Dinosauři od Pekelného potoka

Je až neuvěřitelné, kolik podrobností o životě dinosaurů i jejich současníků dokázali vědci zjistit. Dnes již nemusí používat jen krumpáče a kladívka – při zkoumání dinosauřích fosílií se uplatňují také počítače a laboratorní chemikálie. Paleontologové již odhalili takové anatomické detaily dinosaurů, se až tají dech. O posledních zástupcích dynastie – dinosaurech „od Pekelného potoka“ (český překlad názvu souvrství Hell Creek) dočtete v nové knize Vladimíra Sochy s názvem Dinosauři od Pekelného potoka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56511/dinosauri-od-pekelneho-potoka-56511.jpg 4.610
Literatura naučná
Vydáno:, Motto

Kniha Dinosauři od Pekelného potoka

kejty91
14.12.2017

No, čekala jsem to lepší. Pomalu mi to přišlo jako jiná kniha o dinosourech, ve které jsem našla téměř totožné informace.
Přitažlivou se mi ale zdála zmíňka o filmech Spielberga a taktéž, že se autor snažil kriticky zreflektovat mnohé teorie o životě a zániku dinosaurů.
Je to prostě průměr. Nebudete z něho v úžasu ale nebudete ani zklamáni.
Kniha je obohacena o závěr autora - zhodnocení toho, co dělal, co se mu podařilo a jak je neskutečně rád za tuto zkušenost.
Doporučuji.