Dívka, která se dotkla nebe

Dívka, která se dotkla nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267016/bmid_divka-ktera-se-dotkla-nebe-267016.jpg 4 919 239

Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě. Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: ekniha , Knižní klub

La Ragazza Che Toccava Il Cielo , 2013

hanzmb
hanzmb
03.08.2020 4 z 5

Z téhle knihy mám velmi rozpolcené dojmy. Do 3/4 to je fantastické čtení. Má to příběh, dokonce několik hlavních postav, které jsou povahově zcela odlišné. Do toho i několik zajímavých vedlejších postav, takže se pořád něco děje. K tomu spousta dobových reálií. Ale i technické zajímavosti. Např. popis stavby lodi za 24 hod. Zkrátka 5* nestačí. Pak ale autor do toho nasype metrák cukru a je z toho happy-end, za který by se nemusela stydět ani Steelová. Brrrr.

ivulka15
ivulka15
27.06.2020 3 z 5

Kniha je napsaná vcelku dobře a myslím si,že i atmosféra Benátek té doby byla asi vykreslena docela reálně. Ale jinak mi to chvílema přišlo takové až příliš pohádkové. ale na druhou stranu já mám pohádky vlastně ráda,tak proč ne.

Sasanka173
Sasanka173
12.06.2020 5 z 5

Doporučuji. Líbila se mi.

pydla
pydla
29.05.2020 3 z 5

Musím souhlasit s komentářem níže. Je škoda, že kniha je trošičku postavově chaotická, začátek spíše nudný, ten bych klidně osekal, ale pak to je už vše na nejlepší cestě k úspěchu.
Příběh je zajímavý a pěkný. Intriky, láska, napětí, bezmoc. Je v něm snad vše, co by dobrý román měl mít.
Za přečtení ale stojí, přestože ji nedovedu dát více než 3 hvězdičky, tedy spíše průměr.

TerezaaBaarova
TerezaaBaarova
19.05.2020 5 z 5

Moc příjemné čtení, první kniha od autora.
Ze začátku mi trvalo se naladit na jazyk a na styl, před vidinou, kolik stran mi chybí, jsem se bála, že to bude trápení. Ale konal se opak! Kniha byla super, příběhy hrdinů strhující a moc jsem jim fandila!

Lenoulinka
Lenoulinka
26.04.2020 4 z 5

Uff... to byla pořádná porce stran. Půjčila jsem si těsně než se zavřeli knihovny a spolehlivě mi zaplácla velkou část období. Na knihu jsem se docela těšila, ale při čtení jsem si říkala, že to není to pravé pro mě. První část byla zdlouhavá. Druhá už byla o něco lepší a třetí byla svižná a hrozně rychle utekla. Po celou dobu jsem měla chaos v postavách, takže to mě trochu při čtení rušilo, ale jinak shledávám knihu jako povedenou.

Arlienen
Arlienen
25.04.2020 5 z 5

Moje první kniha, kterou jsem četla od tohoto autora. Na začátku mi trvalo se začíst, ale pak to nabralo ten správný spád. Děj se mi líbil. Styl psaní také. Proto dávám ⭐⭐⭐⭐⭐.

Manyna
Manyna
23.04.2020 4 z 5

Měla jsem velký problém se začíst, ale když se podařilo, tak to stálo za to.

ydnac
ydnac
04.04.2020 5 z 5

No páni...úžasná kniha.Příběhy hlavních hrdinů mě úplně pohltily,moc jsem jim fandila:-).Bylo to napínavé,dojemné,kruté i zamilované. DOPORUČUJI!

PavlineCZka
PavlineCZka
14.03.2020 3 z 5

Kniha se da cist, ale co do obsahu a literarni urovne mne neprijde nikterak strhujici... Nevim, zda vyhledam dalsi od autora, i kdyz mi jej kamaradka nabizi.

Ivka164
Ivka164
14.03.2020 4 z 5

Podle mě je kniha dobře napsaná. O hlavního hrdinu jsem se bála od začátku do konce a tak by to mělo být.

Jana-Marie
Jana-Marie
15.02.2020 5 z 5

Krásná pohádka pro dospělé. Určitě bych si chtěla od autora přečíst i další knihy.

Trustty
Trustty
06.02.2020 5 z 5

Tohle byl opravdu krásný příběh, skvěle a poutavě napsaný.
Jen nechápu, že jsem tuto knihu četla tak dlouho. Přes měsíc....Mám tu od pana Fulvia ještě 3 knihy, doufám, že to nebude čtení na hoooodně dlouho:))

AlenaF
AlenaF
26.01.2020 5 z 5

Velmi pěkný příběh se šťastným koncem.

Fanda74
Fanda74
07.01.2020 1 z 5

Román jsem dočetl, ale celkem "silou vůle". Zajímavá doba, silný příběh, ale začetl jsem se až ke konci. Hodně velkých náhod

LivB
LivB
03.01.2020 4 z 5

Zajímavý, čtivý příběh. Začátek trochu protáhlejší, ale zbytek se četl jedním deche.

85098211
85098211
24.11.2019 5 z 5

Nádherná kniha a poutavý příběh, který vás vezme za srdce! Pro mne osobně o celou třídu lepší než první kniha, kterou jsem od autora četla - a sice Chlapec, který rozdával sny. Tato bohatá historická freska čtenáře zavede z Říma do Benátek, kde se odehrává většina osudů hlavních postav. Giuditta, Mercurio a Anna mi okamžitě přirostli k srdci a po celou dobu jsem jim fandila. Mezitím se toho ale odehraje opravdu hodně, než se příběh posune do závěru, který je doslova strhující a ve kterém jde (skoro) všem našim sympatickým hrdinům o život. Nebudu však toho prozrazovat zbytečně moc a také nechci spoilerovat ;-). Knize dávám suverénních pět hvězdiček a doporučuji. Podle mého názoru je totiž výborná a nemá chybu :-).

avi8
avi8
27.10.2019 2 z 5

Třetí kniha od tohoto autora a dočetla jsem jí úplně se zapřením .

veronna
veronna
21.10.2019 1 z 5

Po předchozích dvou knihách, které jsem od autora četla a které se mi moc líbily, jsem se na tuto knihu těšila. Musela jsem se do čtení nutit, přečetla jsem 60 stran a potom knihu odložila.

baty
baty
20.09.2019 5 z 5

Krásný napínavý příběh. Občas jsem i zapomínala dýchat. Moc jsem fandila Mercuriovi a Giudittě a velmi se mi líbilo přátelství mezi jejím otcem Isaccem a velitelem Lanzafamem. Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora. Knihu vřele doporučuji.