Dívka, která se dotkla nebe

Dívka, která se dotkla nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267016/bmid_divka-ktera-se-dotkla-nebe-267016.jpg 4 923 239

Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě. Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Knižní klub

La Ragazza Che Toccava Il Cielo , 2013

michaela7087
06.02.2017 3 z 5

Za mně pohádka pro dospělé.

Siraelxy
06.02.2017 3 z 5

Kniha se moc dobře čte, je poutavá a pořád se v ní něco děje. Doporučila bych ji všem kdo mají rádi spletité osudy, lovestory a historii. Více tady: http://siraelxy.blogspot.cz/2017/01/luca-di-fulvio-divka-ktera-se-dotkla.html

Shardlake
05.02.2017 3 z 5

Když čtenář vydrží a knihu neodloží, je příjemně vtažen do děje a odměněn za vytrvalost. Pěkný příběh, zajímavě propletené postavy i pěkná četba.

asam
05.02.2017 4 z 5

Román o lásce, přátelství, zradě a touze po pomstě. Benátky 16. století - město boháčů, přepychu, ale i město chuďasů, prostitutek, zlodějů. Město plné bídy, nemocí a utrpení. Na pozadí skutečných historických událostí se odvíjí děj poutavý a čtivý.

Darami87
24.01.2017 4 z 5

Příjemná kniha, i když občas trošku průhledná. Spousta věcí se dalo předvídat, ale užila jsem si příběh lásky, která se dnes dá najít jen stěží.

Petra21
22.01.2017 5 z 5

Krásné čtení, opravdu mi sedlo! Dojemný příběh na pozadí historie s problematikou židovství mě vážně "očaroval" (pochopí ti, co četli :)) především v tom smyslu, že autor zanechal postavám kladné i záporné vlastnosti zároveň. Určitě si od tohoto Itala ráda přečtu i další romány.

-Annett-
22.12.2016 4 z 5

Velmi zajímavá kniha s poutavým dějem, ale se zvláštím, skoro až odbytým, rychlým koncem. Na jednu stranu sice velké mínus, ale dává to možnost fantazii. Jinak zasazení do 16. století bylo úžasné a velmi mě fascinovalo. Celkově je kniha průměrná, ale patří k těm lepším.

alena4154
19.12.2016 3 z 5

Pěkná kniha, ale jedno přečtení si myslím stačí :-)

Ulrika
11.12.2016 5 z 5

příběh, který se četl jedním dechem.

Misuri
02.12.2016 4 z 5

Samozřejmě je tu příběh mladé zamilované dvojice. Vedle toho tu jsou Benátky v době renesance, spletité uličky, loděnice, kanály s gondolami a také první židovské ghetto. I když podobné knihy většinou nečtu, tato mne mile překvapila. Má své určité kouzlo, které člověka dostane.

Lemurka
28.11.2016 1 z 5

Knihu jsem po 160 stranách odložila, kniha mě nebavila.

Hathor89
05.11.2016 4 z 5

Knihu jsem dostala, protože mám ráda židovskou historii a problematiku jejich pronásledování. Byla vcelku čtivá, se zajímavou zápletkou, pěkným vykreslením tehdejšího běžného života a Benátek. Takové odpočinkové čtení, pohádka pro dospělé. Určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora.

mirunda
02.11.2016 3 z 5

Tato kniha mě tak nechytla, do čtení jsem se mnohdy musela nutit a hlavně některé pasáže knihy mi přišli zbytečně zdlouhavé. Celkově mohu říci, že kniha Chlapec, který rozdával sny, mě bavila daleko více.

Erzetka
25.10.2016 4 z 5

Po přečtení asi 70 stran jsem knihu odložila, začátek vlažný, řekla bych i trošku nezáživný. A pak? Během jednoho odpoledne dočteno jedním dechem. Půvabnosti příběhu mi kazí trošku ošizený a pro mě useknutý konec.

Anie94
03.10.2016 4 z 5

Naprosto kouzelný příběh. Až na ten konec, ten byl trošku odfláknutý. Ale jinak velmi krásný příběh.

beetlinka
25.09.2016 1 z 5

tato kniha se mi moc nelíbila, jeho druhá kniha CHlapec, který rozdával sny je daleko lepší a má šmrnc.

Zuzka222
07.09.2016 4 z 5

Nevadí mi číst delší knížky, ale myslím, že této by kratší rozsah prospěl. Některé kapitoly mi přišly lehce zdlouhavé. Jako celek je ale příběh velmi čtiví a předkládá množství různých zajímavých životních osudů na pozadí židovské problematiky v 16. století. Jestli si knihu přečtu někdy znovu, nevím, ale za přečtení určitě stojí.

Denninka
17.08.2016 4 z 5

Název knížky mě naprvní pohled zaujal a nezklamal mě pak ani obsah. Místy byl děj až moc na mě drsný, do detailu popsaný, ale i tak jsem se u čtení vůbec nenudila. Až do konce jsem byla napnutá, jak celý příbě dopadne. Během čtení jsem se do období 16.století úplně vžila a jsem ráda, že jsem tuto dobu nezažila.

Pomko
21.07.2016 3 z 5

Trochu náročné na orientaci v ději, chaos v postavách,ale číst se dalo.

Akťavs
22.06.2016 2 z 5

Kniha mě příliš neuchvátila, zápletky byly propletené, ale předvídatelné, všechno tak nějak nalajnované, a konec nepřekvapil