Divergence
ekniha

Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka – úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/192657/divergence-192657.jpg 4.43562

Povstalecká trilogie (1.)

Divergent (2011)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, CooBoo

NikolIris

Pre mňa bola táto knižka niečo nové a musím povedať, že v tej dobe ma to úplne dostalo a čítanie som hltala. Ten svet a ako v ňom veci fungovali. Oslovilo ma to viacej ako Hunger games a tak som sa vrhla na knižky. Bola som spokojná a sú v knižnici u mňa doteraz.

Freya365

Divergenci jsem si chtěla přečíst už delší dobu. Jenže pořád jsem si nebyla jistá, jestli se do toho vrhnu. Nejprve jsem totiž četla Hunger Games, ze kterých jsem byla zklamaná. Pak jsem ale Divergenci zahlédla v knihovně a řekla si, že to teda zkusím. No...
Kniha mě bohužel zklamala. Do čtení jsem se musela nutit s myšlenkou, že zaujetí naroste v průběhu knihy. Jenže jsem se moc nedočkala. Postavy v knize (hlavně Čtyřka) mi nepřišli moc charakterizované.
. Pro mě byla kniha slabší průměr. Filmové zpracování se mi líbilo více.

BeyondHorizon

Viděla jsem knihu všude, všichni mi ji doporučovali, až jsem se nakonec podvolila. Čekala jsem od knihy až moc. Začátek ušel a tak nějak to šlo až do toho konce. Na další díl jsem se ale nedala. Hlavní hrdinka mi byla protivná. Pro mě zklamání.

dia.riedl

Mám to radši, než Hunger games :)

Etule

Od knihy jsem toho mnoho neočekávala, proto jsem byla příjemně překvapená. Přes pomalejší začátek, jsem se od chvíle, kdy se rozjel výcvik nedokázala odtrhnout. Moc se mi líbilo jiskření mezi Triss a Tobiasem. :) Jsem velmi zvědavá na pokračování a chystám se mrknout i na filmy, jen pro porovnání.

tereza5767

Kniha se dobře čte, ale doporučila bych ji spíše mladistvé kategorii čtenářů. Fajn letní čtení, nic víc nic míň.

Macawi

Nejlepší díl série.

adam.ruby

Kniha dopadla mnohem lépe než serial...

Pamima

Kniha měla určitě neotřelý námět. Rozdělení do frakcí a činnost jich samotných. Hlavní hrdinka mě nijak zvlášť nezaujala, ale to může být věc názoru. Dávám knize tři hvězdičky - takový zlatý střed.

archandelka

Divergence se mi velmi líbila. Hlavně teda rozdělení do frakcí, které byly ze začátku vytvořeny z ušlechtilých myšlenek, ale jak se ukazuje, i dobrý záměr se může velmi zvrhnout, když se z něj udělá nebezpečná ideologie.
Těším se na další díly.

Anniie

knížka byla celkem dobrá... musím říct že film se mi líbí víc ale i tak to bylo moc hezké čtení :) . Knížku bych zařadila spíš mezi oddechové knížky. První díl mě baví nejvíc z celé triologie, protože v ostatních dílech se mi zdá že se Tris a Tobias/Čtyřka jen hádají :( . ale jinak dobrá distopie. Doporučuju :))))

Fanttastica

Dala bych spíš 3,5 ale to tady nejde. Děj ok, ale hlavní hrdinka taková průměrná. Vidím tam jistou podobnost s Hunger games , ale zase tak hrozné to není. Rozdělení frakcí povětšinou (podle mě) nadělalo víc škody než užitku.

Siwan

Přečetla jsem celou sérii. Pokud bych měla hodnotit knihy jednotlivě, pak se mi určitě nejvíc líbil první díl. Zároveň příjemně překvapil konec celé série. Osobně se mi líbilo téma frakcí, ale mě obecně baví různé verze o tom "co by kdyby". A to celé mezi tím většinu času dobře fungovalo. Jenom se po přečtení celé serie nemůžu zbavit dojmu, že dvě knihy by možná stačily. Love story přiměřeně neotravující, takže za mě dobrý :-)

Adele02

Fajn. Asi to beru jako průměr.
Jako jo, vím, proč z toho byli všichni odvázaní, protože ten žánr tenkrát ještě nebyl tolik rozjetý, ale teď jsem to četla už několikrát... a je dost poznat, že to je prvotina. I tak jsem ale zvědavá na pokračování. :)

Veronika33

Kniha má zaujímavý námet, najmä rozdelenie ľudí na frakcie sa mi páčilo. Dej však miestami viazol, kniha ma nudila. Filmové spracovanie ma trošku viac okúzlilo, keďže som ho videla skôr ako knihu, som možná ovplyvnená. Takže taká skôr priemerná kniha.

Storm5007

Po pravdě řečeno do čtení této knihy se mi zrovna moc nechtělo. Neměla jsem potřebu si ji koupit. Pak se, ale vše změnilo když jsem ji dostala jako dárek. Přečtenou jsem ji měla za 3 dny a po přečtení jsem se málem přerazila, abych si koupila další díly s očekáváním co bude dál :oD. Na knize mi sedlo snad úplně všechno, děj, popis světa, frakcí, postav ( má oblíbená postava je jednoznačně Tobias. Zasmušilí, inteligentní a charismatický dobrák, schovávající svou dobrosrdečnost za drsnou slupkou :oD ). Určitě doporučuji.

Arte

Kniha vcelku dobrá, ale námět stejný jako tolikrát. 3/4 knihy jsem čekala, než se hlavní hrdinové políbí a to byl víceméně hlavní důvod, proč jsem četla dál. Určitě někomu tato kniha může vyhovovat, ale pro mě to nebylo ono.

makul

Kniha se mi moc líbila. Chystám se na další díly :D Škoda, že jsem ještě předtím viděla film, kniha je totiž stokrát lepší!

1Světluška2

Úžasná kniha, plná napětí a překvapení.

martina.culik

Na každý dystopický román se povede, ale tato série se povedla. Bavila mě moc a našla jsem si několik oblíbenců, i když jsem své názory musela upravovat, podle toho, jak se postavy v knize vyvíjely. Každopádně se jedná o akční, neotřelou knihu, kterou můžu vřele doporučit. U této série nemám v zásadě nic ani proti filmovému zpracování.

arket

O chlup lepší než Hunger games. Ocenila jsem v příběhu milostnou zápletku, alespoň to není jen bezduché zabíjení. Další díl si přečtu ráda.

lulu28501

Na poličce asi čekala 2 měsíce.
Četla jsem ji dva dny.
A je to úžasná kniha ,zamilovala jsem si celou tuto sérii.
Díky téhle knize jsem začala číst .
Vážně mm nikdy jsem si před touhle knihou nemyslela že bych mohla někdy číst .
Takže je to moje srdcovka.
Přečetla jsem ji už 26.12. 2015

beauty_queen

Opravdu velice originální a poutavý děj, hlavní hrdinka je opravdu velice sympatická a i styl psaní autorky je úžasný.
Tato kniha patří mezi moje naprosté oblíbence a přečetla jsem si ji hned několikrát. Děj jsem nadšeně hltala a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Podle mě je kniha spíše určená pro dospívající mládež, avšak pokud právě nedospíváte, ale máte chuť na něco lehčího, rozhodně se jí nebojte a s chutí do toho.

MájaM.

U mě jedině 5 z 5ti hvězdiček,jinak ohodnotit tato kniha nejde. Děj naprosto dech beroucí a strašně se mi na knize líbí,že ukazuje svět z jiných pohledů. Tím jak se Tris mění,tak i jinak přemýšlí a vnímá svět. Možná mám ten pocit jen já,ale opravdu mi to tak příjde,hlavně v následujících dílech.
Pokud jste neviděli film,doporučuji si prvně přečíst knihu a poté se kouknout na film. První filmové zpracování se celkem knize ještě podobá,ale od druhého dílu už moc ne... Proto si nenecháme zkazit knihu něčím,co je ve filmu:) Ale i přesto mám ráda jak knižní zpracování,tak to filmové:)

Kiwi24

Krásná kniha, i když je v ní opět hrdinka a vyšší sytém...

Luucie

Miluji tyhle knížky. Na Divergenci jsem narazila nedávno, sice jsem už podobné členění krajů a postavení lidí četla v podobě Hunger Games či Selekce. Ale každá série mi ukáže něco jiného, zajímavého.
Bohužel jsem udělala tu chybu, že v půlce knížky jsem si pustila film. Pak už mě čtení tolik nelákalo, věděla jsem co bude následovat, ale i tak mám dolouskáno a plynně přecházím na Rezistenci.

George@

Předtím, než jsem si tuhle knížku přečetla, jsem od ní očekávala hodně a musím říct, že mě nezklamala, mé očekávání dokonce možná předčila. Velmi napínavé, knížka mě skoro úplně pohltila a na každou novou kapitolu jsem se těšila. Možná bych si ji přečetla ještě jednou :-)

CrazyTyna

Viděla jsem film a docela si to udělali podle sebe, musím říct že první díl se mi líbil, druhý jakžtak a třetí mě nebavil

Vampirosa

Už dlouho před přečtením knížky jsem viděla film, a tak jsem měla od psané formy jistá očekávání. Zpočátku byla všechna naplněna, ale jak příběh plynul, postupně se začínal odklánět od filmu, což mě poměrně zmátlo, ale nebrala jsem to rozhodně jako problém.

Příběh je originální a poutavý. Hrdinku si zamiluje snad každý a jejímu milostnému románku se Čtyřkou jen a jen fandí. Ačkoliv jsem po dočtení měla z knížky dobrý pocit, k pokračování jsem se neodhodlala. Je to možná proto, že jsem si nechtěla udělat zmatek v dějové linii, kterou vypraví filmová adaptace. Proto budoucnost psané Divergence vidím někde v dáli, ale doufám, že jednoho dne si všechny díly přečtu a užijiu. :)

ajasin

Samozřejmě nejsem cílová skupina pro tento žánr. Přečetla jsem ze zvědavosti co čtou dnešní mladí. A kdyby mi bylo -náct, byla bych nadšená.