Dívka, která ztratila budoucnost

Dívka, která ztratila budoucnost https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286522/mid_divka-ktera-ztratila-budoucnost-MgI-286522.jpg 4 29 8

Hlavní hrdinka, africká dívka Kehko, se stále potýká s problémy, které ani zdaleka nejsou všední. Nejenže si zvyká na zcela novou kulturu, zvyky, lidi a prostředí, které je pro ni absolutně neznámé, ale navíc stále čelí démonům minulosti. Kehko je však silná žena, která se rozhodla bojovat za zářivější budoucnost. Pomůže jí bolest, která vychází z jejích vzpomínek, překonat všechny překážky? Román plný bolesti, zrady, ale i lásky a naděje.... celý text

PavlaTr
29.01.2021 5 z 5

Po prvních šokujících řádcích jsem si řekla ,že to byla asi špatná volba knihy . Naštěstí jsem pokračovala ve čtení příběhu ,který mě opravdu dostal . Neuvěřitelné ,co se děje ještě ve 21 . století na mnoha místech této zeměkoule !! Často nad tímto příběhem přemýšlím . Vzal mě za srdce . Knihu by si měli přečíst všichni ti ,kteří si stále v této přepychové době na něco stěžují. DOPORUČUJI

Luci136
24.07.2020 5 z 5

Od prvních vět kniha, která ví jak zaujmout to se musí nechat. Příběh k zamyšlení. Realita je to hrozivá, knížka tedy pojímá téma s nadsázkou.
Byly tam momenty, kdy mne příběh přišel směšný, a to díky manželovi coby doktora. Nechci prozrazovat z děje, ale jeho chování mne občas přišlo z cesty...
I tak plný počet, báječná kniha. Snad jen ten konec?

Mikindada
11.06.2019 5 z 5

Velice zajímavá a poutavá kniha, chvílema to ale koresponduje s červenou knihovnou, podle mě dost nereálné, ale určitě se lépe čte dobrý konec. Doufám, že bude pokračování :)

Sarriii
13.02.2019 5 z 5

Kniha mě zaujala v knihovně. Jsem ráda, že sem si ji přečetla. Příjemně se mi četla. Člověk se i něco dozví o jiné kultuře a vnímání běžných věcí. Celou knihu také provází téma ženské obřízky, která se bohužel stále ještě praktikuje na mnoha místech, hlavně v Africe. Je to hrozný, co musí ty holčičky zažívat :( Bylo mi z toho strašně. Jinak mě trochu mrzelo, že konec byl takový useklý. Za mě to bylo spíš na škodu

Marika Vanova
15.10.2018 3 z 5

Kniha se čte rychle, ale množství klišoidních vět a opakujících se popisů a pocitů jí škodí.

hrosulik
29.04.2017 5 z 5

Určitě stojí za přečtení.

Ivana11
23.08.2016 5 z 5

Pokračování příběhu černošky Kehko a českého lékaře Mikeše. Bylo to moc zajímavé, bylo zde ukázáno soužití lidí různých kultur a víry. Moc pěkné, doporučuji přečíst.

Petule5
04.08.2016 5 z 5

Příběh mě velmi bavil a doufám, že bude další pokračování.

2018  67%Došel nám čas
2015  74%Dívka, která nesměla mít sny
2020  85%Síla naděje
2019  74%V náruči kanibala
2016  85%Dívka, která ztratila budoucnost

Kniha Dívka, která ztratila budoucnost je v