Víš, že tě potřebuju?

Víš, že tě potřebuju? https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359631/bmid_vis-ze-te-potrebuju-nE4-359631.png 4 735 144

DIMILY série

Eden svého nevlastního bratra neviděla už skoro rok. Přestože svůj utajovaný vztah kvůli rodině ukončili, nemůže na Tylera stále zapomenout. Je sice šťastná se svým novým přítelem, jenže když od Tylera dostane zprávu, aby s ním strávila léto v New Yorku, je štěstím bez sebe. A tak spolu prožívají horké dny ve městě, které nikdy nespí, a staré touhy bublají pod povrchem. Jak dopadne jejich setkání? Odolají pokušení, nebo dají citům volný průběh?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Did I Mention I Need You? , 2015

Ella161
16.07.2021 5 z 5

Autorka nám v téhle knize skvěle popisuje New York! Je lehké si představit, jak to tam vypadá, když nám to takhle krásně popsala️. Každopádně tu máme opět Eden a Tylera, kteří spolu stráví 6 týdnu v New Yorku. Bez přátel, rodiny.. mohou se chovat jako běžný pár. Přiznávám, že konec mě překvapil a zároveň strašně rozesmutnil. Brečela jsem tak moc, že mi na stránkách zůstaly skvrny od řasenky

dianaxn
15.06.2021 odpad!

První díl nesnáším, ale chtěla jsem dát sérii ještě jednu šanci a nějak do třetiny knihy jsem si říkala, že to je celkem dobré. Děj byl lepší, každá kapitola neobsahovala večírek a líbilo se mi popisování nového prostředí v New Yorku. Tyler dospěl a změnil se k lepšímu. Pak to ale šlo od desíti k pěti.

Eden byla nesnesitelná, otravná, hloupá, naivní, žárlila i když měla přítele – no není to pokrytecké? – a tak neskutečně moc mě vytáčela, že jsem měla chuť ji profackovat v marné naději, že se probere.
Charaktery ostatních postav jsou taky příšerné – její nejlepší kámoška ji nedokáže ani podpořit a její další “kámoška” ji nesnáší.

Tenhle díl byl paradoxně lepší než předchozí, ale cokoli dobrého zastínila strašná hlavní hrdinka a navíc jsem všechny postavy nesnášela.
Od dalšího dílu už nic nečekám a přečtu si ho jen proto, abych dokončila sérii.

terikus
29.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Eden mi trošku lezla na nervy...pořád jsem doufala, že se nakonec z Deana vyklube nějaký kretén, aby mu nakonec nezlomili srdce. Zápletka s Tiffany mi přišla moc krátká a uspěchaná. Také moc nepobírám ten "strašný problém" že jsou nevlastní sourozenci. Každopádně to bylo lepší, než první díl :-)

Siamy
27.04.2021

(SPOILER) Zatím jsem pouze v polovině knihy proto ji dám ještě šanci a nebudu hned odsuzovat jenom napíšu pár věcí které mi vadí.
Eden vůbec nedospěla, mám dojem že se chová víc jako dítě než před dvěmi roky. To jak žárlí BEZDŮVODNĚ na Emily mně už přijde absolutně trapné. Já osobně jsem zastáncem že když ani trošku nežárlíš tak (! většinou!) nemiluješ. Ale proboha, vždyť ona na ni žárlí mnohem víc než na Tiff v prvním díle, na kterou měla tedy rozhodně větší právo žárlit.
Taky se vyjádřím k některým lidem kterým vadí že autorka začala na Wattpadu a neprodřela si tu cestu jako ostatní spisovatelé. To mi upřímně ani při nejmenším nevadí. Na knížkách jde vidět autorčina snaha, moc pěkně se knížky čtou a celkově se mi líbí. Možná měla lehčí cestu ale každý musí nějak začít

aquaver
12.04.2021 4 z 5

Chvíli mi ze začátku trvalo se začíst, ale nakonec to bylo opět skvělé. Jen mě v tomto díle lezla Eden trochu na nervy, a taky se mi nelíbilo, jak se zachovala k Deanovi (bylo mi ho moc líto). Naopak co se mi velmi líbilo, tak to byly nové postavy (Snake a Emily) a nové prostředí.

DejSemTuKnihu
31.03.2021 4 z 5

Stejně jako první díl se mi to strašně líbilo. Změna prostředí v podobě New Yorku byla super. Nové postavy Emily a Snake jsem si zamilovala hned :). Snake je prostě klasický sympatický kluk s převážně hloupými vtipy a Emily je dream kámoška snad všech. Jediné dvě věci, které mě trochu zklamaly byla vážně krátká zápletka s Tiff (která mi přišla úplně zbytečná) a Rachel mi chvílema lezla pěkně na nervy. Ale celkově to bylo fakt skvělé. :)
(Hodnocení k ostatním dílům a k jiným knihám na mém profilu nebo přímo u dané knihy.)
4/5*

badliar_id
30.03.2021 3 z 5

Kniha je předvídatelná a plná klišé (stejně jako předchozí díl), ale mně to nějak extra nevadí, jen mi občas chyběl moment překvapení.
Tyler je skvělá postava a mám ho snad ještě radši, než v minulém dílu, ale ten konec mi zlomil srdce. Na druhou stranu, není se čemu divit.
Eden mě půlku knihy štvala jejím chováním, jak jinak. Hlavně jak byla nepříjemná na Emily, když bylo očividný, že Tyler o Emily nestál a byli jen kamarádi.
Snake a Emily jsou fajn postavy a doufám, že se objeví i v dalších dílech :)..
Ostatní postavy jsou stále nezajímavý a hlavně mě štvalo jejich chování. Vadilo mi, že je hned soudili aniž by si vyslechli celý příběh a důvod. Já jsem stále toho názoru, že lásce neporučíš a pokud tu jsou nevlastní sourozenci, nevidím v tom extra problém..
Knížka byla opět čtivá a rychle to uteklo, ale stále to má spoustu nedostatků. Hlavně v tom chování postav..

jitkapeldova
05.02.2021 4 z 5

Celkem pekna a ctiva ctiva knizka.. rozhodne o dost lepsi, nez prvni dil :)
Libi se mi nove prostredi New Yorku, ktere autorka popisuje tak skvele, ze sem si prisla jak kdybych tam byla..
Ted jsem zvedava na 3.dil... :)

Nikychlupova
31.01.2021 5 z 5

Čtu to hned po sobě. Přijde mi, jako by se to obrátilo, Tyler měl Tiffani - Eden má Deana. Řeší opět to samé - jak z toho ven. V prvním díle to ukončila Eden, teď Tyler. Pokaždé, kdyý něco vyřeší, jeden z nich uteče. Celkově to nebylo špatné, vrhám se na třetí díl a doufám, že to dopadne tak, jak má Eden Tyler

Kniholenka9
18.01.2021 2 z 5

(SPOILER) Nechápu proč všem vadilo, že jsou nevlastní (pokrevně nespříznění) sourozenci párem. Jak to dopadne s Deanem bylo jasné už ve chvíli, kdy Eden odlétala do New Yorku. Konec je zase divný, jako v prvním díle. Jako oddechové, velmi nenáročné čtení ano, ale označovat to za fenomenální, tak to fakt ne.

AnnieR.
04.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Teď jsem to dočetla, tak rovnou, když to mám v živé paměti. Tyler byl celou knihu pořád mým oblíbencem a zkazil si to až nakonec, tím jeho pitomým rozhodnutím, i když upřímně jsem ho dokázala pochopit (mimochodem, dobře napsané).
Snake a Emily, jsou lepší než kamarádi z jedničky o tom žádná.
Dean, toho kluka mi bylo tak líto. Už na konci jedničky jsem si říkala, tomu Eden zlomí srdce. A jasně že jo. Vážně doufali, že jim Dean odpustí.. No to snad ne. Je jeden z těch správňáků, achjo.
No a nakonec Eden. No ty vole. Co to mělo být? V jedničce jsem ji ještě brala v pohodě, ale tady? Od samého začátku až skoro do konce. Svým jednáním mi spíš přišlo, že se Deanovi vysmívá, než lituje toho co dělá. Naprosto k nepochopení postava v tomto díle (z mé strany). Když pominu tu její žárlivost (proboha, úplně bez důvodně), ale já se prostě nemůžu smířit s tím, jak je blbá. Vážně, až skoro do 3/4 knihy jsem na ni pořád a dokola nadávala.
Tak jo. ⭐⭐⭐ a ty jsou pro Tylera, Snake, Emily a Edeninu mamku.

Fortuna7
08.12.2020 3 z 5

Víš, že tě potřebuju je úplně něco jiného než 1 díl série. Ale ten konec?! To je jako co? Po tom konci si prostě už zase myslím, že Tyler je idiot a to jsem ho začínala mít ráda...

Akléda_
25.10.2020 3 z 5

I přes to, že jsem druhý díl DIMILY hodnotila o 0,5 hvězdičky hůře než ten první se mi dvojka asi líbila víc. Hrozně moc mě bavilo to nové prostředí New Yorku, které jsem si totálně zamilovala a bavilo mě jeho objevování. Bavily mě i nové postavy a vyvíjející se vztah Tylera a Eden byl taky fajn. Není to nic co by mě obohatilo a přineslo něco nového do života, ale baví mě to číst.

Agi108
17.10.2020 5 z 5

Mně se knížka hrozně líbila. Třetí díl jsem rozečetla a pak mi doma ležel v poličce a vůbec jsem neměla chuť se k němu vrátit a dočíst ho. Ovšem pak jsem byla nemocná a začla jsem od začátku a jedním dechem jsem knížku přečetla za 2 dny.

NewKiddo
02.10.2020 3 z 5

Dost podobná "pohádka" jako první díl. Tyler je mi trochu sympatičtější než v prvním díle, za to Eden mě vytáčí. Vzhledem k tomu, že to je teen kniha, tak to hodnotím pozitivně, protože si umím představit, že kdybych byla mladší, tak bych tu knížku žrala :-D

LillyM.
20.09.2020 4 z 5

Chudák Dean.

Ann98
26.08.2020 4 z 5

Druhý díl se nese ve stejném duchu jako díl první. klasická romanťárna, která je lehce naivní. Ale pokud toto vynechám, jedná se o docela fajn knihu, u které nemusíte přemýšlet. Jediné co nepochopím a docela mi leze na nervy je ten povyk, že by dva nevlastní sourozenci mohli tvořit pár! Proč? Vždyť vůbec nemají společnou genetiku. Tak kde je problém?! Naopak oceňuji, že Tyler dospěl, už se nechoval jako typický teenager. Zato z Eden se stal pravý opak. Hloupá, naivní žárlivka. Jako odpočinkové, pohodové letní čtení je tato kniha fajn.

petulkapeta
14.07.2020 4 z 5

tak myslela jsem že se z Eden zblaznim...jak byla žarliva,až hruza a Dean oh chudak,nejradeji bych tam byla a objala ho... no co se mi libilo bylo jeji tetovani a stejne tak reakce jeji matky kdyz ji to řekla..i když co se dělo potom no bylo mi jasne že otec nebude nadšeny,ale...no a konec?ten me dostal...a mimochodem Tiffany stejna pipka jako v prvnim dile...

Pedruska01
11.07.2020 3 z 5

Jak jsem se na konci prvního dílu těšila, tak mě to postupem stránek u tohoto pokračování přecházelo - a dostavovalo se zklamání. Jako čtivost stále byla, ale prostě byly pasáže, kdy to bylo pro mě holé utrpení, takže jsem velmi ráda knihu zavřela anebo úplně odložila. A jsem ve výsledku hrozně ráda, že jsem to konečně! dočetla, byla to trochu ostuda. Musím hned z kraje říct, že je ta kniha zbytečně dlouhá, mohla být o stovku, dvě klidně kratší a už vůbec - proč to má celkem tolik dílů? - by se absolutně nic nestalo.
S hlavní hrdinkou Eden, se kterou jsem více méně dříve neměla problém, tak tentokrát jsem ho měla. Ta holka byla hrozně, ale neskutečně hrozně hloupá. Takže to způsobovalo to, že jsem ji měla spíše v nelibosti, absolutně jsem její chování, myšlenky i činy nechápala. Bylo to úplně mimo a naprosto ve všem. Tolikrát jsem jí chtěla praštit v marné naději, že by se jí snad mohlo rozsvítit. Nehorázná postava a o to horší, že je bohužel hlavní.
Druhý hrdina Tyler, nevím proč, ale s ním jsem vlastně byla v pohodě. Rozhodně mi tolik nevadil a nerozčiloval jako Eden. Jo, občas měl taky výkyv, ale stále za mě v pohodě. Což je fakt divný.
Objevil se tam můj malý oblíbenec Dean, který se jako zlato projevil už v prvním díle a přesně, jak jsem si myslela, pěkně na to dojel. Bylo mi ho líto a byla jsem kvůli němu dost naštvaná, a to kupodivu jen díky Eden. Tiffany, která se tam objevila opravdu jen na pár stran mě dokázala neskutečně vytočit. Nečekala jsem znovu-shledání, a o to, to bylo horší překvapení. Tu postavu jsem vážně nenáviděla a prostě velká škoda, že se jí nic vážného nestalo. Karma asi ještě vyčkává.
Celá kniha, jak jsem psala už z kraje by mohla být kratší, protože se mi zdálo, že byla větší částí o ničem. A když už se něco dělo, tak to bylo prostě jen o tom jednom - vztah nevlastních sourozenců. Chápu, o tom to je a nemám to za úplně špatně. Každopádně, jejich myšlení, konkrétně Edenino myšlení vůči tomuto vztahu bylo... "zvláštní"? Na jednu stranu to není v pořádku, na druhou stranu to je v pořádku, ale když už se rozhodla, s tím jít na světlo, proč to nepříjemné "kolem" krucinál pořád oddalovala, neřešila a vymlouvala se nebo se zapírala? - chovala se neskutečně pitomě, opravdu velmi "dospěle". Tohle podělala a díky tomu ublížila především Deanovi, a to mě na tom mrzí nejvíc, ten kluk si to absolutně nezasloužil. Moment - úplně celý ten vztah byla blbost. Proč si s Deanem vůbec začínala, když byla mentálně jinde?
Musím vyzdvihnout konec, posledních pár stran, poslední kapitolu. Taková malá kulišárna. Ten kousek byl napsaný tak neuvěřitelně dobře, ve smyslu - napětí, akce, spád (oproti zbytku knihy), že mě to překvapilo, potěšilo a dokonce mě to neskutečně nalákalo na závěrečné pokračování! K němu se časem dostanu, už pro tu zvědavost a ukončení téhle záležitosti, jen se musím vzpamatovat. :D Každopádně, mrzí mě, že stejným stylem jako ten poslední kousek nebyla psaná celá kniha, vypadalo by to naprosto jinak a bylo by to o něčem jiném - lepším!
Tohle je celkově trošku horší než první díl, proto taky srážím hodnocení. Čtení je pro mladší čtenářky, ale zase věk v tomhle nejspíš taky úplně nerozhoduje, takže každý sám musí zvážit, zda se do toho pustit. :)

Tessia
05.07.2020 1 z 5

Začněme z té světlejší stránky. Kniha je napsaná hezky. Jednoduše, ale hezky. Příběh původně vznikl na Wattpadu a autorce bylo při psaní příběhu pouhých šestnáct let.
Většina knih, které jsou v dnešní době z Wattpadu publikované oficiální formou, nesahá stylem psaní triilogii DIMILY ani po kotníky. Klobouk dolů.

Všechno ostatní je ale jeden velký průšvih. Hlavní hrdinka mě svým sebestředným způsobem chování nehorázně vytáčela. Kniha prezentuje toxický vztah založený na skutečnosti, že Eden podvádí svého přítele s jeho nejlepším kamarádem. (Což vážně není v pořádku. A už vůbec není v pořádku, když si to Eden s Tylerem plně uvědomují, ale jednají pořád stejně.) Ke konci jsem to už nevydržela a stránky přeskakovala. Do dalších dílů se pouštět určitě nebudu.

New York láska vyrovnání se s minulostí přátelé nevlastní sourozenci

Estelle Maskame
skotská, 1997
2017  75%Víš, že tě miluju?
2018  78%Víš, že tě potřebuju?
2018  81%Víš, že mi chybíš?
2019  81%Vím, že tě chci
2022  73%Někdo jako ty

Kniha Víš, že tě potřebuju? je v

Přečtených1 162x