Díky za každé nové ráno

Díky za každé nové ráno https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145/bmid_diky-za-kazde-nove-rano-th1-145.jpg 4 356 58

Novela známé autorky a scenáristky vypráví o problémech hlavní hrdinky Olgy, která touží po lásce, ráda flirtuje a bojí se, že z ní nic nebude... Vtipný příběh se stal předlohou pro stejnojmenný úspěšný film, jehož scénář napsala sama autorka a který sklidil řadu prestižních ocenění.

Novely , Literatura česká

Vydáno: , Motto

amejzlík
29.04.2020 3 z 5

Od Haliny Pawlowské jsem si chtěla něco přečíst už delší dobu. Knížka se mi docela líbila. Živě jsem si dokázala představit situace. Jen jsem si myslela že se budu víc smát.

Naira
23.02.2020 3 z 5

Začátek knížky byl hodně nepřehledný kvůli jménům, které Halina popisovala a hodně skalala z děje do děje. Čím déle jsem knížku četla, tím víc mi vše přišlo přehlednější a smysluplnější. Není to sice jedna z top knížek, ale přečíst se dala.

Taralcielle
18.09.2019 odpad!

Hrůza. Zdaleka nejhorší kniha od Haliny Pawlowské. Byť jsem její Banánové rybičky, Banánové chybičky, Záhadu žlutých žabek a další přelouskala vždycky během pár hodinek, tuhle knihu jsem nemohla dočíst týden...
Překombinovaná, chaotická, divná, nemá to ani pořádný příběh, je to jen změť historek. Strašně přeskakuje ve vyprávění, přebíhá od jednoho k druhému, ztrácíte se v množství jmen a postav.

terijans
16.09.2019 3 z 5

Příjemná oddychovka.

pingu1
03.03.2019 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, ale mám pocit, že film byl lepší :-)

oladnb
01.02.2019 3 z 5

Myšlenky i vzpomínky v této knize jsou určitě smysluplné a Halinu jako takovou mám moc ráda. Zde mě mrzelo přeskakování vzpomínek z jedné na druhou i v rámci odstavců. Působilo to na mě velmi nesouvisle a nedokázala jsem se moc začíst.. Ale dočetla jsem a nejsem odrazená od dalších knih autorky :)

Vladii
16.01.2019 2 z 5

Tak já patřím bohužel k těm, které kniha nebavila. Nedočetla jsem.:-/

Sarriii
19.10.2018 3 z 5

Právě jsem dočetla. Mám docela smíšené pocity :( Zvlášť nadšená teda nejsem, ikdyž mám Halinu Pawlowskou a její humor a nadhled ráda. Přišlo mi to dost tragi-komické. Ikdyž život takový je. Ale fakt mě tam štvalo, že ty ženy se klidně nechaly podvádět a obelhávat a dál byli s těma chlapama, jako by se nechumelilo. A všem bylo všechno tak nějak jedno. Sejdu s tímhle, s tamtím. V pohodě, vždyť o co jde? Ten má dítě s ženskou, se kterou podvádí manželku a ta má zas dítě s nějakým inženýrem a přeberu partnera ženský týden před svatbou a vůbec to nevadí? Nevím no. A ten táta byl fakt taky řízek, to teda joo ;)

los
20.07.2018 2 z 5

myslím, že tohle je to nejlepší z Haliny Pawlowské

dr.romca
17.06.2018 4 z 5

Nějak jsem se nemohla začíst, spisovatelka dokáže skákat v čase o dvacet let v jenom odstavci. Ale i tak jsem se zasmála, jen musíte přijít na chuť stylu psaní. A příbuzní z Ukrajiny byli skvělí... :)

hoblinabodlina
24.11.2017 5 z 5

krásná a poutavá kniha plná humoru, radosti a smutku. je autobiografická. autorka zde popisuje své dětství.

ecila13
08.10.2017 3 z 5

U autorky doma muselo být v dětství veselo.
Scénář k filmu se mi líbil víc 80%

Alethea_k
24.08.2017 1 z 5

Knihu jsem nedokázala přečíst. Chybí mi v tom něco, co se objevuje v jejích novějších knihách, které se mi hodně líbily. Radši se podívám na film a ke knize se již nebudu vracet.

Kerberos
01.07.2017 4 z 5

Film lepší než kniha,ostatní její knihy za moc nestojí.

bábuška
27.02.2017 5 z 5

Tahle knížka se dá číst opakovaně, TATÍNEK je nedostižný, i když doma by ho nikdo chtít nechtěl. A ty NÁVŠTĚVY - to je kapitola sama pro sebe. Na takové NÁJEZDY si leckdo může pamatovat. Báječné počteníčko.

vevu26
22.01.2017 1 z 5

Kniha me vubec nezaujala, po par strankach jsem bohuzel zavrela a odlozila, i kdyz to nerada delam.

martiline
29.11.2016 5 z 5

Nádherné zpracování. Vím, že jsem se při čtení smála a smála ... nadchla mne daleko víc než pak samotný film. Ale i ten není špatný. :-)

haki34
12.11.2016 5 z 5

..."pojd hribecku do pytlíčku " :D každoročně citujeme v lese, když hledáme bájné půlmetrové hřiby...přesně jako tady....miluju film a i knížku :)... howgh !!!

Pardubičák
10.10.2016 5 z 5

Jediná kniha, kterou mohu od paní Pawlowské číst. :-)

alnahu
27.06.2016 2 z 5

Do této knihy jsem se nemohla začíst , je sice napsána s vtipem a humorem paní Haliny, ale kniha je za mě taková zmateční.

Halina Pawlowská
česká, 1955
1996  72%Díky za každé nové ráno
2002  65%Zoufalé ženy dělají zoufalé věci
2013  78%Pravda o mém muži
2007  69%Banánové rybičky
2004  65%Tři v háji

Kniha Díky za každé nové ráno je v