Hřbitov pod hladinou

Hřbitov pod hladinou https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379299/bmid_hrbitov-pod-hladinou-2F9-379299.jpg 4 56 10

Dirk Pitt série

Ztracené lodě, špinavý byznys a politické spiknutí. Dirk Pitt se bude mít co ohánět! Dirk Pitt a jeho tým z vládní agentury NUMA má v rukou případ, který se vymyká všem dosavadním zkušenostem. Potopené a zmizelé lodě, pohřešované či nemilosrdně zavražděné lodní posádky a k tomu nebezpečné zamoření oceánu jedovatými chemickými látkami. Nitky pátrání a jednotlivé důkazy se sbíhají u jedné vážené rejdařské rodiny, která baží nejen po stále vyšších ziscích, ale i politické destabilizaci vyspělého světa. Dirka čeká snad nejtěžší mise jeho kariéry, ve které je v sázce jeho pověst i život.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , CPress

Deep Six , 1984

Luigi1
14.09.2023 4 z 5

Začátek trochu zdlouhavý ale pak to šlo

ludek.n
25.04.2022 4 z 5

Pojišťovací podvody, pirátství, vraždy. Pro mnoho lodních posádek se setkání s rejdařskou rodinou Bougainvilleových proměnilo v tu nejhorší noční můru. Za jejich podezřelým podnikáním se skrývají miliardové zisky a hamižná bezohlednost. Možná by jim vyšel i jejich strašidelný plán s únosem amerického prezidenta a jeho kabinetu, kdyby ovšem nezkřížili cestu Dirku Pittovi. Clive Cussler opět míří do těch nejvyšších politických vrstev a svého neohroženého hrdinu nechává zachraňovat samu podstatu americké demokracie. Dirk Pitt si jako obvykle sáhne na dno a jeho dobrodružné eskapády jsou hnacím motorem jinak poměrně vágního příběhu. Tajné služby, prezidentská ochranka, CIA či FBI jsou přes všechnu pompu a servilitu vykresleny jako poměrně neschopné spolky, hrající si jako malé děti s bábovkami na pískovišti. S celým obrovským aparátem agentů nejsou schopni odhalit pachatele únosu, nalézt experimentální laboratoř ani dát dohromady dvě a dvě celého případu. Je kuriózní, že nejracionálněji uvažující postavou v celém dramatu, která je vždy o dva kroky přede všemi, je právě Dirk Pitt, muž, pro něhož žádná překážka není nepřekonatelná. Každopádně finále v neworleanské deltě, které režíruje, je dechberoucí dobrodružství, na které se nezapomíná.

hana4834
14.10.2020 4 z 5

Pěkný příběh a jako vždy napínaví i když předvídatelný konec

Tazz1
31.08.2020 5 z 5

Cusslerovky jsou moje srdeční záležitost. Tato kniha opět nezklamala. Několik zápletek, které se navzájem proplétají a ovlivňují, aby to vyústilo ve velké finále. Programování lidské mysli, nadnárodní společnost, podlí Sověti, spousta akce a napětí a do toho Dirk Pitt, něco mezi Rambem a Jamesem Bondem. Taková pohádka pro dospělé, ale sakra čtivá pohádka.
No a představa parníku plného regimentu vojáků Konfederace, jak předovkami dávají na frak zabijákům s automatickými zbraněmi, ta přece nemůže mít chybu :-)

JosefKomensky
15.05.2019 3 z 5

Velice napinava serie knih s lodni tematikou a spionaznimy zapletkamy. Dost blyzka technothrillerum Toma Clancyho. Dirk Pitt je superman, proti kteremu je James Bond cajicek a I ty zlosyni jsou takovy dost bondovsti. min Koryo mi dost pripominala takovou zenskou verzi Blofelda akoraat ten kocicak ji chybel.

Velice napinave a velice ctive tohle urciten neni posledni knizka tohoto autora co sem precetl.

bekule
23.04.2019 2 z 5

Jedním slovem pitomost. Autor se nemůže držet jediné myšlenky - likvidace smrtelně nebezpečné látky v uvízlém vraku a pátrání po vinících. Opět tam musí míchat nesmyslné politické propletence. Tentokrát hodně šílená fantasmagorie o vládním spiknutí - to už by neprošlo ani v Aktech X ! Dvě hvězdičky dávám za těch pár zdařilých momentů s Dirkem. A opravdu žánr - horor?

Elea
18.09.2016 3 z 5

Dost předvídatelný děj, místo hodně zdlouhavý, autor napsal i lepší knihy.

DuncanIdaho
28.06.2015 3 z 5

Klasická kniha od Cusslera. Když opomineme občasné přehánění, jde o čtivou a napínavou knihu.

Maarty.J
16.02.2014 5 z 5

Opět pecka. Kam se na Dirka hrabe James Bond a jemu podobní.

ipa37
06.10.2013 4 z 5

Dlouho jsem váhal jestli se mám pustit do čtení tohoto autora. Po přečtení, jsem příjemně překvapen. Určitě si od autora přečtu ještě nějakou knihu.

Clive Cussler
americká, 1931 - 2020
2004  78%Pacifický vír
1998  80%Vyzvedněte Titanic!
2012  85%Džungle
2002  84%Sahara
2002  79%Opeřený had

Kniha Hřbitov pod hladinou je v