Na to, abyste přežili, nemáte dost pod čepicí

Na to, abyste přežili, nemáte dost pod čepicí https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123953/bmid_dilbert-na-to-abyste-prezili-nemate-EOQ-123953.jpg 4 21 4

Dilbert série

Dilbert je hrdinou devadesátých let. Je to inženýr, ukrývající se v kancelářích obří korpoprace, denně vystavovaný pracovním nebezpečím a absurditám pracovní dne. Doprovází ho jeho sarkastický pes Dogbert, jehož cílem je ovládnout svět a zotročit lidstvo... a zatím, než se mu to povede, aspoň šikanuje své okolí

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Crew

pistikpistik
09.08.2023 5 z 5

Jeden múry Elbonijec povedal: "Keď závodí skala s prasaťom, nie je čas leštiť škeble." Štvrtý diel pokračuje v svete Dilberta, postavy sa už celkom rysujú Dogbert a Ratbert bez debaty, šéf ešte ale úplne nie. Wally ani Alica tu ešte tak často nie sú, naopak ma potešila síce sporadická, ale predsa len, účasť popelára. A samozrejme nechýbajú Elbónci. Tí sú top a konkrétne tu Dilbert ako diplomat šiel vyriešiť ich občiansku vojnu. Výborný komiks.

Deimos
30.04.2023 4 z 5

Můžu se bez mučení přiznat, že mi tento humor sedl. Bavil jsem se, předčítal jsem druhé osobně vtipy nejpovedenější a smáli jsme se společně. Ne vše je aktuální, někdy působí a je poznat, že tvorba je dřívějšího data. Jindy se vtip minul účinkem, nebo jsem ho prostě nepochopil. Ze dvou třetin se však jedná o povedené trefné a nadčasové myšlenky, které budou nejspíš bavit i za dalších 20 let. Líbili se mi postavy Dogberta a Ratberta :) (77%)

Tomas@S
26.10.2017 5 z 5

Muj oblibeny komiks, precten behem nekolika snidani a veceri. Ve stripech vystupuji vsechny zname a oblibene postavy a je tam i par neobvyklych postav navic, jako treba lidozravy pilot. A samozrejme nechybi velka davka sarkasmu.

Kapis
06.05.2014 5 z 5

Bomba, Dogbert exceluje a dokud je dáván prostor této ultracynické psí hyperinteligenci, všichni ostatní stojí jen v řadě s žebrací miskou. Každý z megalomanských, sebestředných a krutopřísněkrutých Dogbertových projektů je naprosto geniální. Doufám, že ještě pár dílů pojede na ne tak vyostřené hraně nadnárodních korporátně fašistických firemních porad a bude tak krásně světovládně uvolněných. Nemám moc času teď číst ani ty obrázkové publikace, které jsou jak známno určeny pro nedospělé jedince s krizí osobností, ale tomuhle jsem se nemohl vyhýbat dlouho. Tenhle díl je opravdu pecka a těší mě i konzistence formátu vydávané řady, kdy tento díl je vlastně polovina z původní velkoformátové knihy a obálku k 3.dílu Crew vytvořila sama. Vtipy o "Elbonii" patří opět k tomu slabšímu, ale je to v kontextu amerického hegemonického velkoimperialismu pochopitelné. Spokojenost až na půdu, takže dávám 95%