Divadlo mysli

Divadlo mysli https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97028/divadlo-mysli-97028.jpg 4 7 3

Co je to vlastně vědomí? Kde se v těle nachází? Rodíme se již s hotovým vědomím, nebo vědomí postupně narůstá? A jak je tomu u zvířat? Na tyto a související otázky se v knize pokouší její autor, uznávaný kanadský vědec a spisovatel, odpovědět.

Literatura naučná Věda
Vydáno: , Dybbuk

Theatre of the mind , 2008

hu_87
18.12.2022 5 z 5

Za mě je to úplně skvělá populárně-naučná knížka. Problematika vědomí, neurověd a dalšího - to všechno tu najdete. Knize upřímně nemám co vytknout. Očekávání splnila: uživatelsky přístupná kniha i úplnému laikovi. A i člověku, který se v oboru pohybuje, může jeho znalosti lépe propojit, pochopit je, případně i rozšířit obzory.

zahadum
12.07.2021 4 z 5

Vedomie, kto je v našej hlave ? kde asi sídli naše vedomie ? ako funguje ? kedy si ho uvedomujeme prvýkrát ?čo sú to sny ? aké vedomie majú zvieratá ?...to sú len niektoré z mnohých otázok tejto knihy. Miestami veľmi odborne pojatá kniha ale nikdy nevykročí z cesty pýtania sa a hľadania na základnú ale ťažkú otázku - kto sme naozaj v našej hlave ?

Ivaksa
22.06.2014 5 z 5

Trochu jsem se nejdřív bála, že kniha bude recyklací Hořícího domu, ale nakonec žasnu, kolik nových věcí se dovídám.Jedna z nejzajímavějších knih na toto téma .Nejde jen o to jak mozek opravdu funguje ale především o fascinující bádání po tom, kdo v něm vlastně bydlí.Nesmírně zajímavě napsané, otevírající další otázky, na které možná neexistuje odpověd'.

Jay Ingram
kanadská, 1945
1996  96%Cesta za tajemstvím mozku (Hořící dům)
2010  89%Divadlo mysli
2003  100%Věda pro všední den