Kočičí holka

Kočičí holka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3959/bmid_kocici-holka-ITD-3959.jpg 4 408 59

Dívčí tajemství série

Tajuplný a napínavý příběh patnáctileté Katie o tom, že být jiný a zvláštní někdy stojí za to! Katie žije po smrti svých rodičů s babičkou a strýčkem na malém anglickém ostrově a vede poklidný život, až do chvíle, kdy zjistí, že kromě lidských má v sobě i kočičí geny. Kdykoli se ocitne v ohrožení, zježí se jí vlasy, daleko lépe slyší a dokonce vidí ve tmě. Celý život se jí najednou převrátí naruby! Babička je obviněna z vraždy a Katie zjistí, že se smrtí jejích rodičů není vše tak, jak si až dosud myslela.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Katie Cat , 2006

gabriela8704
13.04.2024

Četla se moc dobře a tolik mouder k zamyšlení, že jsem tedy koukala. Moudrá rychlovka ke čtení pro děti i dospělé.

Cernakocka09
26.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Tak to bylo super! Knížky od Breziny mám ráda, ale tohle bylo něco. To kdo Katii sleduje jsem uhodla hned jak to její rodiče zmínili. Bylo mi líto Mortimera, který Katie zachránil, ale život jde dál. Škoda je že Katie na konci musí odjet zrovna když mi přišlo že jim to s Mingem začíná klapat. Těším se na další díl.

anelise
22.02.2021 3 z 5

Originální námět.

OvesaCZ
15.01.2021 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila. Snad jako všechny knihy od Thomase Breziny. Krásně se to četlo. Dokonce i smutný konec. Dávám pět hvězdiček.

Gabriela_K
28.05.2020 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem milovník detektivek, mi tam chybělo vyřešení vraždy, které tam bylo dost strohé. Vím, že to nebyla hlavní zápletka, ale v knize jsem se na tuhle část těšila. Z toho důvodu 4 *. Jinak mě kniha bavila.

Mango934
10.06.2019

Líbila se mi.
Klidně bych o ní natočila film :D

Vendula39
31.12.2018 5 z 5

Super knížka s dobrým dějem. Kočka je moje oblíbené zvíře, a proto jsem si ji zvolila podle názvu. Doporučuji přečíst.

DancerJaneBooks
04.08.2018 4 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Jelikož mám doma Princeznu Viktorii a tady (na Databázi knih) jsem viděla, že tahle knížka je prvním dílem téhle série Dívčí tajemství, tak jsem si pro tuhle knížku šla do knihovny. Následně jsem ale zjistila, že na sebe knížky nenavazují, ale i tak jsem si chtěla první přečíst tuhle knížku.
Vzala jsem si ji teda na dovolenou, jenže tam se dalo dělat tolik jiných věcí než číst, takže jsem tam toho moc nepřečetla. Tím pádem jsem tuhle knížku četla dlouho, ale to mi nevadí. I když jsem si myslela, že toho o prázdninách přečtu o mnohem víc, ale mýlila jsem se :)
V průběhu četby jsem občas tak přemýšlela, kolika hvězdičkami tuhle knížku ohodnotím. A pořád mi to vycházelo na ty čtyři hvězdičky, které jsem teď i dala. Vlastně teď přemýšlím nad tím, že mi to vychází nějak tak na 4,5 hvězdičky. Nevím - prostě mi tam pořád něco chybělo.
Ale jinak mě tahle knížka hodně překvapila. Moc jsem toho do ní totiž nečekala, ale překvapila mě. Katie mi byla hodně sympatická. Stejně jako její jedineční kamarádi. Obdivovala jsem jejich skvělý přátelstký vztah. Laura byla super, i když se zdá být trošku nenormální, tak je super. No a Ming - toho jsem si zamilovala. Ta jeho úchylka mě vždycky přivedla ke smíchu (samozřejmě ne posměšnému smíchu). Katiina rodina (Roy a babička) působí ze začátku, že jsou celkem trhlí, ale když je poznáte, tak zjistíte, že jsou fajn. Katiiny babičky mi bylo moc líto, že byla tak křivě obviněna.
No, a teď k ději knížky. Myslela jsem, že to bude celé jenom o tom, že Katie začne postupně na svém téle nacházet kočičí geny. Jenže jsem se hodně mýlila. Vlastně to o tomhle bylo jenom z půlky. A to je taky dobře, protože jinak by to u mě mělo horší hodnocení, jelikož by to všechno už bylo vyzrazeno názvem a anotací. Jenže - vlastně to nebylo jen o Kočce Katie, ale zápletka byla vlastně o křivém obvinění babičky. A právě to mě na tom bavilo - že tahle knížka je zároveň detektivka, fantasy a young adult v jednom.
Kvůli tomu smutnému konci jsem měla chuť dát pět hvězdiček. Jenže jsem prostě musela dát čtyři. Protože tam přece jenom něco chybělo. Trošku mi vadilo, že autor nám něco trochu vyzradil v anotaci a v názvu a taky mi trošku vadilo, jak tam byly tak trošku "amatérsky " vysvětlené situace - třeba, že nebylo moc vysvětlené, proč přesně Katie musí odjet anebo proč odjeli Katiini rodiče. A ještě mi vadilo, že skoro všechnu akci autor narval až na konec, ale ne zas tak moc :)
Ale každopádně mi tahle knížka přirostla k srdci a doporučuji ji vám. Už se těším na knížku Kočičí holka - Nový začátek a určitě se taky těším, až si z knihovny půjčím Dotek anděla.

SknihouVrukách
11.05.2018 4 z 5

Aj keď hodnotím takým istým počtom hviezdičkou ako Dotyk Anjela, tak kniha bola trošku horšia. Začiatok bol dosť kostrbatý a nevedela som sa do knihy začínať. Potom sa to rozbehlo a bolo to lepšie. Čo sa mi nepáčilo bolo to, že sa riešilo strašne veľa vecí okolo a to, že hlavná hrdinka má mačacie gény bolo z veľkej časti okrajové. Na konci bola kniha napínavá, takže to je plus. Autor má skvelý a pútavý štýl písania, takže sa to čítalo ľahko a rýchlo. Postavy mi neboli extra sympatické až na pár výnimiek.

klara4057
17.02.2018 3 z 5

Super napínavá kniha

Miškonaut
05.12.2017 2 z 5

Kniha je skvělá a dobře se čte .

eliza_479
11.11.2017 5 z 5

Velmi dobrá knížka ,spíš pro dívky . Čte se hezky je hezky zpracovaná .Je jednou z mích oblíbených :)

Kočičídívka10
02.11.2017 4 z 5

Krásná knížka jenom hodně smutná...Jinak doporučuji všem !

možnámoudrážena
15.09.2017 3 z 5

Velmi pěkné odychové čtení. Pro mladší dívky trhák. :D

TeriVy
22.08.2017

Knížka mě ze začátku vůbec nebavila, ale pak se to nějak rozjelo a bylo to napínavé. Ten konec se povedl, ale byl smutný ... Doporučuju!

Věrka256
26.07.2017 4 z 5

Dobrá kniha. Doporučuju

Dandy1
24.07.2017 2 z 5

Tohle je opravdu pro mládež. Námět dobrý, ale zpracování povrchní.

Calla2002
06.07.2017 4 z 5

Asi do půlky knihy to byla strašná nuda ale pak se to začalo rozjíždět a já jsem si Katie docela oblíbyla těším se na další díl ;-)

Ladyok
08.06.2017

Na konci jsem brečela, ale jinak to byla úžasná kniha

Vikos
04.06.2017 5 z 5

Krásný, napínavý a trochu smutný příběh.. moc se mi líbil

pro děti

Thomas Brezina