Dítě, které v noci našlo slunce

Dítě, které v noci našlo slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303648/bmid_dite-ktere-v-noci-naslo-slunce-1dj-303648.jpg 4 594 188

Raühnval, bohaté knížectví ve východních Alpách. Mladý Marcus tam vede privilegovaný život jako syn zdejšího lenního pána. Až do dne, kdy dojde ke strašlivému krveprolití, při kterém je vyvražděna celá jeho rodina i všichni ostatní obyvatelé hradu. Marcus přežije díky pomoci Eloisy, dcery porodní báby, a prostí vesničané ho přijmou mezi sebe. Vláda krutého nového knížete však způsobí, že v Marcusově nitru brzy začne zrát odvážný plán – chce bojovat za svobodný a spravedlivý život nejen pro sebe, ale i pro všechny ostatní nevolníky v knížectví. Při naplňování tohoto záměru se neustále střetává s nejtemnějšími stránkami lidské existence. Navíc hrozí, že přijde o to nejcennější, co má...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Il Sole Di Notte , 2015

Gweny
04.09.2018 5 z 5

Knize nelze nic vytknout. Možná jen jistou dávku předvídavosti, jak děj nakonec dopadne, ale i tak jsem jí přečetla jedním dechem. Čekala jsem na ni jak na smilování a těšila se jako malé děcko, když jsem se dozvěděla, že má vyjít.
Příběh to byl ale strhující a dokázala bych si jeho zpodobnění představit na filmovém plátně. Všechny knihy, které vzešly z rukou Luca di Fulvia oplývají překrásným popisem míst, charakterů postav, prostředí apod. Díky tomu si čtenář s bohatou fantazií dokáže představit každičké místečko. Ještě teď, několik měsíců po dočtení knihy si pamatuji, jak jsem si představila hrad, chatrč, horský průsmyk atd. Jména hlavních postav mi už z paměti zmizela, ale své představy mám uchované stále.

mone
13.08.2018 4 z 5

Taková milá pohádka pro dospělé... Místy kýč a občas klišé, ale jako celek super.

Kiki22
30.07.2018 5 z 5

Typicky fulviovská knížka plná neobyčejné lásky a odvahy na pozadí středověkých hrůz. Malý osiřelý knížecí syn se ze dne na den stane nevolníkem a musí se naučit, jak to přežít. Musí si vybrat, jestli bude nenávidět osud za to, že mu vzal rodiče, nebo mu děkovat, že ušetřil jeho život. Hádejte, co si vybere :-) Musím říct, že mě příběh strhnul už od první kapitoly, kniha nabízí spoustu zajímavých charakterů, mě nejvíc uchvátila mystická Emöke a tajemstvím opředený baron/pastevec Rafael. Ale i hlavní postava Mikaela v kontrastu s hlavním záporákem Ojsternigem tvoří skvělý kontrast a napětí kdo s koho. A celé je to vlastně o tom, jak malá jiskřička naděje dokáže zažehnout něco velkého, jak touha žít a jednat správně vítězí :-)

evask
11.07.2018 4 z 5

Dobrodružný román, konec už jak pohádka pro dospělé. Autorovi se stále daří udržet čtenářovu pozornost. Popisování krutostí a sexu nás ale mohl ušetřit, to knížce dává nádech bulvárního čtiva. Podle mě netřeba takto dílo “zatraktivňovat”.
Jako letní čtení dobrý.

stafbul
17.04.2018 4 z 5

Ano, je to první kniha tohoto žánru, kterou jsem četla. Dosud mi knihy, které se odehrávají v dobách nevolníků, hrabat a králů byly dosti cizí. Ale tahle mne dokázala vtáhnout a dokonce donutit, abych fandila malému chlapci, který se z baldachýnu dostal do díry v podzemí a později na pryčnu se senem, a který byl donucený vybojovat si svůj život, své místo na světě i svoje staré postavení!

Bobina74
24.03.2018 5 z 5

Tak tohle určitě ano. Stejně jako předchozí 2 knihy. A doufám, že stejně jako následující jeho knihy.
P.s.: A ty obálky se jim prostě taky daří...

alka1609
13.03.2018 5 z 5

Nádherný historický román, líbil se mi styl psaní, byla to moje první kniha tohoto autora a určitě si přečtu i jeho další. Historické romány nebyly mým oblíbeným čtením, ale po přečtení této knihy sáhnu určitě po dalších. Přesto, že čtu většinou eknihy na čtečce, tuto obrovskou knihu o 600 stránkách jsem dostala na vánoce a úplně jsem si ji vychutnala a musím říct, že skutečně ty papírové knihy mají něco do sebe:-)

bookcase
12.03.2018 5 z 5

Výborný, neskutečně čtivý román, který je teda ale pekelně drsný, takže ho moje momentálně trochu útlocitná duše musela prokládat lehkou oddechovkou. Ale jakmile jsem se do Dítěte začetla, těžko se, i přes někdy kruté a násilné scény, od čtení odtrhávalo.

Jitty82
27.02.2018 5 z 5

Další příběh od autora, který zpříjemní zamračené odpoledne. Styl, kterým autor píše se mi velmi líbí. Příběh byl poutavý a celou knihu jsem přečetla na jeden nádech.

hrosik3
02.02.2018 4 z 5

Čtivé,napínavé,pohádkové.Jan Hus mi tedy do příběhu vůbec nepasoval a místy byl děj zbytečně zdlouhavý.

airsoprano
24.01.2018 5 z 5

Výborná knížka u které zamrzí, že jednou skončí. Po jejím dočtení mi chybí sdílení osudu hlavních hrdinů.

VladkaBU
15.01.2018 5 z 5

... krásný, čtivý, historický příběh, pohádka o strachu, bezmoci, odvaze, lásce, soudržnosti. Moje první od tohoto autora, určitě si přečtu další

Ivis01
06.01.2018 5 z 5

SUPER !!!

Bramhr
03.01.2018 5 z 5

Kniha se mi moc libila. Takova pohadka pro dospele, kterou jsem asi pri povanocni depce potrebovala. Zatim mne autor vubec nezklamal, jeho popisy jsou kolikrat hodne realisticke a clovek se ma az chut otrepat, bohuzel vsak da poznat jake "existencni prkotiny"v dnesni dobe resi.

raty
24.12.2017 5 z 5

Knihu bych doporučila všem, kteří mají rádi historické romantické příběhy. Je velmi čtivá a hrdinové nejsou jen černobílí.

Alma-Nacida
28.11.2017 1 z 5

Ehm, to jsem teda sáhla vedle. Romantika v historickém hávu jak vyšitá a tedy nic pro mě.

čef
22.11.2017 5 z 5

Romanticko-dobrodružný příběh z doby kolem nám tak dobře známého roku 1415. Kostnický koncil a osobnost Jana Husa je zde celkem zajímavě (z trochu jiného úhlu,než jsme zvyklí) popsána, hlavním tématem je však vývoj hlavního hrdiny a trochu naivní víra ve vládu osvíceného panovníka. Určitě si chci přečíst i další knihy tohoto autora.

ela1972
13.11.2017 5 z 5

Super. Ostatně jako všechny jeho knihy

Danca196
02.11.2017 5 z 5

Krásný pohádkový příběh se šťastným koncem, kdy dobro zvítězilo nad zlem. Ze začátku mi dělalo potíže se do knihy začíst, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout.

Beatrisie
01.11.2017 4 z 5

Úžasný příběh chlapce, který hledá pravdu :) Trochu mi to připomnělo film Statečné srdce:)
I přes chvilkové nesrovnalosti je knížka opravdu povedená:)
Byli chvíle kdy jsem tajila dech, smála se, ale i nevěděla jak vše dopadne.
Konec mě trochu zklamal.
Rozhodně se chystám í na další autorovi knihy :)

středověk Německo Jan Hus, 1370-1415 Kostnice svoboda zbojníci nevolnictví

Luca Di Fulvio
italská, 1957 - 2023
2016  88%Dítě, které v noci našlo slunce
2015  87%Chlapec, který rozdával sny
2014  81%Dívka, která se dotkla nebe
2019  88%Sen, který se naplnil
2021  83%Všechny touhy vedou do Říma

Kniha Dítě, které v noci našlo slunce je v