Dítě útesů

Dítě útesů https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337707/bmid_dite-utesu-NAu-337707.jpg 4 135 48

Hluboký hrob série

Nemohu si pomoci a házím zoufalý pohled přes rameno, když vidím cosi následovat člun. Tichý šepot ve vlnách, chladný proud pod hladinou, mnohem rychlejší než já. Nemohu uniknout... Dvanáctiletá Tuva si se svými spolužáky moc nerozumí a tráví hodně času sama. Ale na Haro, kde žije, se cítí jako doma. Má ráda místní malé ostrovy a útesy jako hřbet ruky. Ale letošní podzim je to jiné. Lidé mizí beze stopy v moři, pod hladinou se vlní tmavé stíny a v korunách stromů byly spatřeny nadpřirozené bytosti. Dítě útesů je první část serie thrillerů pro dospívající mládež z pera Camilly a Vivecy Stenových. Nadpřirozené prvky ze severské mytologie se střetávají se starými námořnickými pověrami a legendami. Hlavní hrdinka Tuva má také svůj příběh: jaké to asi je vyrůstat na ostrově v souostroví, když letní sezóna skončí, turisté odjedou a hladinu oceánu pokrývá hustá mlha.... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

Djupgraven , 2016

Luci-27
01.04.2020 5 z 5

Čtivá a dobře napsána pohádka. Místy i strašidelná.

Bert@
05.12.2019 5 z 5

Nádherná četba.
Již od prvních stránek jsem se nemohla odtrhnout a chtěla jsem stále dál vědět, co bude s Tuvou dál. Příběh je tajemný a velmi napínavý. Doporučuji těm, kteří mají rádi fantasy příběhy.

Sabča3010
04.10.2019 5 z 5

Takže ,kde začít ? Tahle kniha byla moje asi druhá přečtená celá . Nikdy jsem nebyla knižní a čtecí typ ,ale tahle kniha mi změnila život . Naprosto skvělá kniha která vás hned dostane a pak je těžké se odtrhnout . Díky téhle knížce jsem začala milovat knihy ( recenzi ale píšu krapet pozdě :) ) doporučuji přečíst !!!!

Cherryel
29.08.2019 4 z 5

Hezká,taková strašidelná pohádka.

KristynaBrandy
06.08.2019 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, od první stránky jsem se začetla a nemohla se odtrhnout, bylo tam vše co mám ráda: nadpřirozené bytosti, severská mytologie, tajemno a dokonce autorky zmínili znečištění oceánů. Tuvě jsem fandila už od začátku, o to víc mi jí bylo líto že nebyla oblíbená a neměla žádné kamarády,díky tomu jsem se s hrdinkou velice rychle sblížila a vše prožívala s ní. Je to kniha pro teenagery ale určitě zaujme i dospělé čtenáře kteří mají rádi trochu z toho fantasy světa :) Kapitoly jsou krátké, písmena velké, tudíž stránky obracíte jedna báseň, za mě nejlepší kniha kterou jsem četla v tomhle roce :)

Svica
29.07.2019 2 z 5

Strašně jsme se na knihu těšila a nakonec mne zklamala. Příběh nic moc a ještě s otevřeným koncem. Děti to asi bude bavit.

Arev122
10.06.2019 4 z 5

I když je kniha psána pro mládež, nebude se u ní nudit ani dospělí čtenář- hezky psaný napínavý, ale odpočinkový příběh , kde se snoubí severské báje a pohádky.

konicekbily
11.03.2019 4 z 5

V dobrém úmyslu, že budu číst další detktivku, jsem si v knihovně vypůjčil tuto knihu. Není to detektivka - je to sci-fi příběh pro dospívající mládež. A velmi dobrý. Mohou si ho přečíst i senioři a nebudou se nudit.

Megurine
16.02.2019 4 z 5

Od knihy jsem čekala trochu něco jiného, ale i tak se mi na konci líbila. Ze začátku jsem se nemohla do příběhu úplně ponořit, ale cca od půlky knihy, hlavně po částečném "odkrytí" Tuvina tajemství, jsem se do děje pořádně začetla. Kniha určitě není žádný horor, temnější závan ovšem provází celou knihu. Písmena jsou velká, styl psaní jednoduchý, a tak je čtení rychlé. Původně jsem knize chtěla dát dvě až tři hvězdy (hlavně kvůli první polovině), ale vydržela jsem a pak to stálo za to. Další díly si ráda přečtu. Ohromně oceňuji cíl autorek poukázat na znečišťování moří. Tento nenucený styl poukázání na problematiku je skvělý a zejména mladší čtenáře by mohl oslovit.

Irena77
27.10.2018 5 z 5

Dobře se mi četla. Pohádkový příběh, zajímavá. Doporučuji

Emičkazknihy
09.10.2018 4 z 5

Knihu jsem dostala a nejednalo se o něco nad čím, bych v tu chvíli skákala radostí. Ale uviděla jsem velká písmena, málo stránek a přes všechen odpor jsem se pustila do četby. Zjistila jsem že je kniha v rámci možností napínavá a dobře se mi četla. Když jsem knihu dočetla, neměla jsem chuť si hledat další díly. Ale nějakou emociální stopu to ve mě přece jenom zanechalo. Knihy nebyla vůbec klasická, nebo obvyklá pro tuto dobu, nebo kategorii čtenářů. Temný podtón se táhl knihou od začátku, až do konce. Kde jste ještě pořád nechtěli přestat číst z jednoho prostého důvodu, v knize nebyli všechny nitky uzavřeny a já jsem si přála, aby spisovatelky knihu dotáhli do konce a tak ji uzavřeli, kniha by podle mého potom zanechala lepší dojem.

Magda224
28.08.2018 5 z 5

Super kniha, velmi mne bavila. Příběh byl velmi zajímavý a napínavý. Název mi přišel děsivý, ale nakonec kniha nebyla nic velmi děsivého. To bylo trochu zklamání. Jinak super, doporučuju!

fifinka247
22.07.2018 4 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře. Příběh je napsán poutavou a čtivou formou.
Kniha je sice určena mladším čtenářům než jsem já, ale myslím že i mezi staršími členy společnosti si najde své příznivce.
Hlavní hrdinka Tuva mi byla velmi sympatická a příjemná. Zápletka byla velmi zajímavá a jsem ráda, že se autorky nechaly částečně inspirovat severskou mytologií.
U autorek také oceňuji to, že se "nebály" poukázat na to, že moře není odpadkový koš a že se snaží lidi pomocí poslední části knihy poučit jak by mohly pomoci životnímu prostředí.
Celkové shrnutí: Kniha mě velmi překvapila a těším se na pokračování :-)

cori
10.06.2018 3 z 5

Zajímavý příběh vycházející ze severské mytologie (obři, víly, mořští hadi a další nadpřirozené bytosti) buduje od začátku tajemnou atmosféru, kdy nevíme, jaké zlo se z fjordu plíží. Když se pak začnou ztrácet lidi a potápět lodě, snaží se malá Tuva odhalit tajemství svého původu a postavit se neznámému "zlu." Ačkoliv nejsem cílová skupina náctiletých čtenářů, příběh mě zcela pohltil a Tuvě jsem držela palce. Autorky si neodpustily ani poučnou doušku o znečišťování Baltského moře a návodu, jak ho chránit.

muchomurka
21.05.2018 4 z 5

Přestože knížka je pro mladší čtenáře, byla jsem jí mile překvapena. Autorka dobře namíchala správnou dávku napětí, mlhy, tajemství, pověstí a mystična. Děj mi příjemně ubíhal a byla jsem i napnutá, jak to skončí. Oceňuji, že příběh byl ukončen rozumně a není nezbytně nutné číst další díly.

Tereziee
29.03.2018 4 z 5

I když nejsem úplně cílová skupina této knihy, byla jsem mile překvapená. Nadpřirozené bytosti, krásné popisy prostředí a sympatická hlavní hrdinka Tuva. Těším se na další díly a určitě doporučuji mladším čtenářům, kteří mají problém se do nějaké knihy začíst. Tohle vás bude bavit :)

ame
24.02.2018 4 z 5

od knihy jsem čekala víc, ale nakonec jsem si ji zamilovala a pochytí i ty co za jiných okolností nečtou- otestováno na spolužácích : )
Kniha byla zajímavá tím že Fantasi tu bylo rozvito jinak než v jiných Hororech, celkově celí děj byl zvláštní, ale napínavý, měla jsem knihu přečtenou za hodinu a půl,
myslím že lidi nad patnáct let kniha nijak zvlášť neoslní, ale pro nižší věk jsou úžasná.
kdyby spisovatelky přidali trošku více ponuré atmasféri a hororové postavi se neojevili při bližším pohledu až nakonci byla bych unešená

normita12
12.02.2018 2 z 5

Knihu jsem četla spše ze zajímavosti. Dost se o ní psalo, ale mě nezaujalo. Ba dokonce, jsem ji v polovině odložila a číst dál nebudu. Musela bych se hodně přemáhaT. Myslím však, že náctiletým by se mohla líbit.

85prcek
11.02.2018 4 z 5

Taková příjemná oddechovka. Chvilkama napínavá, dobře čtivá.

KatnissLavender
07.02.2018 4 z 5

Kdybych měla hodnotit samotnou knihu s přihlédnutím k tomu, pro jakou věkovou kategorii je napsaná, rozhodně by ode mne získala plný počet hvězd. Je totiž skvělá a kdyby mi bylo tolik co hlavní hrdince, byla bych naprosto unesená! Jakožto starší čtenář bych ale uvítala, kdyby byl příběh ještě o něco ponurejší a drsnější. Co ale musím vyzdvihnout, je atmosféra. Sever tu na vás dýchne z každé stránky a je velmi zajímavé seznamovat se s dalšími fantasy postavami o nichž jste neměli zase tak velké povědomí. Celý příběh je velmi originální a já už se moc těším na pokračování!

Autoři knihy

Viveca Sten