Víš, že tě miluju?

Víš, že tě miluju? https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342404/bmid_vis-ze-te-miluju-8BG-342404.png 4 1125 248

DIMILY série

Na léto v Kalifornii se Eden vůbec netěší. Strávit ho má totiž v nové rodině svého otce, kterého už tři roky neviděla. Prázdniny by měla prožít s třemi nevlastními bratry a novou „matkou“ – lidmi, které vůbec nezná a ani netouží poznat. Na největší komunikační problémy naráží s Tylerem, nejstarším z bratrů. Nevyzná se v jeho divoké povaze, nemůže vystát jeho drzý pohled a ego vyšší než kopce v Beverly Hills. Pořád na něj ale někde naráží a čím víc poznává jeho svět nekonečných večírků a her, při kterých se porušují pravidla, tím víc jí zajímá. Začíná ztrácet hlavu pro lásku, která je zakázaná… DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskameová má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Did I Mention I Love You? , 2015

AnnieR.
02.01.2021 4 z 5

(SPOILER) První kniha přečtená v tomto roce.
Kniha se mi líbila a Eden jsem si oblíbila. Pro mě největší záhadou a výzvou v této knize byl Tyler. A světě div se, stal se mou oblíbenou postavou (jako v téhle knížce myslím). Spoustu z vás by asi nesouhlasilo,ale já jeho chování chápu. Nedokážu si představit, že bych byla na jeho místě a jaké to pro něj musí být trápení.
Možná bych jen knihu zkrátila o pár stránek. Podle mě, je to zbytečné dlouhé.
Dávám 4 hvězdy, díl se mi líbil.
Vlastně mě štve jedna věc, Eden musí prostě vyzkoušet všechny v partě co? To s Deanem mě mrzí, protože vím, že mu zlomí srdce a on jako jediný v knize si to nezaslouží...

petraLI
17.12.2020 5 z 5

Jasně tohle téma je v každé druhé knize, kdy se holka zakouká do svého nevlastního bratra, ale tady tohle mě nadchlo. Za mě pěkně a zajímavě napsaný příběh.

Knihetty
23.11.2020 odpad!

Neuvěřitelně toxický vztahy a romantizování drog. Ne, není to sexy, se omlouvám :((

Alnima
06.11.2020 1 z 5

Knížka, která mi byla doporučená, ale za mě nic. Nic jsem si z ní neodnesla a ani po přečtení jsem neměla žádné pcity kromě toho, že to byla ztráta času.

Fortuna7
25.10.2020 3 z 5

Tak to je snad poprvé co jsem se nezamilovala do bad boye! Teyler je nesnesitelný pitomec! To kvůli němu dávám tři hvězdičky, protože mi kazil celou knihu...

aniger
09.10.2020 4 z 5

Líbí se mi tato první kniha ze série. Je skvělá a příběh také :) Do mé sbírky knih ideální.

NewKiddo
22.09.2020 3 z 5

Neurazí ani nenadchne. Je mi jasné, že je knížka směrovaná mladším lidem, ale styl psaní i děj mi přišel až moc jednoduchý. Nevím přesně co, ale něco mi tam chybělo. Celkově bych to ale hodnotila jako uspokojivou romantiku pro mladé.

LillyM.
19.09.2020 3 z 5

(SPOILER) Kniha mě ze začátku šíleně nudila. Autorka to schválně natahovala, abychom dobrovolně mohli nenávidět Tylera, a pak nám odhalila pravdu, která mě moc nenadchla. Kniha se neuvěřitelně rychle čte, a je to návykové. Pak si člověk ale uvědomí, že jsou to jen uplynulé stránky, na kterých se vždycky opakuje ten samý děj:
-Eden se probudí, a jde si zaběhat
-potká Tylera, rozhovor
-setká se s Rachel, Tiffany a Meghan
-jdou se připravovat na večírek
-všichni jsou na večírku (někteří opilí až na mol)
-Eden se naštve na Tylera
-polibek, dobrou noc
Nenene! Nejsem žádná spisovatelka, ale nemůže se celou knihu opakovat ten samý děj, ne?!

Terie
15.08.2020 3 z 5

Fajn letní oddechovka. Hodně mi to připomnělo Papírovou princeznu od Erin Watt.

Ann98
09.08.2020 5 z 5

I přesto že je kniha určena mladším čtenářům, výborně jsem se u ní bavila. Kniha se mi líbila hlavně proto, že jsem od ní nečekala nic světoborného a prostě četla oddechovku. Nicméně pár výtek bych našla. Příští díly bych rozhodně zkrátila. Na můj vkus tato kniha obsahovala zbytečné množství popisů. I samotný děj bych malinko popohnala, zbytečně to hlavní hrdinové protahovali a motali se neustále v jednom kruhu. Myslela jsem si, že na konci přijde ta cesta z bludného kruhu, ale ejhle, autorce se to podařilo zamotat ještě víc. Našla se samozřejmě i nějaká ta pozitiva. Líbilo se mi odhalení proč se Tyler choval tak jak se choval. Jako prázdninová kniha někam k vodě rozhodně skvělý výběr.

Áža707
05.08.2020 3 z 5

Přečetla jsem si anotaci a jelikož momentálně mě baví číst "dívčí" románky, tak jsem si říkala, že to prostě zkusím.

Eden jede na prázdniny za otcem a velmi se netěší, protože s tátou nemají nejlepší vztah. Vše se obrátí o 360°C a prázdniny jsou nakonec velmi zajímavé.

Kniha se mi líbila, je skvělé napsaná a moc dobře se četla a od půlky mě hodně zajímalo, jak to celé dopadne ???? Celý příběh neobsahoval jen lásku, která je svým způsobem zakázaná, ale i přátelství a prázdninová dobrodružství a hlavně i témata, které je dobré řešit jako drogy a týrání děti. Dodatek na konci po 10 měsících dodával knize ještě lepší konec, než by kdo mohl čekat.

Hlavní postava Eden mě velmi oslovila, čekala jsem namyšlenou princeznu, ale tou vůbec není. Celkově její myšlenky a chování bylo fajn a pochopitelné. Zamrzel mě přistup otce, který se nesnažil s ní více komunikovat, když už za ním přijela.
Tylera jsem myslela, že budu doopravdy nesnášet, ale kupodivu se mi nakonec taky velmi líbil. Hlavně protože není tím na koho si hraje a jak sama Eden v knize řekla - jsou to obranné zdi. Akorát jsem nechápala, jak mohl vydržet s Tiffani takovou šílenou dobu.
Tiffani mi lezla krkem od začátku knihy do konce. Čekala jsem, že doopravdy udělá nějaký podraz, aby vyklopila tajemství Eden a Tylera. Ani mě nepřekvapilo, že skončila s Jakem.
Dean byl strašně milý kluk, ale bohužel jako vedlejší postava nedostal moc prostoru, což je škoda a celou dobu jsem si přála, aby Eden skončila právě s ním.

Celkově knihu hodnotím velmi kladně a je to taková velmi povedená romantická zápletka a dobré čtení na léto.

⭐ 4/5

Julia284
31.07.2020 5 z 5

Příběh byl dobře napsaný a nechybělo tam pár zvratů. I přes to, že ji někteří nehodnotili zrovna nejlépe se mi tento milostný příběh velice líbil. Určitě si od autorky přečtu i jiné knihy.

Myška43
27.07.2020 3 z 5

Kdyby byla kniha tak dobrá jako poslední třetina, bylo by to super. Nechápu zakázanou lásku, vždyť nejsou pokrevní příbuzní a Deana je mi moc líto.

petulkapeta
12.07.2020 4 z 5

Fajn pribeh tajne lasky...jen uz ted je mi lito Deana,toho jsem si oblibila,libilo se mi ,že nevlastni matka byla na Eden hodna a nejvic mě překvapilo Tylerovo tajemstvi...jsem zvedava na pokracovani...

seabook04
27.06.2020 3 z 5

Naprostý oddych.

Věřím, že novým čtenářkám YA žánru či dospívajícím slečnám kniha nabídne vzrušující příběh "zakázané" lásky. "Starším" či zkušeným čtenářkám tohoto žánru nabídne příběh, který párkrát zabrnká na nervy (nelogičnost, lehce toxické vztahy, apod.), ale díky kterému naprosto vypnete.

Možná s dalšími díly lehce změním názor, protože hrdinové už by měly být starší, ale zatím je pro mne tato série příjemným oddychem, ale ničím převratným, co byste si v žánru young adult nemohli nechat ujít. Ideální letní čtivo i pro nečtenáře a především pro dospívající slečny :)

HODNOCENÍ: 3/5*

mariva
17.06.2020 4 z 5

Kniha je sice určena pro jinou věkovou kategorii, ale i tak mě příjemně překvapila. Chtěla jsem něco odpočinkového a to splnila a navíc přidala něco o tom, jak žije americká mládež. Docela by mě zajímaly další osudy hrdinů, možná vyhledám pokračování.

ElikaS
29.05.2020 4 z 5

Od knížky jsem neměla žádné velké očekávání, i když jednu dobu byla neskutečně populární. Nakonec jsem se do knížek s chutí pustila a musím říct, že jsem nebyla zklamaná. Eden byla sympatická a její chování pro mě bylo celkem pochopitelné. Na Tylera jsem si musela zvyknout. Bad boye mám ráda, ale takové kteří se za tou maskou pouze schovávají, Tyler byl na mě až moc nesnesitelný. Ale nakonec jsem si na něj zvykla a knížku si užila.

Pedruska01
28.05.2020 4 z 5

Co vám budu povídat, tahle kniha mě nalákala na to téma zakázané lásky mezi nevlastními sourozenci, takže ano, těšila jsem se. Musím přiznat, že ta kniha má svou poměrně vysokou úroveň čtivosti, až se mi to místy zdálo neuvěřitelné. Na chování postav, jejich vyjadřování a myšlenkách je znát, že to je psané pro věkovou kategorii cca ve věku hlavních hrdinů a mladší. Tudíž, pro mě to byl trochu kaz, protože jsem jednoduše místy ty postavy s jejich myšlenkovými pochody prostě nepobírala, nejradši bych třískala hlavou o zeď se slovy proč a cože, a to se bohužel podepsalo na sražení hodnocení.
Hlavní hrdinka Eden se mi zdála v pohodě, až na prostor, kde bych jí profackovala - nevím, čím to, zda svojí naivitou, "buranstvím" anebo jednoduše svojí hloupostí se dokázala ptát na takový kraviny a dělat takový neskutečný věci. Jo, chápu, přijela do velkýho, novýho města, kde bylo všechno jinak než znala, a tak se chtěla trochu začlenit a přizpůsobit, ale zase to tlačit tak, aby jí to bylo proti srsti, nepřirozené a ona z toho vyšla jako úplná blbka?! Jako vážně?! Asi jsem stará na nějaký šestnáctky. :D Díky bohu, ten stav netrval nijak dlouho, abych si ji zprotivila, anebo jsem si na to prostě zvykla. Ale jinak jsem s ní problém neměla. Byla jsem naopak zvědavá, jak celou situaci hodlá řešit, přeci jenom, když už se to stane, není to úplně jednoduchý, zvlášť za takových podmínek, jako měla Eden.
Druhý hlavní hrdina Tyler na tom byl obdobně jako Eden. Zdál se mi v pohodě, až na okamžiky, kdy jsem měla pocit, že sama autorka neví, jak ho má sakra vykreslit - jako zlého a arogantního kluka do morku kostí anebo hodného však zlomeného. Podle té nerozhodnosti bylo poznat, že na té postavě něco nehraje. Nevěřila jsem jí, a to mě mrzelo. Každopádně, opět to trvalo jen chvíli a pak se to srovnalo do akceptovatelných kolejí. Pak taky, na jednu stranu jsem to chápala, ale na druhou vůbec - proč se krucinál tahal, respektive věčně vracel k Tiffani? Jak kdyby měl v mozkovně zrovna dobu temna.
Postavy bokem: Tiffani, proboha, to byl vážně magor první kategorie, byla mi proti srsti. Dean, jo, toho kluka jsem měla ráda a ve finále jsem ráda, že tak dopadl, ale mám tušení, že na to dojede a už teď mě to mrzí. Táta Eden, komplikovaná osoba, štvalo mě, že nedošlo k rozhovoru, aby si to konečně vyříkali, nechoval se k ní pěkně ani fér, předstíral, takže ne-e.
Co se týče děje, sdělím, možná až drze, že to byla taková ta očekávaná klasika, jakože fakt, ale ve výsledku se mi to líbilo. Jediné, co mi možná vadí je, jak rychle "vzplanulo" to zamilování mezi Eden a Tylerem. Určitě se to dalo napsat tak, aby to nebylo tak unáhlené a aspoň pro mě trochu uvěřitelné. Prostě to vždycky trochu trvá. Jenže tady to šlo bez jakýchkoliv náznaků hned - lusknutím prstů.
Jinak to je odpočinková, milá četba, která opravdu pěkně odsýpá, je tedy vážně pro mnohem mladší, ale vykouzlí úsměv a místy i dokáže chytit za srdce, takže až na pár věcí, které se podepsalo na hodnocení můžu doporučit a upřímně jsem zvědavá, jak to celé dopadne, takže se těším na druhý díl. :)

Natálie27
11.05.2020 5 z 5

Celá trilogie mě velice zaujala.Už Od prvního čtení jsem se nemohla od ní odtrhnout.Chybí mi ještě poslední Vím,že tě chci.Ale určitě si ji koupím a přečtu.Jinak příběhy ve 3 knížkách,je naprosto geniální.Jsem fakt mile překvapená!Pokud má někdo rád tendle typ knížek,určitě se jim bude líbit.

Luc.i
19.04.2020 3 z 5

Ze začátku jsem chtěla knížku odložit. Dočetla jsem a nakonec celkem dobrý, část před koncem se mi i líbila, konec už zas moc ne. Nejhorší byla hlavní hrdinka, přišla mi strašně hloupá a i když byla jen o rok mladší, oproti ostatním se chovala jak děcko. Většinou se hrdinu oblíbím ale Tyler, byl sice v pohodě, ale nějak zvlášť jsem si ho neoblíbila.
3,5/5*