Víš, že… DIMILY 1.-4. díl – box

Víš, že… DIMILY 1.-4. díl – box https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452703/bmid_vis-ze-dimily-1-4-dil-box-MUP-452703.png 4 22 2

DIMILY série

Nejúspěšnější romantická série poslední doby v kompletním vydání, včetně Tylerova příběhu! Eden a Tyler jsou jako oheň a voda. Když Eden spatří svého nevlastního bratra poprvé, má pocit, že je to ten nejdrzejší frajírek v LA. Tvrdá fasáda a úniky do světa večírků ale možná jen skrývají rány, které Tyler nechce nikomu ukázat. Nikomu – kromě Eden. Čím víc jeden druhého poznávají, tím víc je jim jasné, že jejich vzájemné city nejsou jen sourozenecké. Pochopí to ale jejich okolí? A může jejich láska přežít boj s předsudky i vlastními pochybami? Nejúspěšnější romantická série poslední doby v kompletním vydání, včetně Tylerova příběhu!... celý text

soltera
09.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Na najúspešnejšiu YA sériu som bola zvedava, hlavne po prečítaní komentárov. Mám rada kontroverzné knihy a rada si urobim vlastný názor.
Po prečítaní všetkých 6 dielov som nad tymto pribehom dlho rozmýšľala.
Je dôležité vediet pár vecí:
- vydavatelstvo opäť nevydalo všetky diely série
- autorka mala 17r. ked trilogiu vydala, čo je dôvod, že hoci nastolila veľmi vážne témy ako drogova závislost, týranie dieťaťa pri nevšímavosti zo strany matky, učitelov, lekárov, neschopnost rodičov, alkoholizmus, sa venovala väčšinou opisom nezmyselnych večierkov plných alkoholu a drog, ktoré sú pre mládež asi atraktívne.
Je škoda,že nedokázala spracovat tieto vážne témy, lebo mohla to byť úžasne dobra trilogia.
Mňa uputalo:
- matka ktorá vraj ľúbi svojho syna, ale si nevšimne 4 roky manželom týrané dieťa a navyše je s tým človekom šťastná
- krásny dôvod prečo Tyler 4r. trpí príšerné duševné a fyzické týranie, len aby sa jeho matka šťastne usmievala a menší súrodenci citili lásku svojho otca
- Eden nebola mrcha ako ju v komentaroch označujú, bola rozumná na svoj vek a jediná, ktorá si všimala ľudí okolo seba a ktorá pomohla Tylerovi prežiť a nedrogovat, aj keď to celé malo slabiny, lebo bez terapie a odvykania si to neviem predstavit.
- a úplne najviac nezmyselny sa mi zdal dôvod strach z odhalenia, že sú nevlastni súrodenci, ktori sa nesmú milovat...ved do 17r. sa ani nepoznali a to ze sa ich rodičia vzali, na veci nič nemení, že nie sú brat a sestra. Takže odsudzovanie a nenávisť zo strany otca a brata a predsudky "celeho" mesta boli podľa mňa prehnané.
Vcelku to bol dobry námet, len pribeh potreboval iné spracovanie, o čo sa autorka po rokoch snažila v poslednych 2 dieloch.
Na záver musim povedat, že aj keď nie som primeraná vekova kategoria pre túto sériu, páčila sa mi láska medzi T a E s trochou fantázie sa pribeh dá dobre zvládnuť. Ale vyhlásiť ho za najúspešnejšiu sériu je hodne prehnané...

dorotinka804
18.10.2020

Toto je fakt super série❤❤

romantika

Kniha Víš, že… DIMILY 1.-4. díl – box je v