Dívka, která psala na hedvábí

Dívka, která psala na hedvábí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355871/bmid_divka-ktera-psala-na-hedvabi-fo8-355871.jpg 4 259 95

Zdánlivě bezvýznamné předměty ukrývají ta největší tajemství… Inara Ericsonová najde v domě své zemřelé tety neobyčejný kus hedvábí, pokrytý velmi složitou výšivkou. Ve snaze rozluštit význam skrytého poselství kontaktuje profesora Daniela China. Společně pak rozkrývají příběh čínské dívky Mei Lien, která do výšivek vepsala svůj pohnutý příběh. Vyprávění o době, kdy Seattlem otřásaly vlny nenávisti vůči přistěhovalcům a kdy bylo nutné činit rozhodnutí, která už nešlo vzít zpět. Pátrání však odhalí mnohem víc. Inara a Daniel zjistí, že její rodina skrývá děsivé tajemství, a že oba mají s čínskou dívkou společného mnohem víc, než by je kdy napadlo…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Girl Who Wrote In Silk , 2015

Imor
04.02.2024 4 z 5

Zajímavý příběh, dvě dějové linie - ta historická dobře napsaná, opět se mi dostalo několik informací z minulosti týkajících se rasových nepokojů v USA. Linie ze současnosti ubírá na kvalitě knihy svou romantikou.

sall02
03.01.2024 3 z 5

Kniha nás zanese do dvou dějových rovin. Současná je možná plytká a dost podobná laciným románkům z červené knihovny.
Historická linka je o mnoho zajímavější, přestože bych byla ráda za větší detaily ohledně tohoto tématu (pronásledování čínských přistěhovalců v USA). Mohlo by být méně romantiky, působilo to pak, že autorka chtěla prvoplánově napsat romantický příběh (nepříliš zdařilý) a aby ho ozvláštnila, posadila ho do kulis historické reality.
Jinak je to spíše nenáročné čtení, které určitě nezklamalo, spíš jsem možná čekala trochu více.

klara1550
29.09.2023 2 z 5

Na knize se mi líbila obálka, podklad historických událostí a taky velmi okrajový motiv, že naši předkové se projevují v přírodě okolo nás a dávají nám znamení, která se můžeme učit vidět. Příběh začínal slibně, ale po úvodu mě nic moc nezaujalo ani nepřekvapilo. Postavy prostě jen odříkávají věty a dělají věci, ale postrádají plastičnost. S dočtením jsem bojovala.

ydnac
24.08.2023 5 z 5

MEI LIEN VYŠILA SVŮJ PŘÍBĚH NA HEDVÁBÍ.

MINULOST:
Její rodinu vyhnali ze Seattlu.
Zažila nebezpečí, strach, velkou ztrátu, samotu, ale i lásku...
Její život byl opravdu těžký, lidé v té době nechtěli žít společně s Číňany.
Opět jsem se musela zamyslet, jestli je dnešní svět jiný...
Každý člověk v něm hledá své místo.

SOUČASNOST:
Inara zdědila dům své tety a musela se rozhodnout, co s ním udělá.
Začala s rekonstrukcí, při níž objevila kus hedvábí, kus rukávu.
Objevila život Mei.

Tento příběh je smutný a zároveň krásný.
Krásný statečností Mei a odvahou Inary.
Děkuji Jenny46 za doporučení :-), kniha mě chytila za srdíčko.
Doporučuji :-).

Mindy
18.08.2023 2 z 5

Mnohem víc mě bavila historická část, která se zakládala částečně na pravdě, než přeslazená a naprosto neuvěřitelná současnost. Celkově zklamání.

kotoulek
24.07.2023 4 z 5

Než jsem začala číst, měla jsem trochu pochybnosti, jestli mě tato kniha bude bavit. Ze začátku mě kniha bavila. Postupem času však ani nevím proč moje nadšení trochu opadlo a musela jsem se lehce do čtení nutit. Ale pořád mě zajímalo jaké kniha přinese rozuzlení, a jak to nakonec dopadne.
Konec jsem přečetla jedním dechem, protože jsem byla hrozně zvědavá, jak to dopadne a to i přesto, že jsem některé vazby a překvapení, která kniha měla na konci přinést, tak nějak v hloubi duše předvídala, nebo mě to alespoň na chvíli napadlo.
Líbilo se mi, že je příběh založen na pravdě, i když samozřejmě postavy a jejich osudy jsou fiktivní. Také jsem se dozvěděla spoustu věcí o staré Číně a bylo dost kruté si uvědomit, jak to tito lidé měli v té době těžké.
Takže závěrem. Byl to hezký zajímavý příběh, který podle mě stojí za přečtení.

Arwen777
11.11.2022 4 z 5

Nečekejte nic náročného, ze začátku jsem byla spíše zklamaná. Příběh mladé čínské dívky Mei Lien je pěkný, ale zpracovaný spíše lehce, málo do hloubky a to i přesto, že je to dobrý příběh a pohnutý osud. Historická linka jednoznačně překonává tu ze současnosti, která má hodně blízko k červené knihovně.
Postupem času si mě kniha získala víc. Dobře se čte, i když některé dialogy jsou velice naivní. Popis krás ostrova Orcas a těžkého života na něm je sugestivní, stejně jako letmé doteky čínské kultury a historických událostí, které jsou hlavní nití vinoucí se příběhem.
Čtenářky, které mají rády lehčí (i když smutný) romantický příběh a rozkrývání rodinných záhad, to vše na pozadí skutečných událostí, si přijdou na své.

sladkovka
06.11.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila i když bylo v knize dost překlepů. Zase jsem se dozvěděla i něco z historie a kultury staré číny. Velmi silný, smutný a dojemný příběh. Za mě všech 5*

Kryštofka
23.10.2022 3 z 5

Hodnocení píšu s menším časovým odstupem a zjišťuji, že po dvou měsících se těžce rozvzpomínám. Přitom příběh čínské dívky byl sám o sobě silný a tragický. To, jak byl předán, není úplně můj šálek kávy.

Jarka88
21.09.2022 5 z 5

Krásná knizka,návrat v čase jak to kdysi mohlo být co prožívali lidé.Začatky cizincu v novém světě, smutky i radosti

Jenny46
24.04.2022 5 z 5

Na knihu jsem narazila zcela náhodně ve výprodeji a musím říct, že to byl silný zážitek i emočně. Myslela jsem, že to je odlehčená kniha...

Kniha je pro ženy knihomolky, které mají rádi romantiku a rodinná tajemství. Příběh, který se mi dostal pod kůži, dvě silné ženy přítomnost Inara E., která jde za svým snem a minulost 1886 Chin Mei Lein příběh čínské dívky a nejkrásnější zážitek toho propojení dojemného příběhu mě dostal, přímo mě konec emočně vyždímal...

Autorka se inspirovala skutečnou historii, proč pašovali Čínany? Proč je zavraždili? Co za tím vším bylo? A část románu je fikce a vřele doporučuji!!!! Jasných 5* dala bych i víc kniha za to stojí si přečíst

Zuknihomol
15.04.2022 5 z 5

Kniha byla dechberoucí, poutavá a ukáplo mi u ní dokonce pár slz. Pohnutý příběh prolínající současnost s minulostí, příbuzenské vztahy a hlavně rasovou nenávist bílých proti čínským obyvatelům, která neznala mezí. Kniha se snaží ukazovat odlišnou čínskou kulturu a přes všechny nesnáze odhaluje, že láska spojuje národy.

pavla67
24.03.2022 5 z 5

krasny dojemny pribeh,tez mi ukaplo nekolik slz

Warty
15.01.2022 5 z 5

Naprosto úžasný příběh s velmi hezky se prolínající minulostí a současností (i když ta byla trochu až moc dokonalá). Část příběhu z minulosti se mi líbila více a klidně by mohla být samostatně.

Rosana
07.01.2022 5 z 5

Krásná knížka, skvělý příběh, i když hodně smutný. Opět mi vadily chyby a překlepy. Ale i tak dávám nejvyšší hodnocení.

veronika9143
09.11.2021 3 z 5

Příběh dívky, která "psala na hedvábí" mě uchvátil. Byla jsem napjatá, chtělo se mi brečet, čekala jsem s každou stránkou, jak bude pokračovat. Kdyby byla kniha celá pouze o tomto příběhu, dala bych jí deset hvězdiček. Druhý příběh, tzv. ze současnosti mě nebavil, byl předvídatelný a nějak mi to kazilo tu atmosféru staré Číny. Inaru jsem neměla ráda a docela mě tato postava štvala. Ne vždy se povede příběhy správně prolnout, zrovna tady se mi to moc nelíbilo. Proto knihu hodnotím jako průměr.

AndreaP.
19.09.2021 5 z 5

Prostě wauuu. Nádherná kniha, ve které se prolínají dvě časové linie. První je z 19. století (příběh těžce osudem zkoušené Mei Lien) a druhý pak ze současnosti (příběh Inary, která po nálezu v domě, který zdědila, pátrá po osudu Mei Lien), kdy nakonec se obě linie protnou. Příběh pohltí a už nepustí. Dotkl se mé duše a mého srdce, kdy jsem se zatajeným dechem četla a u příběhu Mei Lien polykala slzy. Kniha, na kterou asi nikdy nezapomenu.

Adee.K
25.08.2021 4 z 5

Kniha mě velice příjemně překvapila. Děj mě moc bavil, ale dle mého názoru mohlo být zakončení lepší. Působilo na mě dost naivně a uspěchaně. Jinak ale pěkné oddechové čtení.

monushka
31.07.2021 3 z 5

Nebyla to špatná kniha, ale mnohem více mě bavila fiktivní historická část příběhu, než současná.

Batta
08.06.2021 1 z 5

Jak tohle může mít 86 % nechápu. Pro mě ztráta času nad červenou knihovnou. Zajímavé téma ale autorka nic moc asi nestudovala, historická část slabá. Mnohem lepší kniha na téma Číňani v USA je třeba Klub radosti a štěstí od Amy Tan.

pro ženy rodina tajemství přistěhovalci, imigranti čínské znaky rodinná tajemství

Autorovy knížky

Kelli Estes
americká
2017  86%Dívka, která psala na hedvábí

Kniha Dívka, která psala na hedvábí je v