Dívka, která se dotkla nebe

Dívka, která se dotkla nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267016/bmid_divka-ktera-se-dotkla-nebe-267016.jpg 4 919 239

Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě. Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: ekniha , Knižní klub

La Ragazza Che Toccava Il Cielo , 2013

bigben
bigben
14.05.2023 3 z 5

Vybráno na základě doporučení čtenářské výzvy. Ze začátku bylo těžké se začíst, pak se děj rozjel, něco mezi historickým románem a červenou knihovnou. Až tak mě to nenadchlo....možná na prázdniny:-)

Zdenas5
Zdenas5
10.05.2023 4 z 5

Knihy tohoto autora mám ráda a ani tato mě nezklamala.

Ada0004
Ada0004
29.04.2023 4 z 5

Historické romány nečtu, tak se mi do této knihy moc nechtělo - volba padla jenom díky ČV23. Jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou a vydržela jsem. Krásný pohádkový příběh plný napětí, lásky, krutosti, zrady, odpuštění. Jako bonus se čtenář dozví jak se žilo v této těžké době a navíc i zakusí těžký život židů. Ač jsem Benátky několikrát navštívila, neměla jsem ponětí, že zde vzniklo první ghetto a že název pochází právě odtud. Při příští návštěvě si musím projít vřele doporučuji!

VeruMalfoy
VeruMalfoy
23.04.2023 3 z 5

Z knížky mám hodně rozporuplné pocity. Celkově se tak nějak strašně táhla. Bylo tam na mě hodně hluchých míst, kde se prostě nic nedělo a třeba jenom cestovali, chodili z místa na místo, žádná hlubší pointa. Řekla bych, že samotná knížka by šla o čtvrtku možná i půlku zkrátit a prospělo by jí to.

Postavy mi přišly takové zvláštní, vpodstatě jsem si oblíbila jen dva hlavni hrdiny. Pak teda i jednu vedlejší, ale ta tam moc prostoru bohužel nedostala.

Popsání pronásledování Židů v historii bylo velice zajímavé. Bylo také velice poutavé sledovat jejich kulturu a názory na život.

Samotný název knihy mi přijde trošku zavádějící. Ale když se na celý děj člověk podívá hodně do hloubky, tak asi trošku smysl dává.

Téma čarodějnictví v historii taky zde bylo velice děsivé a rozdíly mezi lidmi celkově, mezi Židy a jinými rasami, My přišly hodně blízké tématu současnosti, kdy hodně řešíme, kdo se jak chová a kdo čemu věří a podobně.

Knížka byla úžasně detailně napsaná, ale těch detailů tam prostě bylo až moc. Kdyby byla lépe provedena korektura a hodně knihy vypuštěno, tak bych asi dala vyšší hodnocení, takhle ale ne.

Závěr knihy byl takový divný. Až přehnaně vykonstruovaný a neuvěřitelný. V tu chvíli jsem si říkala, co to vlastně čtu. Přišlo mi, že čtu úplně jinou knihu najednou.

Takže ano, chyb má kniha bohužel hodně, proto jen tři hvězdičky

mazlak
mazlak
20.04.2023 5 z 5

Když jsem si vybral tuto Aknihu, nečekal jsem nic vzrušujícího. Prostě kniha do čtenářské výzvy z 16. Století. Ale jak jsem byl překvapen. Příjemný děj se stupňová v napínavosti. Najednou jsem nedokázal tok děje přerušovat. A ten závěr. Oko mi zvlhlo. A to už není tak častý jev. Jedním slovem úžasný příběh.

petrzel
petrzel
14.04.2023 5 z 5

Nádherná kniha

betička
betička
11.04.2023 5 z 5

Mám moc ráda příběhy, které nejsou prvoplánovité, kdy hned od 3.stránky vím přesně jak se děj bude vyvíjet a jak to dopadne.
Tato kniha mi toto nadmíru splnila. Mohla jsem si představovat život v Benátkách v 16. století, nechat se unášet představami a strachovat se o osudy jednotlivých hrdinů. Tak trochu si i rozšířit obzory o životě Židů, restrikcích, které museli snášet, o způsobu léčení syfilis apod.

Anavi8912
Anavi8912
04.04.2023 5 z 5

Krásný pohádkový příběh o přátelství, lásce, nenávisti, zašti, odpuštění a naplnění životních cílů a tužeb. Jak je u pana Di Fulvia zvykem, v knize se prolínají příběhy tří hrdinů - židovského doktora Isacca, židovské dívky, módní návrhařky, Giuditty a jejiho milého, chlapce Mercuria, toužícího po svobodě a lepším životě. Kniha Vás vtáhne a nepustí až do konce.

Marcela52
Marcela52
04.04.2023 4 z 5

Pokud se chcete přenést do atmosféry Benátek 16. století, tento román vám tuto dobu přiblíží dokonale. Mě nejvíce zaujala averze proti Židům, která byla už tehdy velmi rozšířená, a také barvitě popsaný život středověké severní Itálie. Kromě života v Benátkách autor čtenáři přiblíží i život v Mestre, které je poblíž, a díky pestrému kaleidoskopu nejrůznějších zlodějíčků, lehkých žen i bohatých měšťanů si uděláte věrohodnou představu, jak se v té době žilo.
Jako výlet do historie mohu doporučit, ale literárně to bylo slabší a trochu podbízivé. Happyend, který se dal očekávat, tuto knihu řadí spíše do lehčího žánru. Ale i tak mohu doporučit, pokud se chcete pobavit a máte dost silný žaludek na velmi naturalisticky popsané detaily středověkého života, života bez kanalizace a jiných vymožeností dnešní doby...

VerronikaH
VerronikaH
04.04.2023 4 z 5

Takové příběhy jednoduše miluju. Hned po pár větách zapomenete na okolní svět a plnými doušky nasáváte atmosféru minulosti - je krásná, je drsná, je kouzelná. Osud každé postavy jsem chápala a byl pro mě zajímavý, i když nejvíce mě samozřejmě bavila hlavní postava mladého Mercuria. Bylo tam dobrodružství, láska, vykoupení i zatracení. Při čtení se mi příběh odehrával před očima, jako krásný výpravný film, který by však nikdo stejně nezrežíroval. Pro člověka, který má rád historii a občas si sám připadá, jako by se narodil ve špatném století, je tato kniha jako dělaná.

Lufiik
Lufiik
19.03.2023 5 z 5

Krásná pohádka pro dospělé. Moje největší challenge bylo přečíst tuto obrovitou knihu, která měla přes 600 stran v rámci #ctenarskavyzva2023... A můžu si zatleskat. Začátek mě moc nebavil, ale vyplatilo se přelouskat 150 stran a na knihu jsem se pak pokaždé těšila a dočetla ji až do konce. Snad si pak někdy přečtu od autora i další z knih až přijde chuť. Doporučuji. Dějová linka a období tohoto románu bylo líbivé. Pro mě něco nového. Děsivé období, kdy to Židé neměli jednoduché kvůli až fanatickému náboženství.

jasminecka
jasminecka
18.03.2023 3 z 5

Kniha mela o nejakych 400 stran vice, nez by pribeh vyzadoval. Ocividne to unavilo i korektora, protoze chyb tam bylo docela dost (i/y, nedokoncena veta, preklepy...). Nektere linky mi prisly zbytecne (kdyby me zajimalo staveni lodi, pujcim si o tom knihu), jine by zaslouzily vic rozvinout (napr. na prebalu avizovana linka modni navrharky). Bavila me atmosfera Benatek a hlavne kousky hlavniho hrdiny (i kdyz ke konci uz to bylo docela predvidatelne).. Ocenuju mnozstvi pohledu na "odlozene deti", kdy se clovek mohl zamyslet nad ruznymi okolnostmi zplozeni, privedeni na svet, duvodu pro odlozeni a pod. Jina moudra, ktera usty svych postav autor sdeloval, mi prisla sice zajimava, ale rusiva, nemam moc rada, kdyz me nekdo v beletrii poucuje...

adrianna
adrianna
12.03.2023 3 z 5

Zvládla jsem to asi jen do půlky, tak moc se mi to vleklo, že jsem se rozhodla se tím už netrápit. Myslím, že je knížka kvalitní, jen není pro každého. Doporučila bych ji těm, kteří si libují v pravidelném střídání několika paralelních dějových linek, které se občas nenápadně potkají. Mě osobně to spíš ruší a brání mi se ponořit do děje.

misa.novakova
misa.novakova
11.03.2023 4 z 5

Začátek byl hodně zdlouhavý, ale přibližně od půlky se knížka četla sama.

fruitbueno
fruitbueno
08.03.2023 4 z 5

To byla panečku jízda! Už jsem dlouho nečetla nic tak dobrodružného. Hodně děje, hodně dialogů, autorovi se navíc podařilo vykreslit i smyslovou podobu Benátek, doslova jsem cítila i viděla jejich nuznou odvrácenou část. Skvělý bod letošní čtenářské výzvy!

jaroiva
jaroiva
18.02.2023 4 z 5

Tentokrát mi Fulvio připomínal spíš Folleta než Archera jako minule. Možná je to tím obdobím. Dobře první půlka mě moc nebavila, říkala jsem si, jestli to neodložím. Pak tam začala pronikat nějaká ta inkvizice, což mi nedělá dobře. Ale protože moji oblíbení to hodnotili všichni dobře, rozhodla jsem se, že vydržím.
A pak se to překlopilo a nedokázala jsem to už vypnout (poslouchala jsem audio). A až do konce jsem byla připoutaná k příběhu.
Takže jednou jsem zas ráda, že mě ta komerční zlatá nálepka neodradila.

vikyna9
vikyna9
14.02.2023 4 z 5

Přiznávám svou slabost pro Fulvia. Tady je krásně vykreslen život i s jeho stinnými a tvrdými stránkami té doby. Občas byl děj dost zdlouhavý, dalo by se krátit.

Barticek
Barticek
14.02.2023 3 z 5

Četlo se to hezky, ale (jak už píše někdo níže) bylo to opravdu zbytečně dlouhé.

Snapeova
Snapeova
03.02.2023 3 z 5

Musím říct , že jsem od knihy měla docela pozitivní očekávání a ve výsledku mě zklamala.

Na jednu stranu, autor dokázal vše do detailů popsat, tak, že jsem si vše mohla dobře představit. Na stranu druhou, těch popisů bylo asi poněkud moc, kniha byla taková utahaná. Dávám plus za vykreslení atmosféry, ale mínus za zbytečné natahování děje. Postavy byly zajímavé, ale některé se nijak nevyvíjely. Občas mi přišlo, že se nekteré postavy chovaly v rozporu se svou povahou.

Samotný příběh nebyl špatný. Líbila se mi rozmanitost jednotlivých postav z jejichž pohledu autor události popisoval. Bylo fajn jak se různé dějové linky postupně propojily. Zajímavé bylo také zapojení zajímavých témat, například toho jak tehdy lidé pohlíželi na Židy nebo na čarodějnictví.

Hodně mě zklamal konec. Chyběla nějaká gradace. Dlouho se ta závěrečná část táhla a nakonec to autor utnul strašně rychle a ne moc uvěřitelně

cukrovka
cukrovka
27.01.2023 5 z 5

Zajímavý příběh z Benátek počátku 16.století. A i když je to z větší části romantická pohádka, dozvíme se něco o tomto období. Život určitě nebyl jednoduchý. Autor dokázal dost barvitě vylíčit špínu a smrad benátských a římských ulic a bezútěšnost lidí na nich žijících. Také mě překvapilo, že už v té době byli židé ocejchováni a to žlutou čapkou. Náboženští, ale i jiní fanatici jsou něco co já nemůžu pochopit.