Disney - Mickeyho nejkrásnější pohádky

Disney - Mickeyho nejkrásnější pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393651/bmid_disney-mickeyho-nejkrasnejsi-pohadk-rkg-393651.jpg 4 10 3

Zažijte s legendárním myšákem jeho nejslavnější dobrodružství! Chopte se kormidla parníku Willie, utkejte se po boku statečného krejčíka Mickeyho s obrem, vyzkoušejte si službu u slavného čaroděje nebo vyšplhejte po fazolovém stonku vysoko do oblak. Vydejte se na neobyčejnou cestu s Mickeyho klasickými příběhy, plnými fantazie a dobrodružství, jimiž se malý myšák navždy zapsal do historie.... celý text

Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Mickey's 90th de luxe treasury

Cara.17
07.04.2024 5 z 5

Určitě je všem známé, že postavička Mickey Mouse stojí na počátku celého kouzelného světa, který Walt Disney vytvořil. Stejně tak postrádá smysl Mickeyho blíže představovat, jelikož je znám stejně (ne-li i více) jako kupříkladu Harry Potter.
Věřím, že každý z vás viděl minimálně jeden film, popř. „kraťas“ s tímto myšákem, kterému na plátně propůjčil hlas samotný Walt Disney. A byl to právě krátkometrážní černobílý film Parník Willie z roku 1928, který se zapsal do historie jako první animovaný zvukový film. A nejen to. Dalším velkým úspěchem byl krátkometrážní snímek Statečný krejčík z roku 1938 také s Mickey Mousem v hlavní roli, který byl po svém uvedení nominován na Oscara.
Disneyho Mickey Mouse provázel úspěch a sbíral ocenění takřka na každém kroku. Cestu i „vývoj“ této světoznámé postavičky velice hezky zachycuje tato knížka a to prostřednictvím několika pohádek. Každá pohádka má své originální ilustrace, které jsou typické pro léta, v nichž vznikala. Máme tedy možnost spatřit Mickeyho i jeho přátele v rané podobě z roku 1928 až po nejtypičtější verzi z roku 1990, kdy byl Mickey naposled ztvárněn tradiční animací. Poté přišla na řadu počítačová animace.
Mickeyho nejkrásnější pohádky bych doporučila všem, kdo stejně jako já Disneyho tvorbu milují a chtějí se o ní dozvědět víc. Jsem si jistá, že vás tato kniha zaujme a budete jí rádi listovat a usmívat se přitom.

Jitka93
12.03.2020 1 z 5

+ kniha je vázaná, s vysokým počtem stran, což u pohádek určených malým dětem není obvyklé

- nicméně naše očekávání produkt vůbec nesplnil, byli jsme velmi zklamaní, těšili jsme se na pohádkovou knížku plnou nádherných obrázků ( od začátku až do úplného konce), bohužel se ale jedná o směsici většinou nepovedených ilustrací, (hezkých je bohužel opravdu vyloženě pár) jedná se o znázornění Mickeyho jako takového, od počátku jeho vývoje, nemile překvapí dost černobílých obrázků, ale i tak zařadíme do dětské knihovničky

určeno pro malé chlapečky, kteří nebyli až tolik nadšení, existují daleko lépe zpracované dětské pohádkové knížky, nemůžeme doporučit

Sabča92
04.01.2019 5 z 5

Už od mala mám pro tohoto myšáka slabost. Tato kniha je dokonale vymazlená a jistě potěší jak malé tak velké čtenáře. Obsahuje osm pohádkových příběhů, u kterých nechybí zajímavosti (ocenění, informace o vzniku apod.). Z knihy jsem byla nadšená a nemůžu se dočkat, až z ní budu předčítat neteřím :-)

Mickey Mouse

Walt Disney