Dívka, již jsi tu zanechal

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý. Poté co městečko, kde Sophie žije, padne do rukou Němcům, ocitají se jeho obyvatelé na samé hranici absolutní bídy a pro kousek chleba musejí často dát všanc i holý život. A tehdy Sophiin portrét upoutá pozornost nového Kommandanta. Německý důstojník je obrazem doslova posedlý a Sophie je odhodlaná riskovat cokoliv – rodinu, svou pověst i život –, jen aby mohla znovu spatřit svého muže... O bezmála sto let později dostane Liv Halstonová od svého muže darem působivý portrét mladé ženy, který koupil za pár šupů na ulici. Posléze se ovšem ukáže, že obraz má nesmírnou cenu, a rozhoří se boj o to, kdo je jeho skutečným vlastníkem. A Livino přesvědčení o správnosti věcí podstoupí náročnou zkoušku. Stejně jako Sophie je však pevně odhodlaná bojovat za to, co má na světě nejraději...

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/226510/divka-jiz-jsi-tu-zanechal-gL5-226510.jpg 4.61709
Vydáno:, Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind (2013)

Počet stran:432
Jazyk vydání:český
Překlad:Lucie Mikolajková
Edice:Edice světový bestseller
Autor obálky:Kateřina Stárková
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-249-2865-4

Kniha Dívka, již jsi tu zanechal

BoženaN
včera

Bavilo mě to od začátku do konce a ještě dlouho jsem musela na příběh myslet.

Fillipa
včera

Nechápu vysoké hodnocení, nedostala jsem se dál než k první večeři vařené pro Němce. Stud a trapnost jsou pocity, které ve mně začátek zanechal.

ste_mi
předevčírem

Zajímavý námět a propojení dvou příběhů. Velmi čtivá knížka. První část napínavá, pak spíše taková klasická moderní červená knihovna. Závěrečný dvojí happyend mě svým způsobem zklamal..

Martina1725

V knize se prolínají dva příběhy. První je chytlavý a napínavý a pak najednou čtenář spadne do druhého příběhu, krerý se ze začatku trochu táhne. Pak už se to trochu rozjede. Nakonec se oba příběhy propojí.

strippedd

Se začátkem jsem trochu bojovala ale příběh Sofie i Liv mě zasáhl. Když chci sáhnout po láskyplném čtení je to vždy JoJo. Těším se, až se k tobě zase vrátím.

99jana99

Krásné čtení, od začátku do konce.

AyaEssa

Vyborny zacatek, kterym kniha zaujme, se bohuzel posleze zmeni v plytky sablonovity pribeh jako z cervene knihovny vcetne banalniho happy-endu. Jako by autorku omrzelo si s knihou "hrat" nebo ty 2/3 dopsal nekdo jiny. Velka skoda!

Lucinky

Skvělá kniha,nemohla jsem se od ní odtrhnout...Kdyz jsem četla příběh Liv,tak jsem doufala,že tak tam bude vysvětleno,jak to dopadlo se Sophii...a nebyla jsem zklamaná.Knihu mohu jen doporučit!