Dívka, již jsi tu zanechal

od:

Dívka, již jsi tu zanechal

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý. Poté co městečko, kde Sophie žije, padne do rukou Němcům, ocitají se jeho obyvatelé na samé hranici absolutní bídy a pro kousek chleba musejí často dát všanc i holý život. A tehdy Sophiin portrét upoutá pozornost nového Kommandanta. Německý důstojník je obrazem doslova posedlý a Sophie je odhodlaná riskovat cokoliv – rodinu, svou pověst i život –, jen aby mohla znovu spatřit svého muže... O bezmála sto let později dostane Liv Halstonová od svého muže darem působivý portrét mladé ženy, který koupil za pár šupů na ulici. Posléze se ovšem ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, a rozhoří se boj o to, kdo je jeho skutečným vlastníkem. A Livino přesvědčení o správnosti věcí podstoupí náročnou zkoušku. Stejně jako Sophie je však pevně odhodlaná bojovat za to, co má na světě nejraději......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/226510/divka-jiz-jsi-tu-zanechal-gL5-226510.jpg 4.61359
Originální název:

The Girl You Left Behind (2013)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
Počet stran:432
Překlad:Lucie Mikolajková
Edice:Edice světový bestseller
Autor obálky:Kateřina Stárková
Vazba knihy:vázaná s přebalem
ISBN:978-80-249-2865-4
Nahrávám...

Komentáře (417)

Přidat komentář
m.valova
20. března

Hezká kniha,akorát se člověk musí překousat tím úvodem,ale je to jen můj názor.

LaDouceBrise
14. března

Příjemné čtení spíše oddechového charakteru.

První část knihy vyprávěnou z pohledu Sophie, která byla takovou zpestřující sondou do její minulosti, jsem si naprosto vychutnávala. Čtení mě bavilo, styl psaní byl lehký a děj pěkně plynul.
Druhá část knihy mě trochu zaskočila, autorka najednou přešla na vyprávění z pohledu třetí osoby, což mě mírně vyvedlo z míry. Z toho důvodu mi také nějakou dobu trvalo se opět ponořit do děje, ale naštěstí jsem si rychle zvykla.
Mé nadšení z knihy však asi v půlce trochu pominulo, zdlouhavé popisy mě začínaly nudit a k mému zklamání události nabraly spád až cca sto stránek před koncem. Z toho důvodu také podotýkám, že by vůbec neuškodilo, kdyby Jojo svůj román o nějakých sto stránek ochudila.

*** MENŠÍ SPOILER ***
Mám jednu osobní výhradu k závěru. Možná, že je chyba ve mně, ale ten přehnaně šťastný happy end mi byl až protivný. Dle mého názoru by bohatě stačilo všechno ukončit na stránce 386, kde se Liv dozví, že Sophie zemřela na španělskou chřipku v táboře a obraz jí byl Her Kommandantem ukraden. Myslím, že té Paulovy záchranné akce nás mohla autorka klidně ušetřit a pro Liv a Paula by to na straně 386 skončilo realistickým, uvěřitelným otevřeným koncem.
*** KONEC SPOILERU ***

Celkově knížku DOPORUČUJI, je vhodná hlavně pro líná letní odpoledne, kdy dokáže příjemně zpestřit den a posloužit jako účinná obrana proti nudě.

Byxy123
12. března

Tato kniha byla mojí prvotinou od Jojo a musím říci, že jsem ráda, že jsem se do toho pustila. První asi 4 kapitoly mi tedy trvalo se začíst, ale to přičítám spíše tomu, že na romány nejsem zvyklá. Pak když se děj přenesl do přítomnosti jsem se musela ke čtení trošičku nutit, protože to byl velký skok hlavně ve formě vyprávění, ale pak když jsem se do toho pořádně ponořila, musela jsem hltat další stránky, jen abych věděla jak to skončí. :)

prochajda
06. března

Krásná, úžasná a milá kniha, plná lásky i napětí.
Také mě více dojal příběh Sophie, ale celkově super, mohu jen doporučit.

eliášová
04. března

velmi dobré

kroftik
03. března

Trošku mě při prvních stránkách zamrzelo, že jsem sáhla po téhle knížce hned po Posledním dopisu, protože obě knížky střídají časová období, i když každá kniha období jiná. Ale stačilo se začíst a všechny pochyby byly pryč. Další skvělá Moyes, originální, čtivá, romantická, ... PS: Nakonec já stará cynička i plakala...

popelka595
27. února

Nemám ráda knížky s válečnou tématikou. U Jojo Moyes jsem se překonala. A jsem za to hrozně ráda, protože Dívka, jež jsi tu zanechal; je ten nejsilnější příběh, co jsem kdy četla.

caracol
27. února

Co k tomu dodat? Po dočtení knihy mi došla slova...
A to se do knihy po přečtení anotace moc nechtělo...

Krásný, dojemný příběh, psaný s citem..
Příběh Liv mi přišel horší (nikoli špatný, jen v porovnání horší), tolik mne nezaujal. Oproti tomu příběh Sofie byl tak dojemný, krásně napsaný, že 5 hvězdiček je málo!

Kniha ukazuje ohromnou sílu lásky, která vás zcela pohltí.
Rozhodně stojí za přečtení!

jittik
25. února

Opět úžasné čtení od začátku až do konce.
Kniha plná lásky, zoufalství a hlavně naděje.

MOmoMO
22. února

Velmi pěkné čtení. Více mě bavila část se Sofií, ale vlastně k tomu nemám co říct. Bylo mi jen líto, že kniha končí.

popeluška
15. února

Moje první kniha od autorky....a jsem úplně nadšená a spokojená s autorčiným stylem psaním.Kniha je naprosto úžasná.Budu na ní ještě dlouho vzpomínat a přemýšlet o ní :-)

Fantastička
12. února

Další parádní čtení od této autorky, tyto její knihy se mi prostě dobře čtou, vždy se začtu a potom mi dělá potíž přestat číst, takže s touto jsem skončila ve tři hodiny ráno, protože to bylo napínavé a chtěla jsem se dozvědět, jak to všechno dopadne. Těším se na další knihu od ní:)

KathySK
11. února

Podľa mňa najlepšia kniha od Jojo!
Kniha sa fantasticky číta, zhltnete ju a nedokážete sa od nej do poslednej strany odtrhnúť. Mňa oslovila aj tým, že popisuje život taký aký bol za čias, na ktoré nikto rád nespomína. Príbeh dvoch žien, ktoré žijú v úplne iných časoch, vás totálne pohltí. Mnohí sa bránia čítať knihy s dvoma časovými osami ale v prípade Jojo sa nie je čoho obávať. Všetko do seba krásne zapadá.
Rozhodne odporúčam všetkým, čo majú radi silné príbehy, drámu, lásku a nečakané konce.

misowi84
11. února

Už mě to pomalu přestává bavit. Toto je čtvrtá kniha od Jojo Moyes a mě docházejí slova. Opět velmi silné, emotivní a vtahující.. Nevím co dále dodávat.

Jsou autoři, které máte v oblibě. A pak ty, které milujete.
Kam Jojo řádím já, je asi zřejmé...

lite
10. února

Moc pěkná kniha, čtivá, strhující, i trochu napínavá. Byla jsem moc ráda, že autorka dovedla příběh i první hrdinky do konce, abych nemusela knihu odkládat s velkým otazníkem.

xSimaix
09. února

Jojo vážně píše jedny z těch nejvíce nezapomenutelných knih...

Dívka, již jsi tu zanechal je opravdový zážitek. Moci vstoupit do života těchto dvou nesmírně silných žen, které se nikdy nemohly poznat, ale přesto si navzájem změnily životy a inspirovaly se, se nedá nazvat jinak než-li zážitkem.
Upřímně není toho mnoho, co bych mohla k této knize říci, to člověk musí jednoduše zažít.

Vřele všem doporučuji tento krásný příběh plný smutku/štěstí, lásky/hněvu, bojovnosti, oddanosti, víry a propojení všech těchto emocí a vlastností do dvou příběhu žen, jež společně bojovaly za to, v co věřily.

Amy27
09. února

Nemám slov! Úchvatné! :* První světová válka je pro mě velkou neznámou. Díky této knize jsem se dostala do dané doby a celou dobu jsem s hlavní hrdinkou soucítila. U druhé poloviny knihy (současnost) jsem se bála, že se do toho už nedostanu a brala to jako "vyrušení" z první poloviny... vydrželo mi to asi dvě stránky.. :D Druhou hlavní hrdinku jsem zbožňovala hned také. Doporučuju! :)

hrosik3
31. ledna

Průměrná kniha, zejména příběh Liv byl kostrbatý, neuspořádaný. Sophie mě zaujala mnohem víc, i vykreslení jejich městečka za 1. světové války.

Imor
29. ledna

Opět výborně napsaná kniha. Je radost koupit si knihu, která se povedla.

Bablu
28. ledna

Nečekaně skvělá kniha, líbilo se mi prolnutí dvou časových rovin, i když ta válečná doba byla velmi smutná.

tereza8418
28. ledna

Tato kniha me velmi mile prekvapila,romanticky pribeh byl schovan za dramatickym pribehem, az bych rekla detektivnim. Velmi poutave napsano,nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Za me zatim nejlepsi kniha,kterou jsem od autorky cetla.

langova.katka
27. ledna

Úplně mě to neoslovilo. Líbila se mi dramatičnost, ale bylo to opravdu smutné. Kniha mě bohužel moc nevtáhla, četla jsem ji dlouho, neměla jsem potřebu jí hned znova otevírat. Pro mě velmi hluboké čtení, které mě totálně dostalo svým dechberoucím koncem.

Space.Junkienka
22. ledna

Láska a válka, nebezpečí a pohoda, rodina a samota, důvěra a nevěra.... Pro mě jeden z lepších románů od Jojo...Ostatně zrovna tahle kombinace asi ani nemohla zklamat.

katka639
17. ledna

Klasicky takovéto knihy vůbec nečtu. Jojo mi však přirostla k srdci. Je to již čtvrtá kniha, kterou jsem od ní četla. Ze začátku mne moc nenadchla. Ve chvíli, kdy se však začala prolínat obě časová pásma mě kniha už nepustila a musela jsem ji dočíst na jeden nádech. Za mě 4*.

Lucka332
16. ledna

Opět nádherný příběh od Jojo. Velmi čtivé a zajímavé.

syky245
13. ledna

Tohle byl třetí kniha, co jsem od Jojo četla a nejlepší. Krásně se prolínají dva děje, válečné prostředí a příběh o lásce. Dlouho se mi nestalo, že by mě děj knihy tak chytl za srdce, jako u téhle knihy

ufounek173
13. ledna

Krásná kniha,dnes si jdu půjčit další,tato spisovatelka mě ještě nezklamala.

Lavin
09. ledna

Vážné téma, ale krásné čtení.

Kriss4
07. ledna

Také mě kniha nijak neohromila. Jak již psala slečna níže, příběh mi přišel průměrný a prolínání obou časových pásem mi k sobě nesedělo. Povaha hlavní hrdinky ze současnosti mi byla protivná.

Lejdus
28.12.2017

Skvela kniha. Zprvu jsem se obavala, ze se cely dej bude tocit kolem roku 1917 a prvni svetove, ale autorka mile prekvapila. V podstate mne bavila stranka detektivni, zjistovani minulosti a souvislosti, to se mi libilo opravdu nejvice. Jakmile jsem se dostala za prvni ctvrt knihu, musela jsem cist velmi intenzivne - byla jsem zvedava, jak to vse dopadne :)