Dítě, které v noci našlo slunce

Dítě, které v noci našlo slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303648/bmid_dite-ktere-v-noci-naslo-slunce-1dj-303648.jpg 4 593 188

Raühnval, bohaté knížectví ve východních Alpách. Mladý Marcus tam vede privilegovaný život jako syn zdejšího lenního pána. Až do dne, kdy dojde ke strašlivému krveprolití, při kterém je vyvražděna celá jeho rodina i všichni ostatní obyvatelé hradu. Marcus přežije díky pomoci Eloisy, dcery porodní báby, a prostí vesničané ho přijmou mezi sebe. Vláda krutého nového knížete však způsobí, že v Marcusově nitru brzy začne zrát odvážný plán – chce bojovat za svobodný a spravedlivý život nejen pro sebe, ale i pro všechny ostatní nevolníky v knížectví. Při naplňování tohoto záměru se neustále střetává s nejtemnějšími stránkami lidské existence. Navíc hrozí, že přijde o to nejcennější, co má...... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Il Sole Di Notte , 2015

Lucky_one
15.06.2017 5 z 5

Výborná. :)

nakedangel
03.06.2017 5 z 5

Líbila se mi o malinko míň než chlapec, ale i tak moc povedené.

Lectrice19
29.05.2017

Krásná a velmi čtivá kniha, velmi poutavé a zároveň v historickém prostředí. Celkově nakonec, taková pěkná pohádka :-)

knihovnička007
25.05.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Nejdřív mne hrozně překvapila syrovost příběhu... Ano, je to příběh ze středověku a ten byl hodně tvrdý, to si neumíme ani představit... Nakonec jsem nemohla knihu odložit a potřebovala jsem vědět, jak kniha skončí.
Ojsternig a Agomar... šílené postavy :( Tak strašné duše, tolik zla oba způsobili a pak prosí o slitování :(
Nelíbilo se mi, že postavy byly buď černé nebo bílé, až na konci některé kapku zešedly, ale jinak...
Nějak jsem nepochopila, proč Volod a jeho skupina odjeli do Kostnice-co vlastně hledali? Proč tam byli tak dlouho? A Jan Hus byl taková třešnička...
Všem jsem hrozně držela palce, aby vše dobře skončilo.
V polovině knihy jsem byla v pokušení knihu zahodit a už nikdy od tohoto autora nepřečíst, ale nevím, jestli to splním. Líbí se mi styl psaní tohoto autora :)

babsi66
23.05.2017 3 z 5

Hezky napsaný historický román (nebo spíše pohádka), ale neseděla mi černobílost hlavních postav. Mikaela jsem si neoblíbila vůbec, celou knížku mě hrozně štval - nejprve s tím, jaký to byl uplakánek a potom svou trapně naivní touhou po dobru a spravedlnosti. No a sladkobolný konec to moc nevylepšil.

Dousabel
21.05.2017 5 z 5

Hrůza, strašná bída, nenávist, krveprolití, vraždy jen tak ze zábavy, znásilňování skoro na každé stránce, bezpráví, bezmocnost, upalování, ponižování, všudypřítomný strach - to je jen v kostce, co se odehrává na prvních stranách a kvůli čemu jsem chtěla knihu zbaběle hodit na kouta. Nu, nakonec jsem se zatvrdila a dočetla. A četla jsem hrozně rychle, abych i já, snad, dostala svou dávku zadostiučinění a pomsty, a hlavně, abych se už mohla přestat o všechny tak strašlivě bát :)

Danka1975
13.05.2017 4 z 5

Za mě taková drsná středověká pohádka, kde ale nechybí krutost a podrobné popisy typu stahování z kůže, upalování apod., . . (to fakt nemusim, ale 15. století je hold 15. století :-))). . . takže jsem určité stránky četla hodně rychle, až přeskakovala :-). . Nechybí zde i pár "životních mouder" a určitá část mi připomínala knihu Alchimista (samozřejmě s trochou nadsázkou) :-). Ale je fakt, že jsem se i zamyslela :-), v určitých pasážích i dojala a celkový dojem byl nakonec "takový milý". A ještě potěším české vlastence: potkáte se tu s mistem Janem Husem :-)

qydko
10.05.2017 5 z 5

Nejsem schopna zhodnotit historickou věrnost tohoto románu, ale z toho, co posoudit můžu, mu není co vytknout. Poutavě napsaná kniha, plná lásky, napětí, zrady a všeho, co dobrý příběh potřebuje. Nějaký ten happy end se taky najde, takže za mě pět hvězdiček.

Acquenta
09.05.2017 5 z 5

Luca opět nezklamal. Po dívce, která se dotkla nebe jsem opravdu přesvědčená o tom, že tento spisovatel se stal mým nejoblíbenějším. Jen tak dál....

Prateri
08.05.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila přes všechnu krutost doby, i konci, který celou dobu tušíte. Fandila jsem malému Mikaelovi při hledání sebesama. Prošel se ctí.

smile1
05.05.2017 5 z 5

I tato třetí kniha se autorovi velmi povedla... suprová kniha, krásný děj, mnoho zápletek, který děj ještě více zpestřily. Někdo už tady psal a naprosto s ním souhlasím, že kniha ve čtenáři zanechá zvláštní pocit, který máte jen po dobře napsané a čtivé knize... Je to historický román, který Vám mohu jen doporučit :) .. Autor patří mezi mé nejoblíbenější autory, takže já byla z knihy nadšená.

Ivana_1987
01.05.2017 5 z 5

Nádherná, jako všechny autorovy knihy.

Jossie
27.04.2017 3 z 5

Kniha se čte dobře a rychle, ale až moc často je přehnaná a postavy jednají hloupě. Ostjering je krutý až moc, znásilňování a vraždění je tu jak na běžícím pásu, Mikael je většinu knihy nesnesitelné ustrašené trdlo, kde moc nechápu, jak mohl být v devíti letech nepolíbený jakoukoli výchovou k rytířství a to jak jsou hlavní postavy důvěřivé a nesmyslně padají do každé léčky, kterou jim někdo nachystá, mi také hlava nebere.

Pet007
09.04.2017 4 z 5

Super kniha. Nedala se přečíst na jeden zátah, ale já to zkusila. Četla jsem do čtvrt na dvě.

Terezk-a
03.04.2017 5 z 5

Můj nejmilejší autor historických románů opět nezklamal.
Tak krásný příběh!
V knize je plno zajímavých myšlenek, mouder, lásky, citu a lidskosti.
Najdeme v ní ale také nezabarvený popis věcí, které jsou pro tehdejší dobu králů naprosto přirozené, kruté a děsivé.

Luca Di Fulvio vás dokáže přimět na chvilku se zastavit a ponořit se do fantastického děje plného citů a odhodlání.

Ulrika
02.04.2017 5 z 5

Luca Di Fulvio opět nezklamal. I tento jeho třetí román jsem přečetla jedním dechem a snad se brzo od autora dočkáme další napínavé pohádky pro dospělé:)

rodak
14.03.2017 5 z 5

Projednou jsem zanechal thrillery a detektivky stranou a přečetl jsem pohádku.Opravdu pohádka pro dospělé.Napětí ,boje, intriky,přátelství ,láska,nenávist,smrt,historie.Ano to vše tam je krásně dávkováno a celkově se to čte samo.

kikies
05.03.2017 5 z 5

Podle mě mistrovský kousek. Velice pestré, plné emocí, reálně popsané historické období a nelehký život v něm, až poetický vývoj hlavních postav, silné postavy na všech koncích spektra od padouchů po ty největší hrdiny, romantika, napětí, dobrodružství, dojemné a dechberoucí okamžiky a grandiózní (ač očekávané) finále. Za mě rozhodně ANO, historický román, jak má být. I jsem si poplakala... ;-) A jdu ihned vyzkoušet další autorova díla, protože mně tohle fakt sedlo!

michaela7087
01.03.2017 4 z 5

U této knihy jsem trošku na rozpacích, chvílema hodně reálný historický děj, moc hezky napsaný, a chvílema pohádka pro dospělé.

mirunda
26.02.2017 5 z 5

Tato autorova kniha se mi líbila, že vsech nejvíc. A to i přesto, že nemusím historické romány. Dlouho jsem se nemohla začíst, ale nakonec jsem ji přečetla skoro za dva dny. Krásný příběh

středověk Německo Jan Hus, 1370-1415 Kostnice svoboda zbojníci nevolnictví

Luca Di Fulvio
italská, 1957 - 2023
2016  87%Dítě, které v noci našlo slunce
2015  87%Chlapec, který rozdával sny
2014  81%Dívka, která se dotkla nebe
2019  88%Sen, který se naplnil
2021  83%Všechny touhy vedou do Říma

Kniha Dítě, které v noci našlo slunce je v