Dívčí válka

Dívčí válka https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346770/mid_divci-valka-slc-346770.jpg 4 34 12

Po smrti kněžny Libuše, která prosazovala rovnoprávnost mezi muži a ženami, se vše změní. V zemi vládne kníže Přemysl a u toho ženy nemají zastání. Vlasta, snoubenka ctihodného Ctirada, se marně snaží vést s knížetem rozumnou řeč. Když ji i její milý veřejně zostudí, plna hněvu a lítosti vyhlásí se svými věrnými válku mužům. Povede boj i její srdce?... celý text

Bell@
Bell@
12.02.2024 3 z 5

Knížka se velmi dobře a rychle četla.

Carol1122
Carol1122
02.05.2023 3 z 5

Milý historický román nebo spíše povídka:)

Kakho-Oto
Kakho-Oto
11.11.2021 3 z 5

Kniha se čte velmi dobře, avšak první román od Ciprové, který jsem přečetl (S cejchem ďábla) se mi líbil podstatně více. Autorka napsala svou představu o průběhu bájné dívčí války, k níž samozřejmě nikdy nedošlo.

cecetka
cecetka
04.10.2020 3 z 5

Takova hezka pohadka na dobrou noc.
Prijemne napsane, opravdu dobre se to cetlo.

sgjoli
sgjoli
21.05.2020 4 z 5

Velmi svižné a dynamicky napsané vyprávění o Vlastě, Ctiradovi a o tom, kterak k tomu došlo, že se dívky a ženy postavily mužům v boji za svá práva. Knihu jsem si užila, byla napsaná velmi příjemným jazykem a stylem, který mi sedl do noty. Asi úplně neumím popsat, co přesně mi chybělo, abych dala plné hodnocení. Nicméně autorka tuto tématiku rozhodně zpracovala velmi obstojně a velmi sympatickou a přístupnou formou, která má šanci oslovit širší čtenářské publikum. U knihy jsem si příjemně odpočinula a také jsem cítila příjemné napětí, jak jsem fandila ženským v jejich snažení. Konec mne trochu překvapil - ten jeden určitý zvrat na konci jsem nečekala, takže za to palec nahoru. Asi jsem ten příběh o dívčí válce neznala dosud tak detailně, že mi ten konečný zvrat doteď unikal. Každopádně mohu doporučit.

Terisek99
Terisek99
08.10.2019 5 z 5

Moje první kniha od této autorky. Krásná knížka. Přečtená za jedno odpoledne při odpolední kávě. Nedokázala jsem se odtrhnout =D

Le Chat
Le Chat
02.03.2019 5 z 5

Knížku jsem si opravdu užila, takže za mne 5 hvězdiček. :-)

daza.dt
daza.dt
02.11.2018 2 z 5

No co napsat - pro mě zklamání, ale dočetla jsem. A už nikdy více.

ivana02
ivana02
26.10.2018 4 z 5

Pověst o dívčí válce, tentokrát trošku jiná, než jsem jí znala. Lehké, jednoduché a přitom zajímavé čtení. Mohla být klidně delší, abych si ji více užila. Určitě si přečtu i další autorčiny knihy, je to přijemné osvěžení, občas si vzít do ruky ženský román a ještě z českého historického prostředí.

alnahu
alnahu
01.11.2017 4 z 5

Po smrti kněžny Libuše ,která bojovala za rovnoprávnost mezi muži a ženami se vše změnilo. Na hradě Blížejov po smrti otce, matky a bratra Luky vládla Vlasta, která chtěl pokračovat v šlépějích Libuše ,což ji chtěl znemožnit kníže Přemysl ale i její nastávající Ctibor. Vlasta se s děvčaty zabydlela na hradě Děvín a odtud podnikala výpravy proti mužům. Zajímavá kniha z historie ,dobře se četla.

milunka21
milunka21
31.08.2017 5 z 5

Další skvělý historický román od autorky. Rozhodně doporučuji. :-)

broskev28
broskev28
23.08.2017 3 z 5

Knížka mě mile překvapila - příběh sice nekopíruje zřejmě nejznámější verzi dívčí války, ale historická správnost Kosmova vylíčení je sporná. Autorka napsala knihu tak, aby byla čtivá a pochopitelná dnešním čtenářům (či spíše čtenářkám) a myslím, že se jí to docela povedlo. Přinejmenším Ctirad si zaslouží můj obdiv . . .