Dívka, která sahala po hvězdách

Dívka, která sahala po hvězdách https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158396/bmid_divka-ktera-sahala-po-hvezdach-65cdfc4b10034.jpg 4 269 87

Emily Benedictová přijíždí do pitoreskního jižanského městečka Mullaby v Jižní Karolíně v naději, že se dozví víc o životě své matky, obklopeném mnoha hádankami. Ale od chvíle, kdy dívka vstoupí do domu, kde její matka vyrůstala a kde žije její podivuhodný samotářský dědeček, jehož zatím nikdy nepotkala, nestačí se divit. Ostatně celé Mullaby, kde existují rodinná tajemství, za nimiž stojí snad jen kouzla, je poněkud zvláštní místo. Jak jinak si vysvětlit, že zde žije muž tak vysoký, že dohlédne za obzor. A to je jen začátek... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Who Chased the Moon , 2010

kolacky
25.02.2023 4 z 5

Příjemné čtení. Moc se mi líbil dědeček "obr".

anezur33
27.12.2022 4 z 5

Pěkná a klidná kniha na odpočinek.

*Pájuše*
19.08.2021 5 z 5

Milá. Okouzlující. Jednohubka. Opravdu nevím, co víc napsat, protože všechna další slova jsou zbytečná.

helenkan
27.07.2021 4 z 5

Docela pěkný příběh s trochou tajemství a kouzla. Oddechovka jak má být.

Christine-Marie
03.10.2020 4 z 5

Moc milá, oddechová knížka se špetkou kouzla. Vůbec jsem netušila, jak rychle u ní dokážu vypnout :)

crazyslunicko
14.07.2020 5 z 5

Kouzelný příběh o lidech, kteří mají své předsudky i své tradice. Obálka vypadá na pěknou dětskou pohádku, ale opak je pravdou :) spíš je to young adult.

Zelvicka03
07.04.2020 4 z 5

Hezká knížka - spíše odpočinkové a pohodové čtení. Není moc zápletek, tak to ani není moc napínavé - opravdu pohodové čtení.

menalinda
05.03.2020 2 z 5

Kniha stvořená pro odpočinkové odpolední čtení.

klarik
21.01.2020 4 z 5

Krásná oddechovka, která se rychle čte, nádherně plyne a je napínává. Líbí se mi závažnost tématů a k tomu i příměs magie.

Veruu95
08.08.2019 4 z 5

Příjemné a kouzelné počtení :)

haaabi
21.07.2019 5 z 5

Asi jsem čekala trochu víc magie než v knize bylo, ale čtení to bylo moc příjemné.

IvetaSl
12.07.2019 5 z 5

Moc pěkně napsané, takovým zvláštním jemným způsobem. Moje druhá knížka od autorky a mám chuť přečíst si další.

Cleo De Nile
07.06.2019 4 z 5

Nejzvláštnější knížka, jakou kdy četla. Při čtení jsem měla takový zvláštní pocit, jako kdybych ten příběh sama zažila... neumím si to nijak vysvětlit, každopádně ten pocit si pamatuji dodnes. Není to nic, co bych přelouskala za dvě hodinky, naopak jsem četla pomalu a vychutnávala jsem si to důvěrně známou, avšak přesto cizí atmosféru. Jen bych si přála uzavřenější konec, tenhle mě neuspokojil. Či případný druhý díl :)

JaneSnapeová
15.03.2019 3 z 5

Pohádka pro dospělé. Měla jsem od knihy větší očekávání.

Dela111
27.12.2018 3 z 5

Pohádka pro dospělé provoněná grilováním a také vůní při pečení dortů. V příběhu jde o rodinná tajemství a vyrovnání se s minulostí.
Děj je velmi jednoduchý, pohádkový, místy naivní. Čekala jsem něco trochu jiného.
Kdo hledá odpočinkové čtení s trochou kouzel a romantiky, tomu se bude kniha líbit.

Sarajana
09.10.2018 4 z 5

Oddechová kniha, se zajímavým/záhadným příběhem.

klara1550
29.09.2018 3 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou, neplánovaně. Účel odpočinku splnila, ale přišla mi taková nedotažená, nedostatečně vytěžený námět, zvláštně klouzající po povrchu - nedokázala jsem nějak začít mít ty postavy ráda.

Mruskulka
11.09.2018 5 z 5

Tuto knížku jsem si vybrala podle názvu. Nějak mi padl do oka. Vůbec jsem netušila, do čeho jdu. Jsem strašně mile překvapená, knížka se mi strašně líbila. Moc krásný pohodový příběh s trošičkou magické vložky :-)

prestiggio
17.08.2018 3 z 5

Ok, nebolo to to čo som čakala, ale bolo to fajn. Po sérii viacerých krimi a thrilerov dobré na odľahčenie, ale radšej mám iné žánre.

Blondebookdevil
01.08.2018 5 z 5

Moje nejmilovanější knížka je to už proto, že je plná dobrého jídla, vůní a nádherných přirovnání. Každé léto, když ji čtu, mám pocit, jako bych se v Mullaby ocitla. Neomrzí se mně a vždycky hltám každé autorčino slovo. Opravdu kouzelné, doporučuji.❤️