Dilbert: Schůzky s blbcem odkládejte na neurčito

Dilbert: Schůzky s blbcem odkládejte na neurčito https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/7521/bmid_dilbert-schuzky-s-blbcem-odkladejte-LCT-7521.jpg 4 11 7

Dilbert série

Jedna z nejslavnějších stripových sérií, jejímž antihrdinou je zoufale trapný úředník Dilbert a jeho věrný mazlíček, mluvící pes. Kniha obsahuje stripy z období od 16.4.1989 do 21.10.1989.

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Mobil Media

Always Postpone Meetings With Time-Wasting Morons , 1992

trudoš
26.09.2021 5 z 5

„Proč ztrácíte čas čtením knih?“
„Protože si četbou rozšiřuji své vědomosti a vědět znamená mít moc.“
„Ale moc korumpuje... A korupce je zločin... A za zločin musí každý zaplatit. Když nepřestanete číst, skončíte na mizině!!!“
„A sakra! Vždycky to vypadalo tak... tak... nevinně.“
Bavil jsem se náramně. A to jsem měl vždycky pocit, že Dilbert je komiks čistě o kancelářských krysách, ovšem Scott Adams mě rychle vyvedl z omylu. O kancelářské krysy tu sice nouze není, ovšem dojde i na dinosaury skrývající se ve stínech, Smrtku snažící se urychlit si práci a nezbytné mimozemšťany, nabízející mír, spásu a hojnost... pročež jsou odkázání tam, kam slunce nesvítí. Přitom rozhodnout se, kdo je mi milejší; zdali kravaťácký lúzr Dilbert, nebo jeho cynismem hýřící pes Dogbert, jednoduše nedokážu. Asi jsem se zamiloval do obou.
PS - Vzhledem k tomu, že moje angličtina stojí za nula nula nic, nedostatky v překladu jsem nezaznamenal, stejně jako absence vtipných point. Smál jsem se od začátku do konce.

Kate18
29.07.2019 4 z 5

Sbírka stripů o Dilbertovi a Dogbertovi na všechna možná i nemožná témata. Bezva odpočinková kniha, u které se člověk pobaví a zasměje.

Tomas@S
30.09.2018 3 z 5

Dilbertovy příběhy mám rád a už jsem pár výběru přečetl a byly super. Ale tady u tohoto mi něco chybělo a nejsem si jistý co. Buď ten výběr obsahoval nějaké starší kousky a nebo byl špatný překlad, těžko říct. Prostě mi to nepřišlo skoro vůbec vtipné a některé pointy jsem nepochopil. Spíš to dávám za vinu překladu, protože i bez nahlížení do originálu jsem narazil na několik zřejmých chyb.

Disease
18.12.2017 4 z 5

Jako "pilotní" díl v pohodě, jen trochu jednostraně (Dilbert vs Dogbert) zaměřené. Ale bavil jsem se.

gaspoda
14.02.2017 3 z 5

Neco ftipne neco ne.

AnnieMyaSun
21.02.2016

Vracím se k ní stále a stále.... ten suchý britský humor a k tomu výborná témata.

Kapis
12.05.2014 4 z 5

Tak stálo mě to 80 kaček v mojem antiku a nelituju. Když pominu to vykání od Dogberta, není to vůbec špatné, možná už proto, že byla vyselektována docela dobrá a kontinuální část z roku 89. A nebyla tam Elbonie, abych mohl vztahovačně levičákovat;)

Scott Adams
americká, 1957
2010  84%Jak vydrhnout velrybě stoličku
1998  85%Dilbert a jeho principy
2001  82%Dilbert: Schůzky s blbcem odkládejte na neurčito
2010  76%Přineste mi hlavu poslíčka Willyho!
2014  87%Namakaný od klikání myší

Kniha Dilbert: Schůzky s blbcem odkládejte na neurčito je v