Dilema

Dilema https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452126/bmid_dilema-ZqX-452126.jpg 4 963 306

Pravda by ji mohla zničit. Mlčení zase zničí jeho. Livia nikdy nezažila svatbu snů, protože si Adama vzala v mládí a narychlo. O to víc se teď upíná na oslavu svých čtyřicátých narozenin, na níž bude chybět jen jejich dcera Marnie studující v zahraničí. Adam ale přichystal překvapení – tajně pro Marnie zařídil letenku domů. Když ho však během dne zdrtí šokující zpráva, není schopen ji Livii sdělit, než oslava skončí. Jak daleko zajde, aby své milované ženě dopřál posledních pár hodin štěstí?... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Motto

The Dilemma , 2019

Kopretina
28.04.2023 4 z 5

Čtivé, hluboké téma, vztahové. Líbily se mi myšlenkové pochody obou rodičů, a jejich popisy. Od autorky si určitě ještě něco přečtu.

Lelaqu
23.04.2023 5 z 5

Jak už se někdo zmiňoval - toto je spíše psychologický román, ale velmi dobře napsaný. B.A. Paris má zajímavé, čtivé psaní, které vás do příběhu prostě zatáhne. Celou dobu jsem doufala, že dopadne dobře a musela jsem číst dokud jsem to nezjistila. Je pravda, že potom se děj táhnul a asi by to chtělo trošku zrychlit, ale i tak se to četlo dobře.

Za mě jsou knihy od B.A. Paris zárukou kvality a vždy po nich ráda sáhnu.

Lucia1989
13.03.2023 3 z 5

Kniha sa čítala dobre, kapitoly sú krátke. Jedná sa viac-menej o jeden deň v živote rodiny z pohľadu manželského páru. Na druhú stranu, až na hlavnú zápletku mi všetky dilemy prišli strašne smiešne. Povedať to manželovi, nepovedať? Povedať teraz alebo potom? Z manželovej strany zase to isté. Najsmiešnejšie mi prišlo, že si žena "plní sen" veľkej oslavy po 20 rokoch a celú dobu šetrila na jednu oslavu. Síce som knihu prečítala rýchlo, ale tým, že šlo dokola o to isté, už by som si ju znova nevybrala.

Titas9001
01.03.2023 2 z 5

To nebylo snad ani dilema, ale síť tušení, polopravd a lží navršená do jednoho odpoledne, kdy si hlavní hrdinka plní sen starý přes 20 let (!!!!!!!) a všichni se snaží to zahrát bez ohledu na současnost a nastalé skutečnosti. Všechno mi tam postrádalo logiku normálního lidského chování. Sice jsem dočetla, ale až ten závěr trochu připomínal očekávaný náraz do zdi. Autorku mám ráda, ale tohle jsem opravdu nepobrala...

Calibra
24.02.2023 3 z 5

6/23 Určitě to byla dobra kniha, dobře napsána, ale je to úplně něco jiného, než jsem u B. A. Paris zvyklá. Já mám rada její psychotrillery a napětí v nich, ale tohle je pouze psychologický román. Zajímavé téma, ale pro mě zbytečně natahované.

Kskaja
22.02.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila. Místy natahování děje. PARIS ma skvělé knizky. Moje top autorka, jestli někdo má tip na stejně dobré autory, napište.

Ještě plus za výběr jmen, Livie a Adam se jmenuji moje děti :)

monika0356
09.02.2023 5 z 5

Prani, aby to preci jen dobre dopadlo, nevyslo. Kazdopadne precteno temer jednim dechem, doporucuji!

janicka12362
08.02.2023

Bylo to hodně dobré, fakt mě to bavilo.

pavpaz
24.01.2023 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem. Chvílemi sem si říkala, že to nemuseli oba tak natahovat. Chtěla sem, aby to skončilo jinak, no nestalo se.

LadyCarousel
23.01.2023 2 z 5

Rikam si, jestli jsem cetla stejnou knihu jako ostatni recenzujici. Cetla jsem rychle, obcas jsem nejakou vetu prolitla, jako bych to chtela uz mit z krku. Zapletka dobra, ale bylo to fakt hodne o pocitech a oslave. Konec byl jasny, i kdyz jsem cekala asi trochu vic. Ostatni knihy autorky se mi libily vice

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Jedním slovem masakr! Patřím do toho tábora, který knížkou rozhodně zklamán nebyl, příjemně jsem si u tohoto rodinného dramatu „odpočinula“ od vražd. Nebyl to ale odpočinek v pravém smyslu slova, jelikož jsem silně vnímala těžkost situace. Kniha je o manželském páru, který má před sebou nějaká ta tajemství. To nejhorší tajemství Adam před Livií skrývá v den oslavy 40. narozenin, na kterou se mnoho let těšila. Dilema (říct teď nebo až po oslavě) prostupuje celou knihou a chápu Adamovo rozhodnutí, ale i reakci Livie. Konec byl hodně těžký, slzy tekly proudem, ale já jsem hrozná plačka.

Parwana
27.12.2022 3 z 5

Typický román této autorky. Rodina z předměstí, temná tajemství mezi jejími členy a nejlepšími přáteli, která vyjdou najevo na pompézní oslavě čtyřicátin. KNiha byla sice napínavá až do konce (místy až zbytečně moc), ale ono slibované překvapivé rozuzlení nakonec nepřišlo.

krevetka79
11.12.2022 5 z 5

Hodně silný příběh
Spisovatelka opravdu umí...
Tentokrát trošku jiný žánr, ale opět čtivé a napínavé od začátku až do konce ...
Poplakala jsem si a doufala jsem, že konec bude šťastný ...

Holly.W
02.11.2022 3 z 5

Bavilo mě to tak do půlky. A velice brzy jsem začala tušit jak to dopadne. Přišlo mi, že snad každá postava v knize má nějaké svoje tajemství a dilema, zda to svým blízkým říct. Vivien, která se snad celou knihu zabývala jen dávnou křivdou - tím, že v minulosti neměla svou vysněnou svatbu a tím co provedla její dcera. A Adam, který neví, jestli má nechat proběhnout vysněnou oslavu svojí milované ženy, nebo jí říct něco, co jí navždycky zničí život. Bohužel, od druhé poloviny knihy to bylo omílání stejných myšlenek hlavních hrdinů pořád dokola, mohlo to mít klidně o 100 stránek míň a možná by to bylo lepší. Nějak mě to nenadchlo.

Kami33
01.11.2022 5 z 5

Mě se to líbilo - krátké kapitoly, střídání pohledů Liv a Adama, čtivost a nakonec žádný happyend.

Alexxxka
28.10.2022 5 z 5

B.A.Paris prostě umí. Napínavý příběh, pořád nevíte jestli to opravdu skončí tak jak si myslíte, nebo se něco změní ( jak jsem doufala já ) a nebude to tak "konečné" Každopádně od autorky mám přečteny všechny knížky a moc jí doporučuji. Píše totiž skvěle!

Jana512
02.10.2022 5 z 5

Nevšední tragická událost, která se stala v den, kdy matka tragicky zahynulé, slavila své narozeniny, a o které se otec dozvěděl v den oslavy. Ale protože nechtěl vnést zmatek a smutek všem zúčastněným, tají to, i když s velkou bolestí a sdělí to nejbližším až po ukončení oslavy. Rodina zažívá velkou bolest, která upevňuje jejich vzájemné vztahy. Jak uvádí mnozí již přede mnou, kniha je velmi poutavě napsána. Proto doporučuji.

Pavlína2019
26.09.2022 5 z 5

A dalších ***** přidávám.
Úplná pecka, přečtená za jedno odpoledne.
Páni, jak může mít někdo takovou fantazii a schopnost skvěle psát?
Je pravda, že jsem si i pobrečela, ale jinak to nešlo a nebudu sama.
Dost postav, ale výborně přehledně popsané, střídání vypravěčů - všechno perfektní.
Příběh konaný prakticky v jeden den, klobouk dolů před schopností tak krásně popsat všechny pocity.
A u této paní autorky člověk nešlápne vedle!
Doporučuji všechny její knihy.
Tuhle ale okamžitě!!

Kristy.Seb
14.09.2022 5 z 5

Vzdálenost dokáže pomoct se se vším vyrovnat.

Čas buď rány vyléčí, nebo je prohloubí.

Někdy se věci dějí z určitého důvodu.

Vypadalo to jak hezký rodinný příběh, který se točí kolem velké oslavy. Ale příběh v sobě ukrýval daleko víc! Příběh plný lásky, tajemství, odpuštění a nalezení cesty.

Kíťovec
04.09.2022 5 z 5

Od chvíle, co jsem tuto knihu otevřela,jsem ji nedokázala zavřít. Za mne pecka!