Průlom do neznáma

Průlom do neznáma obálka knihy
Mé hodnocení:

27. května Dnes večer jsem si začal vést tento deník. Jmenuji se Nick Petty. Je mi jedenadvacet a vyrostl jsem v Beatty, v malém zapadlém městečku v Nevadě, kde jsem až do včerejška vedl docela normální život a pracoval jako prodavač v obchodě pana Bowlera. Zdá se mi to už strašně dávno – jako v jiném životě. V životě, od něhož jsem teď vzdálen asi sto dvacet milionů let. Pokusím se v tomhle deníku shrnout události poslední doby co nejstručněji, i když jsou zázraky tohoto nového světa pro mě takřka nepochopitelné. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39696/prulom-do-neznama-MJi-39696.jpg 413

Dinoland 11.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Aufbruch ins Ungewisse, 1997

Kniha Průlom do neznáma

slawa.cap
15.09.2020

Počáteční myšlenka této části série se mi moc líbí, ale kam to Rehfeld směřuje už se mi líbit přestává. V tomto sešitě se autor, pravděpodobně, nechal inspirovat Vernem a Doylem, ale právě tím Doylem už to podle mně trochu přepískl. Uvidím jak se s tím popere na zbývajících stránkách. Na rozdíl od yaoiyuri mě ten Nickův pubertální romantický přístup baví, ale jeho hrdinství už je hodně na hraně uvěřitelnosti.
Linka v přítomnosti se zcela odklonila od dění v Dinolandu a je to příjemná změna oproti minulým převážně "vědeckým" kapitolám.

yaoiyuri
08.09.2017

Líbí se mi, že s postupujícími díly děj nesklouzává ke stereotypu a trapnému opakování, naopak vždy se vynoří nová originální zápletka, která se táhne pár dalších sešitů, ale už bych fakt chtěla pro Mainlanda a Littleclouda něco víc než pár štěků.
Moc mi nepřišla věrohodná forma deníkových záznamů, ich-forma mi k tomuhle příběhu prostě nesedí. A mladík, který je píše, bohužel myslí víc penisem než mozkem.