Dívka, 15, milá, ale praštěná

Dívka, 15, milá, ale praštěná https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8260/divka-mila-ale-prastena-8260.jpg 4 148 24

Jess Jordanová série

Být patnáctiletá dívka není žádný med, zvlášť když zadek kyne a kyne a bujné poprsí pořád nikde. Kdyby aspoň nejlepší kamarádka nevypadala jak bohyně lásky. Ale co se dá dělat, když chce člověk někoho oslnit, tak na sobě prostě musí trochu zapracovat. Poněkud nesouměrná Jess nemá o nápady, jak vylepšit svůj zevnějšek, nouzi (a o trapasy taky ne). Podomácku vyrobená silikonová ňadra z polévkové konzervy a mikrotenových sáčků jsou naprosto dokonalá, ovšem jen do té doby, než…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Girl, 15, Charming But Insane , 2007

Kristy.K.
01.04.2022 5 z 5

Příběh vypráví 15ti letá dívka, která řeší každodenní dívčí problémky.
Hlavní hrdinka Jess bydlí se svojí mamkou. Často se s ní hádá, asi jako každý v jejím věku. Štěstí, že s nimi žije ještě babička, se kterou má Jess kamarádský vztah. Je vtipná a pomáhá své vnučce vyrovnat se se vším, co jí potkává.
Má také nejlepší kamarádku a kamaráda, jenže v jejich přátelství je doprovází různá nedorozumění, což je od sebe může navždy oddálit.
Jess žije klasický život teenagera, často tedy vznikají různé vtipné situace, u kterých se směji nahlas.
Zaujal mě autorčin humor - opravdu se dokáže vcítit do středoškolačky, krásně vystihuje její nálady a pocity. Knihu bych doporučila hlavně dívkám mého věku, co se chtějí odreagovat a zasmát se.

Elulilinka1
09.04.2021 2 z 5

Za mě teda žádná sláva. Slabší kniha, nebo jsem z toho vyrostla. Do čtení jsem se místy musela nutit, za hlavní postavy jsem se cítila trapně... Dvě ⭐ za mě adekvátní hodnocení. Do dalších dílů se už nepustím.

Nikollinka
24.01.2020 5 z 5

Sue Limb - klasika pro slečny. Doporučuji

Terezaa
01.11.2016 5 z 5

Na dovolené jsem ji četla 2x za sebou, po dovolené asi ještě 5x. A neomrzela. Tahle knížka nikdy neomrzí - zábavná a pozitivní. Takové odlehčené počtení.

sona2845
27.06.2016

Kdyby jste chtěli vědět jak ty díly jdou za sebou tak to tady máte

Dívka, 15: Milá, ale praštěná
Dívka, 16, Bombastický večírek
tady je když tak odkaz: http://www.databazeknih.cz/serie/jess-jordanova-2469

Jess5
15.06.2016

Ahoj! Chtěla bych se zeptat jako skoro všichni ostatní jak jdou ty díly po sobě?? pls odpověztemi! Jinak přečetla jsem Dívka 15 Milá ale praštěná= boží knížka já normálně nečtu ale když jsem dostala do rukou tuto knížku tak jsem jí měla přečtenou za dva dny a to jsem četla i ve škole při hodině :D Pls napište jak to jde za sebou! Sue Limb je zatím moje nejoblibenější spisovatelka!

Choco_latte
24.03.2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak jsou tyto knihy popořadě, předem Vám děkuji za odpověď

lemichaela
28.08.2015 4 z 5

Fajn knížka pro holky :) Po čase se do ní začtete a i zasmějete.. 4/5 :)

vilzuss
24.01.2015 4 z 5

Kniha je úžasně vtipná, styl psaní je originální, moc se mi to líbilo. Zápletka je dost klasická pro dívčí romány, ale stylem, jakým je kniha napsaná, to v celku nemá chybu :) jako oddechovou knihu mohu jen doporučit!

Aléda
24.10.2014 5 z 5

Nenáročné, ale velice zábavné čtení. Tato kniha byla taková odpočinková, ale nasmála jsem se u ní dost :) Konec moc hezký..nezaslouží si nic jiného než 5*

Vája@
19.10.2014

Tohle super knížka a nejlepší je konec!

Klaris 99
27.02.2014 3 z 5

Dívčí romány mají většinou stejnou linii děje.To je jen, ta chce být s tím, jenže on miluje jinou, a ta miluje kluka, u kterého zjistí, že je gay. A taky jsou nabity bláznivými nápady, ktré mají být vtipné, ale ne vždy se to povede.Osobně nemám moc ráda dívčí romány, ale to neznamená, že mě k jejich přečtení nemůže nic přesvědčit.
O knihách od Sue Limb jsem slyšela už předtím. Měli hezké recenze, a prý měli být hodně vtipné, a tak když jsem našla první díl této série v naší městské knihovně, tak jem si řekla proč ne? Tak jsem do toho pustila.
Zápletka opět klasika, v ničem nepřekvapila, ale co mě překvapilio byl autorčin úžasný styl psaní a přirozený humor. Opravdu byly chvíle, dky jsem myslela, že se smíchy počůrám. A už jen díky humoru nemohu tuto knihu hodit do škatulky k jiným dívčím románům.(jo píšu, jak bába, ale dívka jsem a ještě dlouho budu :D)
Je to opravdu jeden z těch lepších románků, takže kdo se na ně specializuje, doporučuju přečíst.:D

poiuztrewq123
16.02.2014

Ahoj lidi můžu poprosit neví někdo jak jdou za sebou všechny díly této série

IvcaK98
20.09.2013 4 z 5

Pro náctileté holky ideální :)

cechuu
12.08.2013

ahoj, prosim vás, nevíte někdo, jak jdou tyhle knížky celkově za sebou? aby to nějak dávalo smysl? :) předem díky za případnou odpověď :)

Kačuul
02.07.2013

Tyhle série Dívka 15, 16 a Dívky 15, 16 jsou bezkonkurenčně nejvtipnějšími knížkami, jaké jsem kdy četla. Vážně humorem vyšťavené (ok, puberťáckým většinou, ale třeba pro mě je to to nejlepší, když pubertou zrovna procházím) a skvělé jako oddechové čtení. Doporučuju všem pubertálním holčinám, které se hoodně rády smějí a milují pěkné holčičí příběhy, které se čtou jedním dechem.

Weasley
24.06.2013 4 z 5

Úžasná kniha o dospívání se vtipem. Myslím, že tato série knih nemá žádné konkurenty. Počte si jak teenager tak i starší.

Knihoholka:'33
16.04.2013 3 z 5

Jess:) Nejúžasnější série knížek:'DD Stačila věta a řvala jsem smíchy, což se mi u moc knížek nestává:'DD Doporučuju:'))

baramusic
03.02.2013

Úžasná kniha, už mám přečtené všechny 15ctky!Nejlepší je stejně flirtování po francouzsku.:)

johisa
18.06.2012 5 z 5

Naprosto bezvadná, úžasně vtipná a bezkonkurenční, No prostě stojí za přečtení!!!

Sue Limb
britská, 1946