Hádej, kdo je chytřejší než ty

Hádej, kdo je chytřejší než ty https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81467/bmid_dilbert-hadej-kdo-je-chytrejsi-nez--ee9-81467.jpg 4 30 6

Dilbert série

Dilberta určitě dobře znáte v jeho přirozeném prostředí, kancelářském výběhu. Tato kniha vás však přesvědčí, že Dilbert není taková nula, jak si myslíte. Uvidíte, že dokáže obrátit firemní protidrogové testování proti šéfovi nebo zabít náměstka ředitele kukuřicí. Na chvíli se dokonce sám stane generální ředitelem a je přijat do Mensy. Také sestrojí robota (s nezištnou pomocí od přátelského popeláře) a létající talíř. V tu chvíli ovšem nastupuje jeho asertivní alter-ego Dogbert, který se neštítí tyranizovat postkomunistickou východoevropskou Elbonii, nelegálně obchodovat s akciemi, prodávat ojetá auta a nezařazené senátory. Spolu jsou hroziví jako hroznýš a nebezpeční jako globální oteplování. Šéfové, politici a občané postkomunistických zemí, mějte se na pozoru!... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Crew

pistikpistik
06.08.2023 5 z 5

Tretia časť sa začína už rysovať, ubudlo dinosaura, pribudol šéf a najbrutálnejšie bolo ako bol kráľ Dogbert v Elbónii, ono všeobecne príbehy z Elbónie sú najlepšie. Došlo na nejaké súdne prieťahy a zistíte, že aj keď Dilbert tvrdí, že robota zostrojiť je nemožné, tak popelár ho vyvedie z omylu, upraví zopár drobností a robot je na svete. Dilbert je skvelá znôžka stripov.

KillHurt
31.08.2019 3 z 5

O poznání svěžejší a vtipnější než druhý díl. Místy jsem se i usmál. Autor popustil fantazii a dostával své postavy do absurdních situacích. Mnohdy to nedávalo smysl, ale v tomto případě je to asi jedno nebo dokonce žádané.

tonysojka
05.07.2019 5 z 5

Bavil jsem se skvěle!
"Co bych měl vlastně jako generální ředitel dělat?
Očekává se od Vás, že budete pronášet povrchní prohlášení o tom, jak jsme skvělý podnik, a pak doufat, že zisky nějakou šťastnou náhodou půjdou nahoru. Říká se tomu vedení lidí, pane.
Nechť se stane"

Lenka.Vílka
29.06.2019 3 z 5

Bylo to vtipné, to zase jo. Jenom si nejsem jistá, zda je tenhle formát pro mě. Hodnocení je za onu vtipnost, čili zbylé dvě si tam domyslele, pokud na tohle jste. Za mě první a zároveň poslední stripy, nechytlo mě.

Tomas@S
25.10.2017 5 z 5

I pres pritomnost CRT monitoru v Dilbertove koji jsou situace a pointy stripu i po letech stale pekne sarkasticke a trefne. Sbirka obsahuje smes vsech znamych postav a temat. Od Dilbertovych stale neuspesnych namluv, pres Dogbertovu touhu po vladnuti az po Ratberta, Dina ci genialniho popelare.

Kapis
06.05.2014 5 z 5

Opravdu mě tyhle Dilbertovy začátky, kdy ještě není totálně monotématický, neskutečně baví. Tenhle díl je skutečná divočina a možná Adams až trochu moc rozbujel fantazii, např. stripy s Elbonií patří k tomu nejslabšímu, co jsem zatím četl. Oni někteří ti amíci vůbec mají problém pochopit, že existuje něco místo JůEsEj (jednou jsem zdlouhavé jednomu vysvětlovat co to je Evropa a zakončil to otázkouu, že to je tedy nějaký ostrov asi ne...??). Pokud je ve stripu Dogbert, pak ale většinou není co řešit, to je opravdu nejsympatičtější pes, jakého znám. Stripy z prostředí korporátního fašismu jsou zatím ostré jak břitvy a trefné jako Wilém Tell. Spokojenost, ale první díly mě bavily kapku více, přesto pořád pro mně naprostá jednička stripových publikací.