám autor nevěděl, jak to zakončit. Ale jinak velmi dobré, netradiční a chytlavé čtení.

oilily65
oilily65
09.09.2016 5 z 5

Super knížka.Dávám plný počet.

kikies
kikies
05.09.2016 3 z 5

Chytlavé, čtivé, lákavé, ale absolutně mimo realitu. Atraktivní prostředí londýnského podzemí, naivní myšlenka, že lze poměrně jednoduše porazit všechno zlo (protože všichni jsou tak neuvěřitelně hloupí) - prostě takový další Superman, Batman, Zorro či Spiderman, akorát v podobě malé podvyživené holky, která se z opravdového ničeho (bez zázemí, bez rodiny, bez prostředků) dokázala naučit všechno, co je potřeba k poražení bandy gansterů.... ha ha .... no tak dost, jako je to pěkná myšlenka, ale jak už jsem řekla, prostě takový další fantaskní superhrdina bojující za slabé a utlačované ;-)

1v8na
1v8na
01.09.2016 5 z 5

Kniha byla jedním slovem super.
Příběh v ní byl akční, napínavý, gradoval. Zápletka byla sice jednoduchá, nicméně to vůbec neubíralo na kvalitě.
Kniha byla vyprávěna z pohledu Tuesday, která nás seznamovala se svým stylem života, minulostí, přítomností.
V knize má svůj příběh i detektiv Losse, který nám také odkrývá svůj životní příběh.
Další výhodou byly krátké kapitoly.
Knihu doporučuju. Jsem z ní naprosto nadšená.

cie
cie
31.08.2016 3 z 5

Dobře se to čte, ale je to dost nereálné a i když je to z Anglie, tak mi to připomíná spíš americké seriály.

handlovas
handlovas
28.08.2016 3 z 5

Knížka se čte dobře a rychle, děj je celkem zajímavý, ikdyž nic, co by vás oslnilo originalitou a spletitostí - je to přímočaré. Líbilo se mi prostředí Londýnského podzemí a metra. Knížce dávám lepší 3 hvězdičky.

Michaeles
Michaeles
22.08.2016 5 z 5

Kniha se četla opravdu skvěle a moc jsem se u knihy pobavil. I když to nebyl moc reálný příběh vtáhlo mě to do sebe a nepustilo až do dočtení knihy. Krátké kapitoly, rychlý spád pořád se nco dělo. Za mě super kniha jen tak dál.

rodak
rodak
10.08.2016 3 z 5

Takové trochu málo reálné ,průměrné normální ,jednoduché čtení . Nenadchne -neurazí.

Zrzka2
Zrzka2
05.08.2016 3 z 5

Knihu mi doporučil kamarád s varováním, že je hodně drsná a že mi bude špatně. Musím říct, že jeho vychvalování mi ji trošku zkazilo, protože jsem to čekala asi horší, ale i tak šlo o skvělou knihu, která vás po dobu čtení chytne a nepustí. Samozřejmě se nedá říct, že je to hvězda mezi thrillery, ale jde o takový ten lepší průměr, co se hodí na letní dovolenou.

RiverSong
RiverSong
04.08.2016 4 z 5

Kniha mi přišla skvělá. Zápletka sice jednodušší, ale přitom svižná a napínavá. Nutno říct, že knihu jsem měla přečtenou za dva dny. Jen menší výhradu mám nikoliv ke knize, ale k tomu, jak ji všichni přirovnávají k Lisbeth Salanderové, se kterou kniha nemá společného ale vůbec nic. Jinak je to kniha, která určitě stojí za přečtení.

JezinkaJ
JezinkaJ
03.08.2016 2 z 5

Dočetla jsem až do konce, ale Tuesday, uznej, že všeho bylo trochu moc... Letní průměr.

Markéta2000
Markéta2000
27.07.2016 5 z 5

Nemohla jsem od knihy odtrhnout oči :D ,rozhodně stojí za přečtení.

alzbeta4340
alzbeta4340
22.07.2016 5 z 5

Čekala jsem detektivku, ale je to spíše thriller s prvky fantasy. Přečetla jsem ale rychle a snadno, ačkoliv sama zápletka je spíše jednoduchá. Líčení labyrintu londýnských podzemních chodeb se mi zdálo zajímavé a určitě přispělo k poutavosti románu. Autor si nechává prostor pro další díl, jestli bude, určitě si ráda přečtu.

iveta3689
iveta3689
17.07.2016 5 z 5

Knihu jsem začala číst trochu s obavami. Něchtělo se mi moc číst o nějaké kopii Lisbet. Ale vážně mě dostala. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne a jsem nadšená. Má rychlý spád a chytne a nepustí.

vraždy Londýn vzpomínky znásilnění podzemí pomsta gangsteři metro spiknutí psychologické thrillery

Autorovy knížky

2016  75%Dívka, která si říkala Tuesday