Dívka, která sahala po hvězdách

Dívka, která sahala po hvězdách https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158396/bmid_divka-ktera-sahala-po-hvezdach-65cdfc4b10034.jpg 4 269 87

Emily Benedictová přijíždí do pitoreskního jižanského městečka Mullaby v Jižní Karolíně v naději, že se dozví víc o životě své matky, obklopeném mnoha hádankami. Ale od chvíle, kdy dívka vstoupí do domu, kde její matka vyrůstala a kde žije její podivuhodný samotářský dědeček, jehož zatím nikdy nepotkala, nestačí se divit. Ostatně celé Mullaby, kde existují rodinná tajemství, za nimiž stojí snad jen kouzla, je poněkud zvláštní místo. Jak jinak si vysvětlit, že zde žije muž tak vysoký, že dohlédne za obzor. A to je jen začátek... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl Who Chased the Moon , 2010

PetraBery
16.05.2018 4 z 5

Útlá pohádka pro dospělé nás přenese do městečka Mullaby a my máme možnost přečíst si osudy mladé dívky Emily, která se po smrti matky přestěhuje ke svému dědečkovi a její sousedky Julie, která peče kouzelné dorty. Kniha o tajemství, kouzelné tapetě a také prvních láskách. Milé jemné pohlazení.

Jeweler
29.10.2017 5 z 5

To se čte úplně samo :)

Hobitka
10.09.2017 4 z 5

Tato knížka se mi moc líbila. Akorát to nadpřirozeno mi připadalo poněkud nadbytečné.

hrabenka
03.08.2017 4 z 5

Taková příjemná pohádka pro dospělé.

kercah
01.07.2017 3 z 5

knížka se dobře četla, děj je však takový všelijaký. :)

pejty
29.01.2017 odpad!

Nic velkého jsem nečekal a proto ani nejsem zklamaný z toho, jaká to nakonec byla nudná kniha. Děj se za celých dvě stě stránek skoro nepohne z místa, postavy nám jsou představeny na začátku knihy a tím jejich vývoj končí a to velké tajemství, o kterém se tu celou dobu jedná, je nakonec prozrazeno tak poklidnou a nudnou formou, že to zničí i ten poslední střípek naděje pro tuto knihu. Autorka se podle mě snažila pro čtenáře navodit tajuplnou atmosféru, kde se postupně budou odhalovat tajemství městečka, místo toho navodila atmosféru zapadákova, kde když se někdo zastaví, tak skoro umře nudou.

Danago
01.12.2016 5 z 5

Nedokážu ani popsat, jak se po přečtení této knížky cítím. Velice dlouho na mě neměla knížka takový krásný dopad. Určitě to není jen tak nějaká oddechovka. Je to opravdu kouzelná knížka. Trošku pohádkový nádherný příběh. Už dlouho se mi nestalo, že bych od knihy nechtěla odejít ani se napít, vůbec sem nechtěla přestat číst ani na chviličku.
Dala bych hvězdiček mnohem víc než je maximum.

popeluška
22.08.2016 5 z 5

Nádherná kniha .....doslova kouzelná. Právě jsem dočetla a mám z ní krásný pocit :-) Autorka prostě umí a proto si kniha zaslouží plný počet *****.

Aurorita
18.08.2016 5 z 5

Stejně jako Zahrada kouzel, se mi i tato kniha velmi líbila. Takové milé, lehké čtení.

jllv
10.07.2016 4 z 5

Prijemna oddechovka :-)

Nikolaoss
23.05.2016 4 z 5

Žádné veledílo, ale velmi příjemná četba. Rozhodně nejsem zklamaná, protože je fajn si přečíst, že něco taky může dopadnout dobře :). Některá místa byla trochu úsměvná, třeba to záhadné tajemství, ale něco se mi zase líbilo, třeba tapety v pokoji.

Domulenka
01.05.2016 5 z 5

Knihu jsem popadla jako oddechovku, a vazne jsem pochybila v usudkem. Kniha neni oddechovka je to velice krasne propracovana srdcovka, prijemne me prekvapila nejenom tejemnem ale i 2 vztahovymi deji.Přečteno za jeden den a priznam se, na konci jsem se k urcitym pasazim vratila znovu.
Pro me, jednym slovem krasny .....

Tess.96
15.04.2016 4 z 5

Kniha se četla vážně krásně. Autorka si hodně zahrávala se svojí fantazií, takže příběh je trošku neskutečný, ale vůbec to nevadí. Začátek je možná trošku nudnější a pomalejší, ale když jsem se rozečetla, tak to bylo jedním dechem. Jen škoda, že konec tam nebyl rozepsanější trošku více.

veronika9143
04.04.2016 3 z 5

Knížka pro mladé čtenáře o lásce dvou mladičkých lidí a Mullabyjské záhadě. Více najdete v mé recenzi: http://cteme-s-laskou.blogspot.com/2016/04/divka-ktera-sahala-po-hvezdach.html

Dani3
03.04.2016 5 z 5

Kouzelný příběh malého městečka, který postupně odkrývá tajemství jeho obyvatel. Je to příběh o hodném obrovi, který vidí až do zítřka. Kolibříkovém dortu plném naděje, který dokáže vrátit ztracenou lásku a o jedné zahradě, kde poskakuje tajemné světýlko.

Malanika
22.03.2016 4 z 5

Roztomilá knížka o tom, jak nedorozumění může ovlivnit život třem generacím. Jen si ty postavičky oblíbíte a už je konec.

anavi2009
19.02.2016 3 z 5

Za mě docela nuda.. Hlavně jsem pořád čekala, až se rozlouskne to tajemství - a na straně 150 je u 200 stránkové knihy docela tristní. Kniha mě dost nebavila, ale možná to bylo i tím, že jsem měla vysoké očekávání..

Hoshi
14.02.2016 5 z 5

Na první pohled mě zaujala obálka s motýlky, ale vůbec jsem netušila, co mám od samotného příběhu očekávat. Dostala jsem jí, protože kolegyně se stěhovala a rušila větší část knihovny.. Po přečtení jsem ráda, že u mě nalezla "domov".
Příběh je kouzelný, zaujal mě hned od začátku a nešlo se od ní odtrhnout a musela jsem ji dočíst až do konce. Ráda se k ní brzy zase vrátím :)

Charmedka
31.01.2016 4 z 5

Od této tenoučké knížečky jsem vůbec nic nečekala. Kupovala jsem ji za pár korun v Levných knihách, nečetla žádné recenze, hodnocení, zkrátka o ní nic nevěděla. Zaujala mě ale svým názvem a krásnou obálkou.

Knížka Vás chytne již od první stránky. Je tak odlehčeně napsaná, že se čte vlastně úplně sama. Pokud bych knihu měla zhodnotit jedním slovem, označila bych ji za kouzelnou. A to nejen kvůli obrovi, záhadným světýlkům či měnící se tapetě, ale celkově kvůli příběhu.

Alíček13
13.10.2015 5 z 5