Víš, že tě potřebuju?

Víš, že tě potřebuju? https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359631/bmid_vis-ze-te-potrebuju-nE4-359631.png 4 736 145

DIMILY série

Eden svého nevlastního bratra neviděla už skoro rok. Přestože svůj utajovaný vztah kvůli rodině ukončili, nemůže na Tylera stále zapomenout. Je sice šťastná se svým novým přítelem, jenže když od Tylera dostane zprávu, aby s ním strávila léto v New Yorku, je štěstím bez sebe. A tak spolu prožívají horké dny ve městě, které nikdy nespí, a staré touhy bublají pod povrchem. Jak dopadne jejich setkání? Odolají pokušení, nebo dají citům volný průběh?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Did I Mention I Need You? , 2015

Leído
21.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Mně se druhý díl i přes stejnou čtivost líbil míň a to hlavně kvůli Eden, která mě dost štvala: 1. její žárlivé scény, na které neměla nárok vzhledem k tomu, že ona byla ta zadaná, 2. to, jak se nechala přinutit od Tiffani, aby ublížila Tylerovi. Mohla se mu svěřit a společně to pak sehrát, 3. Dean. Její postoj k němu byl tragický a on si to nezasloužil. Ani od jednoho z nich.

Na druhou stranu právě ta třetí věc, která mě tak štvala, je zároveň ta, za kterou autorka zaslouží pochvalu. Protože to bylo (bohužel) reálné, že se lidi podvádějí, opouštějí pro někoho jiného a ubližují si navzájem. V knížkách nechceme, aby naši oblíbenci byli ti špatní, tak spoustu autorek nechá hlavního hrdinu/hlavní hrdinku ukončit předchozí vztah před první pusou. To mě vždycky pobaví. Ve skutečnosti je opustit partnera tak těžké rozhodnutí, že i když se zamiluje, nějakou dobu žije "dva" životy a sbírá odvahu. Takže ano, nečte se to příjemně, ale je to život. A zvlášť v tomhle věku.

Další velké plus: popis NY, autorka tohle fakt umí dobře, aniž by začala nudit

Další velké mínus: to s tím nevlastním sourozenectvím bylo přehnaně dramatické. Chápu, že to bylo nutné, protože o tom ta kniha byla, ale jediná máma Eden zareagovala rozumně, protože ono opravdu o nic nejde. Naopak, pokud se tzv. nevlastní sourozenci seznámí až v tomto věku a nevyrůstali spolu, je to dost pravděpodobný vývoj.

Pája699
22.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Autorce se určitě musí přiznat čtivost příběhu. Určo se to četlo lépe, než první díl. Který byl za mě i tak vydařený .-)

Tyeler a Eden....uplynul rok, co se neviděli..... Je opět léto a Eden se chystá na 6 týdnů za Tyelerem do New Yorku, kde byl v programu pro zneužívané děti.

Léto plné příslibů a dobrodružství. Eden má sice svého přítele, se kterým je spokojená a šťástná.....ale stačí pár chvil po boku Tyelera, aby ji došlo, že láska kterou k němu cítí nikam nezmizela.....naopak, je ještě silnější. Tyeler je na tom stejně.....podřád je zamilovaný do Eden.

Podvádí všechny kolem sebe, a to se jim samozřejmě vymstí. Chvilkami byla Eden na pár facek. Chovala se jak žárlivá husa a Tyeler měl za mě dost trpělivosti :-) ale jinak to jsou zlatíčka, který si užívali New York plnými doušky. Prostředí bylo krásně popsáno a i já jsem si připadala jako turista :-) Byla jsem uchvácená jako Eden..... jako bych tam byla s nimi.

Jediné co mi přišlo v tomto dílu zbytečné, bylo drama s Tiffany.....tý holce už měl dát dávno někdo přes hubu :-D ale co, musel přijít nějaký zvrat abychom se mi čtenáři nenudili a byli napnutý .-)

Po návratu z NY se oba rozhodnou, přiznat rodičům pravdu..... že se mají rádi a chtějí být spolu...... Někdo to vezme skvěle....jiný bohužel ne.

Otevřený a zároveň smutný konec......Tylere, vím, že si to musel udělat a proč, ale zároveň si mě svým způsobem zklamal... tohle jsem nečekala....

Kristy.Seb
04.09.2023 4 z 5

Oproti prvnímu dílu, kdy Eden byla ticha holka, se tady furt jen urážela a neustále křičela. U Tylera bylo hezké vidět naprostou změnu. Četlo se to celkem dobře, ale nic extra.

simona5372
09.02.2023 4 z 5

Ze začátku mě ale strašně rozčilovala Eden, chovala se jako rozmazlený spratek co se všechno točí jenom kolem ní! Ale jinak se my knihy líbila.

Wimmerka
27.09.2022 4 z 5

Pokračování asi přineslo přesně co jsem čekala a za mě pěkný :) Líbí se mi pojetí další díl - další město k objevování. Tentokrát se z L.A. dostváme do New Yorku, kam se na roh odstěhoval Tyrer kvůli účasti v projektu, kde ostatní seznamuje se svým příběhem. Je tomu už rok, co odjel, ale i přes to že si Eden našla jiného přítele (jehož jménu tu nebudu prozrazovat), stále na Tylera myslí a na celý měsíc se za ním do New Yorku chystá... No a co nestane, samozřejmě zjistí, že ani ten rok odloučení jejich lásku "nesmazal" a opět si spolu začnou... Podvádí všechny okolo a to se jim samořejmě i vymstí. Na závěr se konečně rozhodnou všem přiznat, Eden otec to však nenese vůbec dobře a Tyler se záhy rozhodne odjet, sám a neznámo kam, aby našel svou vlastní cestu a dal se do pořádku...

Malíček
09.09.2022 2 z 5

Já určitě vím, že tuhle sérii nepotřebuju. :D
Čtení druhého dílu bylo pro mě docela utrpení. Kniha je velmi předvídatelná, hlavní postavy mě štvou pomalu vším, co řeknou, Eden i Tyler mi přijdou nevyspělí a jejich rozhodnutí jsou snad pouze na základě emocí.
Asi ale souhlasím s dalšími komentáři, když řeknu, že tento díl mi přišel o něco lepší než první, snad jen proto si někdy celou sérii dočtu. A taky proto, že nerada nechávám série nedočtené.
Sua sumárum za mě ale existujou mnohem kvalitnější knihy v tomto žánru.

Veruru1981
17.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Druhy dil rozhodne lepsi nez ten prvni. Dialogy jsou realne, chemie hlavnich hrdinu skvela. Doslova jsem to hltala. Mrzel me konec, ale od ceho je dalsi dil, do ktereho se hned poustim?! Hezka letni oddychovka pro vsechny, kdo maji radi velke a komplikovane milostne pribehy.

KnihomolkaPája
06.07.2022

Druhý díl byl snad nejlepší, hlavní postavy jsem si ještě více zamilovala. Hodně jsem jim to přála, aby se konečně v tomto díle dali dohromady. Akorát ten konec, to mě naštvalo a už bych Tylera nechtěla ani vidět :D.

Elize
02.06.2022 5 z 5

Tento druhý díl byl snad ještě lepší, než ten předchozí. Ovšem po celou dobu čtení jsem cítila neskutečnou frustraci - hrozně už jsem chtěla, aby se hlavní hrdinové dali dohromady. Měli se rádi, jiskřilo to mezi nimi, ale zkrátka to pořád nešlo a ach bože! :D jinak musím také vyzdvihnout, že je zde moc hezky popsaný život v New Yorku a opravdu jsem hodně prožívala Edenin a Tylerův první homerun. Posledních pár stránek byla neskutečná jízda, kdy jsem se opravdu modlila, i když jsem tušila, jak to zhruba dopadne. Tylerovo rozhodnutí na samotném konci jsem chápala. Moc hezká knížka.

Ralemo
25.04.2022 5 z 5

Mnohem lepší než předchozí díl, líbí se mi prostředí NY, které je v knize velice do detailů popisováno, ihned to nahodilo lepší atmosféru a představu jak to v NY vypadá.
Hezky napsané, poutavý děj se zajímavou zápletkou. Vzájemná přitažlivost mezi hlavními hrdiny je neskutečná. Otevřený a zároveň smutný konec, těším se na další díl. :) určitě doporučuji

Annkag
13.04.2022 3 z 5

Děj se tentokrát odehrává v New Yorku.Na stránkách knihy realistický ožívá a já se procházela Centra parkem,Timesquer...cítila jsem horko sálající z budov,ruch města,klaksóny žlutých taxíku.Videla stříbrný třpyt řeky Hudson.
Příběh samotný se mi zdál chaotický,moc propletený ale skončilo to zajímavě.
I když nejsem ,,jasná cílovka,, jsem svým spůsobem zvědavá na pokračování.

Tialexa
11.04.2022 5 z 5

Tohle je prostě topovka. Miluju celou sérii.

Ermeston009
21.03.2022 5 z 5

Osobně kniha velmi dobrá. Nejvíc se mi na ní líbilo rozkreslování New Yorku úplně si ho před sebou dokážu vybavit i přesto že jsem tam nikdy nebyla. Po téhle knize bych se nejradši hned teď zbalila a nasedla na první letadlo do New Yorku. Konec mě kapku zklamal. Ale jinak jsem si knihu fakt užila.

petraLI
01.03.2022 5 z 5

Ta holka mě naprosto dostává. Já být Tylerem, tak ji pošlu k šípku. Ona přítele může mít, ale nedej bože aby on měl jen kamarádku. Sobecká nádhera.

MishRarach
22.01.2022 1 z 5

Na to, že si člověk na obálce knih ze série přečte, jak je to dobrá YA, je to obrovské zklamání. Nejraději bych tomu, kdo to napsal, dala facku. Nečetla jsem snad zatím fakt nic horšího. Hlavní hrdinka je slepice, kterou opravdu nedokážu pochopit, ať se snažím sebevíc a opravdu neskutečně mě irituje. Zatím jsem nikdy nelitovala tolik koupě nějaké knižní série jako právě této. Člověk si u toho ani neodpočine, protože v něm kniha vyvolává velké množství negativní emocí spojených s frustrací a vztekem na hlavní postavy a jejich pošetilé jednání. Všichni občas jednáme pošetile, ale je rozdíl mezi tím, kdy je to pochopitelné. Nerozumím Eden, nebaví mě a rozhodně odmítám číst o někom, kdo mě tak moc vytáčí. Knihy ze série balím a posílám dál, protože tohle ve své knihovně, kterou miluji, opravdu mít nechci.
Jednu hvězdičku nechávám jen z úcty k těm několika málo světlým okamžikům kvůli kterým jsem došla až do půlky druhého dílu série.

nikca3882
29.11.2021 2 z 5

Těšila jsem se na pokračování příběhu... ale musela jsem se hodně přemáhat, abych ji dočetla. Pořád jsem ji odkládala, protože jsem jen čekala kdy to praskne... a ten konec? Málem mě zabil :D

teer.h
05.10.2021 3 z 5

Mám trošku problém s tím, že se v knize neustále psalo to, že vztah mezi Tylerem a Eden je incest. Nechápu proč. Nemají společnou krev a ani spolu od mala nevyrůstaly. Za mě je to trochu přehnané a to mi na knize vcelku vadilo.

Kniholapka
17.09.2021 3 z 5

Je to zvláštní, ale tato kniha se mi četla lépe než první díl. Pomalu jsem začala Tylerovi a Eden fandit. Když už jsem začala jásat, že tajemství vyplave a oni to budou schopni říct a radovat se, přijde zvrat. Kdo by to nečekal, že? Konec mě trochu naštval :D. Probouzí se ve mně lehká zvědavost ohledně pokračování.

terakera
31.08.2021 1 z 5

Nedočetla jsem ji protože byla nudná a točila se pořád dokola kolem toho samého. Aspoň že Tyler má ješte mozek.

_Žanet_
27.08.2021 1 z 5

Tahle knížka mě stála opravu hodně snahy, abych ji vůbec dočetla do konce. Četla jsem ji na 2x a ke druhému čtení jsem se dokopávala více než rok. Nakonec jsem se ke čtení vrátila, protože nemám ráda, když něco nedočtu. Ostatně to byl i jediný důvod, proč jsem chtěla pokračovat ve čtení téhle série. Bohužel po dočtení tohoto dílu je mi jasné, že je tahle série pouhou ztrátou času.
Zaprvé mě neskutečně vytáčí Eden, která je celou knihu zralá na několik facek a její myšlení není hodné devatenáctileté holky, ale spíše čtrnáctileté puberťačky. Nálady, myšlenky a pocity se jí mění jako počasí, přičemž jsou absolutně rozumově nevysvětlitelné. Celou knihu se zkrátka chová jako malé dítě, což trochu vynahrazoval Tyler, který celou knihu působil vyrovnaným a konečně vyspělým dojmem- zřejmě jsem byla naivní, když jsem si myslela, že to tak i zůstane a půjde spíše o vývoj Eden. Bohužel mě autorka zklamala a dva roky, kdy na sobě Tyler údajně pracoval a dával se do kupy, zahodila v jedné kapitole. Celá kniha je podle mě naprosto nesmyslná a nereálná, takže bohužel nemůžu hodnotit jinak, než jednou hvězdičkou, kterou si kniha zasloužila jen díky Emily a Snakeovi, kteří jsou celou knihu mnohem zajímavější, než dvě hlavní postavy.

New York láska vyrovnání se s minulostí přátelé nevlastní sourozenci

Estelle Maskame
skotská, 1997
2017  75%Víš, že tě miluju?
2018  78%Víš, že tě potřebuju?
2018  81%Víš, že mi chybíš?
2019  81%Vím, že tě chci
2022  73%Někdo jako ty

Kniha Víš, že tě potřebuju? je v

Přečtených1 164x