Vím, že tě chci

Vím, že tě chci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404575/bmid_vim-ze-te-chci-6Jh-404575.png 4 347 60

DIMILY série

< 4. díl

Nový pohled na příběh Tylera a Eden, díky němuž konečně poznáte, kým ten sebestředný, vzteklý a nešťastný kluk ze slavné DIMILY trilogie ve skutečnosti je. Navenek má Tyler Bruce dokonalý život. Jezdí neskutečným bourákem, jeho přítelkyně vypadá jako bohyně a žádný mejdan se bez něj neobejde. Uvnitř je však naprostá troska. To se ale nikdy nikdo nesmí dozvědět. Pak se v jeho životě objeví Eden. Je upřímná, všímavá a taky svůdná. Mnohem víc, než by nevlastní sestra měla být. Dokáže prokouknout jeho drsnou fasádu a vidět za ní jeho druhé, pečlivě skrývané já: malého kluka, který dlouhé roky snášel rány svého násilnického otce a nikdy se neozval. Jeho tvrdá skořápka však začíná mít v její přítomnosti trhliny… Nový pohled na příběh Tylera a Eden, díky němuž konečně poznáte, kým ten sebestředný, vzteklý a nešťastný kluk ze slavné DIMILY trilogie ve skutečnosti je.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Just Don't Mention It , 2018

Pája699
30.01.2024 4 z 5

Od této knihy jsem si slibovala hlavně to, že zapadnou všechny dílky skládačky na své místo......a to se naštěstí stalo :-)

Příběh z pohledu Tyelera byl též povedený, jako z pohledu Eden. Konečně jsem pochopila Tyelerovo chování, které mi v prvním díle nešlo na rozum.........ale i chování Tiffany a vůbec celé té party ze Santa Monici.

Za mě to svůj účel splnilo.....ráda jsem se vrátila na prosluněnou pláž, na molo, kde je vždy rušno a živo......k nápisu Hollywood .-)

Jen ta minulost a fyzické týrání se mi moc dobře nečetlo.....krásné uzavření úžasné série DIMILY.

Kristy.Seb
06.09.2023 4 z 5

Tenhle díl se dost povedl. Minulost Tylera se nečetla hezky, to teda ne. Ale o to vic se dalo částečně pochopit jeho chování. Povedený díl.

Bětuu
19.08.2023 3 z 5

Už to budou skoro 2 roky co jsem předchozí tři díly četla. Tou dobou mi to nepřipadalo nijak úžasné a jak jsem starší, můj názor se nezměnil. Ze začátku byla kniha fajn, ale Tyler byl jen trapnej, hloubku jsem v příběhu nenašla a Tyler všechno přeháněl až moc, ačkoliv chápu, co se mu dělo v dětství, ale vztah mezi ním a Eden byl tak hroznej, nejdřív ji nenávidí a pak se hrozně milují. Konec příběhu skončil fakt hrozně. Nic moc za mě.

Verunka926
04.02.2023 2 z 5

Tohle mě taak moc nebavilo. Už to je delší dobu, co jsem četla DIMILY, ale vím, že se mi to v tu dobu dost líbilo. Tenhle čtvrtý díl se mi ale teda skoro vůbec nelíbil. Bavily mě pouze kapitoly z minulosti, které byly naneštěstí o dost kratší než ty ze současnosti.

Kniholapka
01.02.2023 4 z 5

Tento díl se mi líbil a obohatil celý příběh. Zejména proto, že jsme zjistili opravdové hrůzy, které Tyler zažíval. Přispělo to k pochopení jeho chování. Povedená série.

Kniholenka9
12.01.2023 3 z 5

Nejlepší díl ze série DIMILY. Kapitoly z Tylerova dětství jsou skvěle napsané, škoda, že nebyly už v prvním díle.

jitkapeldova
12.10.2022 4 z 5

Četla jsem celou sérii DIMILY a tedle bonusový příběh byl fajn :)
Bavilo mě přečíst si i Tylerovu stranu pohledu současnosti, ale i pohledy do minulosti, pěkně napsana kniha..

Wimmerka
27.09.2022 4 z 5

Bonusový díl, který vás dostane do Tylerovi hlavy a stojí fakt za to. Střídá se zde vyprávění z minulosti, kdy byl Tyren týraný svým otcem a ze současnosti, která se prolíná s prvním dílem série. Pohled do hlavy týraného chlapce, který si neuvědomuje, co udělal špatně a nechce zničit svou rodinu a proto se s domácím násilím sám potýká po celé 4 roky... A poté mladý muž, který je poznamenaný tímto traumatem a hledá všemožná rozptýlení, aby zapoměl a aby se nezbořily jeho zdi, které si vystavěl před společností... Pak ale potká Eden a postupně si k ní získává důvěru a i něco víc. Kvůli ní se chce změnit, už nechce být ten falešný Tyler Bruce.. podaří se mu to?
Super nový pohled, jen bych tedy ocenila tento pohled i na další díly, hrozně by mě zajímalo, co se mu honilo hlavou, když odešel do New Yorku a poté i do Portlandu

Veruru1981
24.07.2022 5 z 5

Rozhodne tomu rikam grand finale, jakkoliv byly desive pasaze s Tylerovym tyranim, knihu jsem precetla jednim dechem, protoze me zajimalo, kdy ho konecne nekdo zachrani. Zajimavy byl i pohled na jeho vztah k Eden, jak postupne si k ni rozvijel city. Davam proto 5 hvezd...

Elize
02.06.2022 5 z 5

Moc pěkné, rozhodně bych se nebránila dalším dílům z Tylerova pohledu, je to zkrátka moc fajn kluk. Za mě velmi dobře napsané, zvlášť ty části, kdy se vracíme k Tylerovu dětství. Autorka vše servírovala tak věrohodně a myšlení Tylera jako dítěte bylo prostě reálné, jeho neustálé doufání, snaha tátu potěšit, vážně mě za něj bolelo srdce, když člověk neustále s ním prožívá jeho bolesti a zklamání. Tenhle díl asi nejvíc chytnul za srdce.

Ralemo
25.04.2022 5 z 5

Moc hezky ukončená série, bylo smutné číst, čím vším si Tyler musel projít a jak to vše zvládal. Přesně to, těm předchozím dílům chybělo. Kolikrát jsem měla slzy v očích, čím vším si prošel. Celá série knih byla skvělá, určitě doporučuji a moc ráda se k těmto knihám někdy vrátím. :)

Ella161
16.07.2021 5 z 5

Tohle je konec knižní série. Myslím si, že přesně tuhle knihu z pohledu Tylera, jsem potřebovala. Konečně jsem si totiž uvědomila, proč se tak choval a proč se tolik bál být sám sebou. Musím přiznat, že vyprávění malého Tylera mi lámalo srdce. Někdy mi i ukáply slzy, aniž bych věděla o tom, že brečím.

Trochu jsem doufala, že budou i ostatní knihy z jeho pohledu. Ne jen první díl. Zajímalo by mě, jak to cítil, když byli spolu v New Yorku. Vlastně co tam celý ten rok dělal a jaké to pro něho bylo každý den o jeho dětství mluvit (nebyla by tohle super kniha? Myslím, že by docela sklidila úspěch). Také by mě zajímalo, jak se cítil, když byli s Eden v Portlandu. Jaké by byly jeho myšlenky a tak…

Už teď postavy postrádám, protože tuhle sérii jsem si opravdu zamilovala. Vždy bude mít v mém srdci speciální místo.

dianaxn
15.06.2021 odpad!

Je to dodatkový díl k prvnímu dílu DIMILY z pohledu Tylera s kapitolami z jeho dětství.
Současnost mi přišla úplně stejná jako z pohledu Eden, což je logické, když jde o stejný příběh, ale nečekala jsem, že tam budou některé fráze doslova okopírované jen v jiné osobě.

Dvě třetiny knihy se odehrávaly na párty a celkově je děj současnosti jeden nudný nekonečný cyklus: všichni vstanou, všichni jdou na večírek, všichni se opijou a všichni jdou spát.

Nechci se opakovat, jak jsou všechny postavy otravné a jak moc je všechny nenávidím, ale je to tak – to si můžete přečíst u recenzí na předchozí díly.

Kapitoly z Tylerovy minulosti byly lepší, ale taky mě nijak výrazně neohromily, což bylo nejspíš tím, že jsem ji už znala z prvního dílu.

Abych jen nekritizovala, vyzdvihnu hlavní (a pro mě jediné) pozitivum – čtivost.
Tenhle díl si přečtěte jen jestli trilogii fakt milujete, já jsem očividně literární masochista, protože DIMILY naprosto nenávidím.

terikus
02.06.2021 5 z 5

Tohle mi fakt trhalo srdce. Je mi z toho smutno ještě teď po dočtení a asi ještě chvíli bude. Je to skvěle napsané a člověk se do toho hodně vžije...klidně bych i brala ostatní díly, z Tylerova pohledu...

KarolínaV
29.05.2021 4 z 5

V začátku jsem se vůbec nemohla začíst ale to bylo nejspíš tím že jsem původní triologii četla před dvěma lety. Potom mi ale knížka ukázala proč jsem měla příběh Tylera a Eden ráda. Hrozně mě dojali kapitoly o Tylerově dětství, bylo to velmi krásně popsané a to na tom bylo to hrozné. Nikdo by si tím neměl procházet, ze všech nejmíň malé dítě které ani neví že je to špatně.

Sebík0903
18.04.2021 4 z 5

Tahle kniha suprově ukazuje důvody toho proč se Tyler chová jak se chová, jak veliké dopady má na něj jeho minulost a jakou změnu podstoupí když pozná Eden. Je to příjemné čtení ale upřímně mě na tom trochu nebavila hlavní dějová linie, která vlastně byla to samé akorát jen z pohledu Tylera. Ano, bylo super přečíst si určité scény z jeho pohledu a jak některé věci vidí on ale, jak už jsem věděla, co přijde a jak to celé dopadne, tak ve mě kniha nevzbudila úplně to, co první díl. Což se dalo čekat. Jinak se mi moc líbili kapitoly, když byl Tyler malý kluk, krásně popsané emoce a okolí.

aquaver
12.04.2021 5 z 5

Nevadilo mi číst v podstatě to samé co už bylo v prvním díle. Naopak to bylo dost zajímavé. Jen to bylo dost smutné a bolestivé... ty kapitoly, kde byla Tylera minulost mi dali dost zabrat. Číst o takovém tématu není zrovna lehké. Přesto jsem ráda, že jsem si jeho pohled a tím pádem i jeho minulost mohla přečíst, díky tomu se vše vysvětlilo... důvod proč se tak choval, proč tak rychle ztrácel nervy. Doporučuji dát tomuto dílu šanci pokud se vám líbí zbytek celé série.

DejSemTuKnihu
02.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Tak tohle bylo vážně zajímavé.. Musím říct, že mě trochu zklamalo, že to byl jenom první díl z jeho pohledu a nebyl tam New York ani Portland, ale zase musím uznat, že kdyby to tam bylo, tak by ta kniha byla nekonečně dloouuhá. :) No, každopádně na téhle knížce mě asi nejvíc zaujaly kapitoly v době před pěti lety (které byly co kapitolu) a kde si Tyler procházel obdobím, kdy ho jeho otec týral.. no jako u poslední kapitoly mi ukápla slzička. :( Fakt hodně silný příběh.. Půlku bodu strhávám jen za to, že už mě to ke konci přestalo bavit, protože jsem věděla, jak to dopadne a upřímně jsem to ke konci trochu přeskakovala, což nikdy u knížek nedělám (kapitoly před pěti lety jsem dočetla celé:))

(Hodnocení k ostatním dílům a k jiným knihám na mém profilu nebo přímo u dané knihy.)

Jessie_
05.03.2021 5 z 5

Příjemná změna přečíst si romanťárnu z opačného pohledu, i když z pera dámské autorky. Myslím, že tento díl tak nějak ucelí celý příběh a pomůže líp pochopit některé přehnané pasáže z dílu prvního. Líbil se mi a oceňuji i kapitoly s Tylerovým dětstvím, i když se četly s těžkým srdcem.

karriinnkkaa
11.01.2021 3 z 5

Nesplnilo to moje očakávania. Tešila som sa na Taylerov pohľad ale úprimne, príde mi to akoby som znova čítala prvú časť. Bolo síce super čítať to aj z jeho pohľadu ale to isté sa dalo vyčítať v prvom diely. Povedala by som, že sú skoro rovnaké len príbeh rozpráva Tayler namiesto Eden. Tiež ma celkom nenadchol štýl písania. Jedna kapitola bola z minulosti, druhá z prítomnosti. Trocha som sa v tom strácala.

Takže, ak ste čítali prvé časti zbytočne budete čítať aj túto. O nič neprídete.

No a na záver troška plusov. Keďže milujem Tylerovu postavu celkom som si to aj užila aké vnútorné boje prekonával. Pohľad do minulosti ma dokonca rozplakal. Čítať o tom ako to prekonával doslova trhá srdce.

Knihu určite odporúčam skôr pre teen generáciu.