Dilema

Dilema https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452126/bmid_dilema-ZqX-452126.jpg 4 967 306

Pravda by ji mohla zničit. Mlčení zase zničí jeho. Livia nikdy nezažila svatbu snů, protože si Adama vzala v mládí a narychlo. O to víc se teď upíná na oslavu svých čtyřicátých narozenin, na níž bude chybět jen jejich dcera Marnie studující v zahraničí. Adam ale přichystal překvapení – tajně pro Marnie zařídil letenku domů. Když ho však během dne zdrtí šokující zpráva, není schopen ji Livii sdělit, než oslava skončí. Jak daleko zajde, aby své milované ženě dopřál posledních pár hodin štěstí?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

The Dilemma , 2019

evik_svistik
27.08.2022 5 z 5

Za mě naprostá bomba! Od první do poslední stránky držela autorka čtenářovu pozornost, navíc se lehce dotkla i pár morálních otázek. Doporučuji.

Lexie321
24.08.2022 5 z 5

Kniha bola jednoznačne dráma ale čítala sa naozaj super. Obe postavy Livie aj Adama rýchlo a pútavo rozpovedali príbeh. Kniha sa niesla v duchu napätia, pri ktorom čitateľ od začiatku vedel, že to sa to skončí bolestivo pre všetkých zúčastnených ale nedalo sa inak ako čítať ďalej.

Danilla
20.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha je čtivá ale to je asi tak všechno. Dle anotace jsem si říkala, bude to kniha s výbornou psychologickou zápletkou.
Livie mi v jejím věku přišla jako puberťačka, která prostě MUSÍ mít svou oslavu, Adama jsem absolutně nepochopila, když má podezření, že s jeho dcerou spadlo letadlo, jak vůbec dokáže mlčet, nezjistil ihned podrobnosti a Marniin zamilovaný úlet tomu zamotanému příběhu dodal grády.
Příběh se dost táhl, některé Liviny úvahy tak byli úplně zbytečné. Když se čtenář zorientoval v postavách, kniha se číst dala ale znovu po ní v knihovně nesáhnu.

LenkaMacak
10.08.2022 2 z 5

Kniha mi úplně nesedla, kdyby byla o půlku kratší, bylo by to lepší.. na konci jsem se docela nudila, byla jsem ráda, když jsem ji dočetla.

Allla9
08.08.2022 4 z 5

Hezky napsané, ale smutné.

Emma27
06.08.2022 4 z 5

Kniha je zajímavá,napínavá.Nelze ji odložit.

Dandulka
22.07.2022 5 z 5

Opět skvěle napsané. Mám ráda tyhle psychologické romány. Kdo ví, jak bychom zareagovali, kdyby se nám stalo něco podobného. Prostě parádní čtení!

krejcovka76
17.07.2022 2 z 5

Váhám mezi 2 a 3 *. Dávám 2*. Knížka se nečte špatně, ale celá zápletka, na které je příběh stavěný, by se dala shrnout na polovinu stránek. Jeden mluví o koze, druhý zase o voze a třetímu (čtenáři) je to jedno. Jako odpočinková kniha může být, jako kniha, od které čekáte hlubší smysl, ne.

Kristulda
12.07.2022 4 z 5

Rozumím hodnocení některých, protože čekali něco úplně jiného, ale mě se před to kniha líbila. Prožívala jsem s nimi ty emoce, nemohla jsem přestat číst. Takže za mě dobrý.

VeFab
11.07.2022 3 z 5

Po předchozích knihách jsem asi čekala víc.

Majulle
05.07.2022 1 z 5

bohužel jsem velmi zklamaná, popravdě jsem si ani nepřečetla že je to román. A brala jsem to jako automaticky od autorky že je to thriller jako každá její skvělá knížka. Ale tohle teda ne :( Doufám že u příštích knih zůstane zase u thrillerů. Hned na začátku se dozvíte jak knížka vlastně dopadne a celá kniha je jen o přemýšlení jak a kdo komu řekne pravdu. No hrůza jsem zklamaná :(

preciousek
26.06.2022 5 z 5

Já jsem z knizky nadšená, četla se sama a nemohla jsem přestat číst...příběh byl napínavý a zajímavý od první stránky... Na konci jsem si i pobrečela... Miluju tento styl psaní... Už se těším na další autorčinu knížku

putpuda
20.06.2022 3 z 5

Kniha má celkem vysoké hodnocení. Já tedy měla problém dočíst. Vůbec mě to nebavilo. Možná to bylo tím, že jsem nedávno četla Terapii ( ta mě taky nenadchla;))
Mě se moc líbila Za zavřenými dveřmi a potom to šlo šupem dolů. Myslím, že si dám od autorky na chvíli pauzu.

Luccy24
16.06.2022 3 z 5

Zhruba dvě třetiny knihy pro mě byly extrémně napínavé a zajímavé, přečetla jsem ji za dva večery. Ovšem po dočtení knížky mám v sobě spíše pocity zklamání. Myslím si, že konec mohl být jiný.
Asi první knížka, kterou bych znovu již nečetla.

LeHor
15.06.2022 5 z 5

Perfektní, skvělé, úžasné a napínavé čtení, které nešlo odložit, přes slzy jsem ke konci občas nemohla ani číst.
Doporučuji!

swayno
02.06.2022 2 z 5

Pro mě obrovské zklamání. Autorku mám ráda, ale tato kniha mi vyloženě pila krev. Připomínalo mi to Beverly Hills - každý se zajímá o pocity toho druhého. Rozvázala se mi tkanička. A jak se cítíš? Chceš si o tom popovídat?
Děs běs.

postrach
02.06.2022 3 z 5

Průměrná kniha postrádající napětí......Vše už bylo napsáno.

knihomolkaL
26.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Dilema mám teď momentálně já. Autorku mám ráda, její knihy se mi vesměs líbí, ale v tomto případě jsem tak trochu na vážkách. Román má skoro 320 stránek, je napínavý - to nepopírám - ale po dočtení jsem zůstala zklamaná. Sama nevím, co jsem přesně čekala, ale problém je dle mého v závěru. Myslela jsem, že dojde k nějakému překvapení tj. Marnie se nakonec objeví, ale bohužel, kniha dospěla ke konci tak, jak jsem tušila už od začátku. Nelíbilo se mi ani rozhodnutí ústřední dvojice - Livie a Adama - nikomu nic neříct o poměru Marnie a Roba. Pohodlné, ale všichni, kterých se to týkalo, měli dle mého názoru právo to vědět a rozhodnout se podle toho.

Ossinky
18.05.2022 5 z 5

Řekla bych, že Dilema je nejlepší autorčina kniha. Bravurně popsané zoufalství rodičů, to, jak se pere odpovědnost a láska k milovaným, jak uchránit svoji rodinu od neodvratného průšvihu a konec....? Trochu jsem doufala, že se to nakonec vyřeší jinak...Paráda, vřele doporučuji.

klarence
17.05.2022 2 z 5

za mne krapet velké očekávání, které se úplně nesplnilo. čekala jsem nějaký zvrat..
ale jinak se kniha docela dobře četla