Víš, že mi chybíš?

Víš, že mi chybíš? https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382418/bmid_vis-ze-mi-chybis-gHH-382418.png 4 618 112

DIMILY série

Strhující závěr bestsellerové série, která se v Británii zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih Je to rok, co Eden mluvila s Tylerem naposledy. Rok od té doby, kdy vyšli s pravdou ven, oznámili svůj vztah rodině a on ji pak zcela nepochopitelně opustil. Studium v Chicagu ji přivedlo na jiné myšlenky a pomohlo jí alespoň trošku zapomenout a jít dál. Teď se vrací na léto domů a není sama. Tyler přijíždí také. Eden už nechce otevírat staré rány, ale nevysvětlených otázek je tolik! Dozví se konečně, proč to Tyler udělal? Mají po tom všem, co mají za sebou, šanci na normální vztah, do kterého jim nikdo nebude mluvit? *DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskame má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Did I Mention I Miss You? , 2016

Pája699
22.01.2024 5 z 5

(SPOILER) DIMILY....úžasná série, ze které se stala srdeční záležitost :-)

Je to rok, co Tyler opustil Eden, aby našel sám sebe s tím, že se vrátí.. Nikdo ale nečekal, že to bude takto dlouho.....bez jaké koli zprávy, či telefonátu pro Eden. Ta se během toho roku zatvrdila..... z lásky k Tylerovi přesla k nenávisti.

Oba dva se na léto vrací do L.A. do Santa Monici....Tyler si myslel, že Eden na něj čeká s otevřenou náručí a že bude všechno jako dřív.......Copak se ten kluk zbláznil??? Neskutečně mě udivovalo, že byl z toho překvapený......co jako čekal? Eden tady na všechno nechal sám a vůbec neměl ponětí, co se kolem děje a co musela Eden všechno snášet a vydržet.

Naštěstí netrvá dlouho a oba dva odjedou do Portlandu, kde Tyler začal žít......Tyler chce Eden ukázat co si v tomto městě všechno vybudoval a jak žil. Prošel neskutečnou proměnou a našel hlavně sám sebe! Jsem na něj neskutečně pyšná!

Pro Eden to je návrat do rodného města.......po pár dnech zjišťuje, že to město miluje a taky, že stále miluje Tylera a dá šanci jejich vztahu. Po několika úvahách dojde i k přesvědčení, že chce v Portlandu zůstat po jeho boku....Je to vážně krásný závěr této série.

Jediná osoba, která mi neskutečně lezla na nervy, byl Edenin otec a nepomohlo tomu ani pár závěrečných stránek, kde to vypadá, že by mohl s dcerou najít konečně společnou řeč a cestu.

„ NO TE RINDAS“ – nevzdávej se!

Kristy.Seb
05.09.2023 4 z 5

Celá trilogie se celkem dobře četla. Asi už nejsem ve správné věkové kategorii, tak mě to úplně moc nenadchlo. V tomhle díle mi ale dost vadilo, jak se otec Eden choval. To už fakt bylo přes čáru.

Týna24
12.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Trilogie byla topka, celkové vše me to dost bavilo, a někdy jsem se měla problém odtrhnout, což je správnéě, ale čtení o hodinách nebyla zrovna ok. 3. díl byl stejné silný jako 1. vyvolávalo to ve mně přesné ty pocity, které měli. Po druhém díle, kde to dopadlo špatné jsem potřebovala tuto knihu, vidět že je všechno ok, a jsem moc ráda že to dobře skončilo. Trošku mě sice štvala Rachel, že jí moc nepodporovala, a nevědela na jaké je straně.

Wimmerka
27.09.2022 4 z 5

Závěr série nezklamal, i když sakra, potřebovala bych víc, skončilo to na mě hrozně otevřeně...
Tyler odjel a slíbil Eden že se vrátí... Tu však nenapadlo že to bude rok, rok bez toho aby se vůbec ozval. Ta se tak dostala od stýskání, přes neuvěřitelný smutek až k jeho nenávisti, že ji opustil a zanechal ji samotnou na celou jejich situaci, kdy ji zejména její otec, ale i Jamie dávají pěkně sežrat jejich vztah. Tyler se pak z ničehonic vrátí a počítá s tím, že ho Eden stále miluje a že mu skočí do náruče a budou opět spolu. To se však nestane... Netrvá to ale dlouhou a Tyler Eden přesvědčí, aby s ním odjela do Portlandu, kam se přestěhoval a my tak získáváme další město k objevování. No a určitě nebude žádný spoiler, když tu teď napíšu, že se samozřejmě dali opět dohromady a z Tylera je nový, lepší člověk :D Všechno bylo samozřejmě hrozně předvídatelné, ale bylo to super čtění:)

KnihomolkaPája
06.07.2022 5 z 5

(SPOILER) To byl odpočinkový díl po těch předchozích 2 dílech. I když, i já jsem s Eden soucítila a na Tylera byla opravdu naštvaná, že si odjel a pak si přijede a čeká, že se mu vrhne kolem krku...Jako vážně??
Ale pak to ustoupilo a moc jsem Tylerovi držela palce, aby Eden získal zpět.
Jsem ráda, jak si v tomto díle spolu rozuměli a že jí Tyler vše ukázal a konečně oba byli rozhodnutí, opravdu rozhodnutí, že budou spolu, i přesto co si ostatní myslí.
Knížku mám strašně moc ráda, celou tuhle sérii a doufám, že se zase po čase k ní vrátím. Tato série patří a bude patřit mezi mé nejoblíbenější, na tento příběh nikdy nezapomenu.

Elize
02.06.2022 5 z 5

Krásné zakončení celé série a že to byla pro hlavní hrdiny opravdu dlooouhá společná cesta. Zpočátku jsem Tylerovi hrozně držela palce, aby Eden přesvědčil a ji jsem zase chápala a rozuměla jsem jejímu zlomenému srdéčku. Každopádně nás příběh nenechal dlouho čekat a autorka ukázala, že má několik es v rukávu, jak příběh moc krásně rozzuzlit a vyřešit, ani mi nevadilo, že některé vztahy zůstaly otevřené, vždyť to tak je i ve skutečném životě. Moc krásná knížka a doporučuji celou sérii.

Ralemo
25.04.2022 5 z 5

Nádherné ukončení celého příběhu. Klobouk dolů, nejlepší díl, hodně emočně těžký, plný zloby, smutku, nenávisti, dramat. Ale konečně se šťastným koncem. Dlouhá cesta plná bolesti, každopádně vše dopadlo jak mělo. Tyler musel sám přijít na to, co je v životě podstatné a jak se má vyvíjet jeho vztah k životu, rodičům a k Eden. Ta i přes všechno, co jí provedl, se rozhodla mu dát poslední šanci a udělala nejlepší rozhodnutí v životě. Nádherný příběh, od kterého se nešlo odtrhnout. Těším se na poslední díl a pohled Tylera. :)

NikolaSkop
11.04.2022 5 z 5

Byla to opravdu dlouha cesta… Ale jsem stastna zato jak to dopadlo.

Tialexa
11.04.2022 5 z 5

Další díl a ani ten nestrácí originalitu.

claudiavas89
06.11.2021 4 z 5

Zatim ze serie se mi libila nejvic

teer.h
05.10.2021 4 z 5

Autorce se musí nechat, že má velmi čtivý styl psaní. Nicméně některé scény by mohla rozvinou více. Tohle byl za mě asi nejlepší díl z celé série. I když mě začátek knnihy štval, tak se mi kniha četla nejlépe. :)

Julia284
23.08.2021 5 z 5

Závěrečný díl této úchvatné triologie mě velice potěšil. Kniha se četla velmi rychle. Celý příběh Eden a Tylera byl velmi krásný a milý. Od autorky si ráda přečtu i další díla. Doporučuji.

Ella161
16.07.2021 5 z 5

Tahle kniha se mi líbila asi nejvíce, netuším proč, ale když si to tak zpětně přehrávám, tak ji mám nejraději. Nejspíš to bude tím, že se konečně dají dohromady a nic je nerozdělí, ani rodina…natož přátelé.

Líbí se mi, jak Tyler naložil s jeho minulostí a udělal to, co potřeboval skoro celý svůj život. Líbí se mi, jak se nevzdal Eden a ukázal jí, co všechno pro sebe dělal a jak se změnil od doby, co se poznali. A nejvíc se mi líbí, že spolu přemýšlí o budoucnosti, že spolu tu budoucnost tvoří a že i po tom, co si spolu prožili, dali svému vztahu znovu šanci.

terikus
30.05.2021 5 z 5

Super konec!!! Tyler překvapil :-)

aquaver
12.04.2021 5 z 5

Tato série si mě opravdu získala, i přesto, že jsem od ní neměla až tak velké očekávání. Jednoduše řečeno mě bavila. Taky proto jsem ji měla celou přečtenou během týdne. Co se mi na této sérii asi libí nejvíc, tak je ten vývoj postav. Především tedy Tylera, byl to opravdu velký posun... A pak další věc, která je na tom skvělá, je popisování jednotlivých míst. Ať už to byl Portland, New York či Santa Monica... všechno to bylo nádherně popsaný. Tyler s Eden a další postavy mi budou chybět. Vlastně celý tenhle příběh mi bude chybět a mrzí mě, že už jsem to dočetla... Určitě doporučuji celou sérii. A někdy se možná opět k tomu vrátím :)

badliar_id
02.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Jako první napíšu, že jsem si tuhle sérii moc užila. I když nejsou předchozí díly extra skvělý, stejně mě to bavilo a ráda jsem četla příběh Eden a Tylera.
Postavy jsou zde o hodně vyspělejší, takže smýšlí už rozumněji, než předtím. Eden mi už tolik nevadila, právě naopak. Jen mě trošku naštvalo, jak jela bomby do Tylera kvůli jeho odchodu, aniž by so ho pořádně vyslechla (naštěstí to pak udělala, díky bohu!).
Tyler bude navždy moje oblíbená postava, protože ten jeho vývoj je neuvěřitelný a naprosto ho miluju! Líbí se mi, že na sobě zapracoval a to Centrum pro mládež? Geniální a něco takového bych potřebovala i tady doma :D..
Obě mamky jsou naprostý zlatíčka. Jsem ráda, že jim jejich vztah nevadil. Ovšem otec Eden je fakt blb. Takhle, po poslední kapitole na něho pohlížím jinak a trochu ho chápu, ale přesto je tohle chování špatné.
Bráchové Tylera jsou v pohodě, jen mě vytáčel Jamie. A taky jsem ráda, že se zde objevil Snake a Emily!! A hlavně Amélie.
Má to čtivost a skvělý vývoj postav. Konec byl nádherný a jsem ráda, že to takhle skončilo. Není to nejlepší romantická série, kterou jsem četla, ale nebylo to špatný, jen se člověk musí prokousat těmi nudnými kapitolami :D..

DejSemTuKnihu
31.03.2021 5 z 5

Naprosto boží konec.. Nemám slov, takže tentokrát to bude kratší hodnocení. :D Tyler mega překvapil. Nechci tady spoilerovat takže.. dá se říct, že se snad od základu změnil (k dobrému samozřejmě). U tohoto dílu nemůžu vytknou asi nic. :) Takže pokud jste od prvního a druhého dílu došli až sem musíte to dočíst.. :*
(Hodnocení k ostatním dílům a k jiným knihám na mém profilu nebo přímo u dané knihy.)

Ema999
21.03.2021 5 z 5

Naprosto skvělý! Hlavně konec.

jitkapeldova
11.03.2021 3 z 5

Celkem fajn knížka.. líbí se mi styl, jak autorka popisuje místa, kde se děj odehrává :)
Ale i tak mi to přijde tajové nenapínavé a bez akce..
Jako celek bych to hodnotila, jako fajn oddychovku :)

Nikychlupova
31.01.2021 5 z 5

Na Eden a Tylera budu hodně dlouho vzpomínat. Tím, že jsem všechny díly četla po sobě jsem s nimi strávila hodně chvil. Určitě nečtu naposled. Emoce odrážející se v očích a kvalitní káva - doporučují !