Dítě, které v noci našlo slunce

Dítě, které v noci našlo slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303648/bmid_dite-ktere-v-noci-naslo-slunce-1dj-303648.jpg 4 594 188

Raühnval, bohaté knížectví ve východních Alpách. Mladý Marcus tam vede privilegovaný život jako syn zdejšího lenního pána. Až do dne, kdy dojde ke strašlivému krveprolití, při kterém je vyvražděna celá jeho rodina i všichni ostatní obyvatelé hradu. Marcus přežije díky pomoci Eloisy, dcery porodní báby, a prostí vesničané ho přijmou mezi sebe. Vláda krutého nového knížete však způsobí, že v Marcusově nitru brzy začne zrát odvážný plán – chce bojovat za svobodný a spravedlivý život nejen pro sebe, ale i pro všechny ostatní nevolníky v knížectví. Při naplňování tohoto záměru se neustále střetává s nejtemnějšími stránkami lidské existence. Navíc hrozí, že přijde o to nejcennější, co má...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Il Sole Di Notte , 2015

wikca
28.09.2022 5 z 5

Nikdy se nevzdávejte!
Fulviův příběh vypráví o malém knížeti Mikaeli, který přišel o celou svou rodinu i majetek. Díky dobrotě obyčejných lidí dostane šanci žít, i když v diametrálně odlišném světě od toho, na který byl dosud zvyklý. Mikael je však houževnatý, odvážný a jen tak se nevzdává, naopak. Je to už několikátá kniha, kterou jsem od Fulvia přečetla a ani zde jsem nebyla zklamaná! Příběh Vás vtáhne hned na první stránce a dá Vám pocit, jako byste spolu s hlavními hrdiny žili v jedné vesnici. Ucítíte všechny pachy popisovaných míst a díky autorově umění ve Vás příběh dokáže vyvolat širokou škálu emocí. Vlastně jsem se neuměla rozmyslet, jestli chci, aby příběh skončil nebo abych si ho mohla ještě pár set stran užít.

knihomol1985
20.07.2022 5 z 5

Dobrá knížka, dobrý děj který v táhne člověka - taková pohádka pro dospělé, reálně by to nebylo asi až tak - trošku mě zarazil uspěchaný konec to jediné bych vytknul ... Jinak knížka stojí za přečtení a i doporučuji ...

zandu
08.07.2022 4 z 5

Pěkný, čtivý příběh. Původně jsem chtěla dát plný počet hvězdiček, ale nakonec takto a půl hvezdy k tomu :-) Závěr mi přišel takový rychlý, hop hop, šup šup, aby už byl konec a to mi trošičku vadilo.

hankapimi
27.06.2022 4 z 5

Moje první kniha od autora z dávné minulosti, která nám vypráví o ustrašeném chlapci, který se narodil se stříbrnou lžičkou v puse, ale zůstal na světě sám. Naučí se jak přežít, překoná svůj strach i obavy, vyspěje a pochlapí se. Jen ty krvavé zhovadilosti a krutosti od nového sadistického knížete jsem měla chuť přeskakovat. Krásně autor vykreslil život obyčejných chudých lidí i pánů na hradech ve středověku. Čtivé, napínavé, doporučuji.

Darja.8
26.06.2022 5 z 5

Skvělá knížka. Místy tam opravdu byly krvavé boje.

alena4154
11.06.2022 2 z 5

Pěkný příběh, ale stejně jako autorovy předchozí knihy na jedno přečtení..

mataaskorice
24.02.2022 4 z 5

Čtivá knížka, sice se odehrávající v době středověku, ale rozhodně ne v pravdě historická - pokud čekáte historické reálie nebo souvislosti, budete zklamaní. Nejlepší charakterizace této knihy je opravdu to, co v komentářích zaznívá nejčastěji - pohádka pro dospělé. Vykreslení života středověkého člověka - ať už prostého venkovana nebo člena dvora - je naopak velmi věrohodné. V napínavém příběhu mi tak trošku přebývá dějová klička kostnická, zdá se mi to kostnické zevlování s poměrně povrchním vyústěním jaksi zbytečné a vyumělkované. Kniha se sama o sobě čte dobře, těch šest set stran čtenář stráví jako nic. Na mě je valná část děje nadmíru násilná a chování Ojsterniga a jeho kumpánů nechutně oplzlé, obscénní, kruté. Holt, z toho, co jeden čtenář nadšeně vítá, by šel druhý nejraději šavlit. Každý jsme jiný a to je dobře, protože díky tomu máme výběr čtiva tak pestrý.

Ticiana
09.01.2022 4 z 5

Knihy tohoto autora mam moc rada. Tahle ale byla protkana takovým násilím, ze toho na mne někdy bylo až moc. Ale verim, ze v ty době tomu tak i mohlo byt. Kniha je ctiva, na mne byla trochu dlouhá. Konec byl fenomenální. Přesto považuji za nejlepší autorovu knihu Chlapec, který rozdával sny.

mufimuf
15.12.2021 5 z 5

Historické romány moc nemusím, ale tenhle jsem přečetla jedním dechem.

m_martina
13.12.2021 5 z 5

Nechtěla bych žít v té době. Byla krutá a lidé se k sobě chovali nehezky. I když si nejsem jistá, jestli je to teď lepší? V knížce jsem se také setkala s Janem Husem, autor popsal i jeho strašný konec. Ještěže aspoň Marcusův osud byl milostivější a skončil dobře.

Nikusha
18.11.2021 5 z 5

Vždycky mě přitahovaly historické příběhy, ale moc mě nebaví, když to má šest dílů, plno zbytečné omáčky a pak to napětí s každým dílem upadá. To ale není případ tohoto románu. 600 stránek napěchovaných akcí, vypjatými situacemi, jsou tam emoce a i trocha sentimentu. Bylo tam všechno co jsem od historického románu očekávala. Doporučuji.

Lena79
24.10.2021 5 z 5

Moc mě potěšilo, že jsem se prostřednictvím příběhu setkala s Janem Husem, byť jen krátce. Sice jsem nějak tušila, jak to asi celé dopadne, ale přesto mě historická fantasy chytla. Fulvio je skvělý vypravěč.

pch1976
14.10.2021 4 z 5

Skvělé vyprávění. Napínavá pohádka.

Trustty
21.09.2021 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem tohoto spisovatele objevila.
Někdy mám pocit, že by dokázal krásně vyprávět i o ho**ě :)))
Moc děkuji pane Fulvio.

ERIK 2
09.09.2021 5 z 5

Za mne super, čtivé, dobře napsané.Pokud bych jel někam na dovolenou nebo k vodě nebo odreagovat se, určitě bych s sebou bral tuhle knihu.

kulatina
02.09.2021 5 z 5

Ano, dobře se to čte po všech Mornštajnovkách, opravdový relax u krásného historického románu se šťastným koncem. Libilo se mi propletení příběhu s historickými fakty, a mile mě potešilo setkaní hlavniho hrdiny s posledními dny našeho středověkého kněze Mistra Jana Husa. Nakonec láska vítězí a člověk nad pohádkou dojetím slzičku ukápne.

PetaZ
18.08.2021 3 z 5

Něco přes půlku knihy jsem byla ze čtení dost rozladěná, nějak mi nesedly ty krutosti atd. (a to mam přečteného Cartera!!).. Pak nastal zlom, kdy mě opravdu příběhy některých lidí začal víc zajímat a knihu jsem dočetla bez problémů.. A ten sladký konec? Po tech litrech krve přece byl potřeba no ne :-)

Jana.Kuc
17.08.2021 5 z 5

Druhá kniha od Di Fulvia a vím, že je to můj velmi oblíbený autor. Překvapilo mě, že v knize "vystupuje" i Jan Hus.

gaaabi
09.07.2021 4 z 5

Pohádka pro dospělé s dobrým koncem... krásně se čte a proto doporučuji všem!

Bebe2004
05.05.2021 4 z 5

Ta knížka je bezpochyby úžasně napsaná. Čte se dobře, postavy jsou uvěřitelné a sympatické. Příběh jako takový je pěkný, napínavý. Ale. Našly se tam místa, kde jsem se měla nějak cítit. Vyděšená, smutná, naštvaná,.. Ale já to necítila. Nebo alespoň ne tak, jak bych měla. Hodnotím 4 hvězdičkami, protože to mělo mezírky.

středověk Německo Jan Hus, 1370-1415 Kostnice svoboda zbojníci nevolnictví

Luca Di Fulvio
italská, 1957 - 2023
2016  88%Dítě, které v noci našlo slunce
2015  87%Chlapec, který rozdával sny
2014  81%Dívka, která se dotkla nebe
2019  88%Sen, který se naplnil
2021  83%Všechny touhy vedou do Říma

Kniha Dítě, které v noci našlo slunce je v